Автор Тема:  Моля за мнение  (Прочетена 9560 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Inox

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 28
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Моля за мнение
« Отговор #15 -: Януари 05, 2013, 10:47:03 »
Нисти, ние с моята съпруга сме долу-горе на същото положение. Оженихме се много преди да разберем че аз съм с хепатит Б. За щастие на нея нищо не й стана с години съвместен живот но като разбрахме лошата новина, тя се имунизира.
Ние също правим ин витро и единственото нещо което доктора ни препоръча (и ние вече го бяхме направили) беше имунизация.
Аз разбрах впоследствие че моето вирусно натоварване е сравнително ниско, беше 1150 IU/ml при положение че аз пиех доста алкохол и то всяка вечер. След като смених алкохола със зелен чай, мед и подобни полезни храни и напитки стана около 200 IU/ml. Доктора ми каза че не ми е необходимо лечение, а само наблюдение.
Очевидно е че ти задължително трябва да си направиш имунизация. И не се притеснявай, хепатита няма да повлияе на ин витрото.
Успех!

Неактивен nisty

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 10
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #16 -: Януари 09, 2013, 21:12:20 »
Inox,

Много благодаря за подкрепата  Пожелавам Ви много успехи в ин-витро процедурата и съвсем скоро да се сдобието с едно или две прекрасни здрави бебенца :congrats:
Аз вече се ваксинирах и след 4 месеца трябва да си сложа и последната ваксина

Неактивен nisty

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #17 -: Януари 09, 2013, 21:33:53 »
Хайде пак малко да ви помоля за мнение и да задам едно, две въпросчета:

Ето последните резултати на съпруга ми :

креатинин -                  89.00 mmol/I                 <106
билирубин (общ) -      22.90   mmol/I                <21.0
ASAT                               37,30 U/I                     <40
ALAT                               75,60 U/I                     <41
GGT                                46,00 U/I                     <60
Алкална фосфатаза -    99.00 U/I                   40-130

Протромбиново време

% активност по калиб.крива - 104,54 %                   70-130
секунди                                        13,90 сек                11- 15
INR                                              1.04                        0.8-1.2
Фибриноген                                4,24 g/l                  2.0 - 4.0

1. За пореден път ще попитам нещо относно въпросната биопсия. Мъжът ми определено се притеснява от това изследване . Дали не е възможно преди това да се направи една ехография ( ей така, за всеки случай), да се пуснат някакви допълнителни изследвания
2. Какво мислите за ФИБРОТЕСТа, който се предлага от СИНЕВО? Доколко е надежден?
3. В случай, че кръвосъсирването не е ок, тогава как се процедира, за да се диагностицира лицето
4. На какъв период от време е добре да се проследяват ензимите и натоварването?

Пак предварително съм благодарна на всички за отделеното време

Късмет на всички! :flowers:
« Последна редакция: Януари 09, 2013, 22:10:29 от nisty »

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2938
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #18 -: Януари 10, 2013, 09:53:14 »
Здравей,

1. Биопсията са я минали хиляди хора и то не само страшни мъжаги, ами и разни дами на по 45 кг, че и деца, така че няма наистина какво да се притеснява. Това боцване трая една секунда, прави се с местна упойка и забравяш за него на втория ден. Не се прави биопсия на хора с цироза, на хора с кисти или други образувания в черния дроб или с проблеми при кръвосъсирването. Преди самата биопсия се прави задължително ехограф и се пускат всички необходими изследванията. След биопсията се прави отново ехограф и пак кръвни изследвания. Аз също съм правила биопсия в ''Иван Рилски'' и всичко мина по учебник. След самата биопсия те наглеждат дали имаш оплаквания, слагат и банка с глюкоза и витамини, за да подхранят дробчето, нещо което в ''Александровска'' не правят. С две думи- спокойно, всичко ще бъде наред :)

2. Фибротеста не може да замести биопсията. Може да се направи за да се сравни резултата с резултата от биопсията. И двата метода имат и плюсове и минуси, така че колкото повече информация има, толкова по-добре.

3. При сериозни проблеми с кръвосъсирването, биопсия не се предприема. Но тъй като тя е задължителна част от изискванията на ЗК за отпускане на лечение, се е случвало да се запънат с отпускането на такова. Макар че не са прави, тъй като лекаря описва в документите, че лицето не е показно за биопсия.

4.  Става по преценка на лекуващия, но обикновено се следят на всеки 3 или 6 месеца.

Поздрави,
Силвана

Неактивен nisty

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #19 -: Януари 10, 2013, 16:26:45 »
Здравей,

1. Биопсията са я минали хиляди хора и то не само страшни мъжаги, ами и разни дами на по 45 кг, че и деца, така че няма наистина какво да се притеснява. Това боцване трая една секунда, прави се с местна упойка и забравяш за него на втория ден. Не се прави биопсия на хора с цироза, на хора с кисти или други образувания в черния дроб или с проблеми при кръвосъсирването. Преди самата биопсия се прави задължително ехограф и се пускат всички необходими изследванията. След биопсията се прави отново ехограф и пак кръвни изследвания. Аз също съм правила биопсия в ''Иван Рилски'' и всичко мина по учебник. След самата биопсия те наглеждат дали имаш оплаквания, слагат и банка с глюкоза и витамини, за да подхранят дробчето, нещо което в ''Александровска'' не правят. С две думи- спокойно, всичко ще бъде наред :)

2. Фибротеста не може да замести биопсията. Може да се направи за да се сравни резултата с резултата от биопсията. И двата метода имат и плюсове и минуси, така че колкото повече информация има, толкова по-добре.

3. При сериозни проблеми с кръвосъсирването, биопсия не се предприема. Но тъй като тя е задължителна част от изискванията на ЗК за отпускане на лечение, се е случвало да се запънат с отпускането на такова. Макар че не са прави, тъй като лекаря описва в документите, че лицето не е показно за биопсия.

4.  Става по преценка на лекуващия, но обикновено се следят на всеки 3 или 6 месеца.

Поздрави,
Силвана

Сърдечни благодарности , Силви:)
Всич

Неактивен nisty

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #20 -: Януари 25, 2013, 20:35:50 »
Здравейте отново на всички,

Засега се отказахме от биопсията поне за 6 месеца...
Междувременно пуснеахме изследвания за

HBeAg - отрицателен
anti-HBe - положителен

Моля за коментарче . Това добре ли е или напротив или е необходимо още допълнителна информация , за да се направи заключение :good:

Поздрави

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007