Автор Тема:  Забременяване след лечение на хепатит С  (Прочетена 4351 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 39
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте и от мен,
Дано не съм объркал мястото за писане на въпросите които вълнуват и нас.8 месеца след приключване на лечението на хепатит Ц, в момента чакаме пак резултат надявайки се горещо да е негативен.Ако е така ще е най-страхотното нещо.Въпроса ми е че ние с жена ми също искаме бебе,но нещо притесненията за страничните ефекти от лекарствата са много голяме въпреки че дотук са минали 8 месеца след лечението.Искаме го много,спираме се за сега.Чудя се дали наистина организма се изчиства след тези препоръчителни 6 месеца,защо няма нищо написано за по натам? Срокът на мен лично ми се струва неразумно и прекалено кратък,предвид тежестта на химията.Незная колко да чакаме,прочетох че има хора тук направили го,браво за куража.Аз обаче някак не мога да го направя с чисто сърце,при започване на лечението си бях набил в главата че едва ли не след тия лекарства край завинаги с децата.Не сме млади,ако бяхме на 20 можеше да си позволим години за всеки случай,но сега това е въпрос който ме измъчва много.Има ли някой който да има детенце тук след проведено лечение ? Благодаря на всички за прочитането,дана резултата е наред,чакаме още,тормозя се постоянно,а го искаме много.
Поздрави.

Неактивен ivka81

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
Re: Забременяване след лечение на хепатит С
« Отговор #1 -: Декември 07, 2012, 15:24:27 »
Здравей !
От поста ти разбирам,че са минали 8 м след края на лечението ти. След като мине 1год от лечението не е проблем да започнете да правите опити за бебе. Сещам се поне за 3ма ,които иамт деца след проведено лечение на хепатит ц. - Единият е Радо,другият е едно момиче което има смелоста да забремее 1 месец след като и приключи лечението,и едно момиче от Русе което забременя 3 г след проведено лечение. Шестте месеца са минималния срок който трябва да се изчака. Включвам се и аз тук в ентусиастите да имат детенце след прекарано лечение.
На Вас желая търпение още няколко месеца изчакайте. Направи си контролен ПСР и със съпругата си може да стартирате бебеправенето. :baby3:

Поздрави,
Ивето

« Последна редакция: Декември 07, 2012, 16:30:22 от ivka81 »

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #2 -: Декември 11, 2012, 12:38:20 »
Ивка, много ти благодаря за отговора:)!!! Благодаря за обнадеждаващите думи и всичко ,поздрави :)))

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #3 -: Декември 26, 2012, 19:56:09 »
Венелин, изобщо не трябва да се притесняваш.
Това, че си се лекувал с интерферон в продължение на година, не се отразява на репродуктивните ти способности. Това е някакъв страх, който явно често се среща, защото си спомням и за други подобни мнения, изказани във форума.
Според официалната информация, задължително трябва да изчакаш най-малко 6 месеца след края на лечението, за да може рибавирина да се изчисти напълно от организма. Както Ивка ти е казала, 1 година е още по-хубава граница, но пак уточнявам, че не е задължителна - задължителните са 6-те месеца.
Няма никакъв проблем да работите за бебе с жена ти и можеш да си сигурен, че лечението не ти е причинило нищо негативно в тази посока.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #4 -: Декември 28, 2012, 16:39:57 »
Благодаря Радо,
искаме го повече от всичко, да бая съм се поизплашил от лекарствата и такъв страх ми бяха внушили,но благодарение на теб и хората в този форум се съвзех и съм благодарен от цялото си сърце че мога да мечтая отново като нормален човек след кошмара дето изживяхме.Поздрави,благодаря отново Весела Коледа за всички и здраве през Новата година !:)

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #5 -: Януари 03, 2013, 21:19:37 »
Няма дисциплина в този форум, откакто аз зарязах дисциплината. За което няма да се извинявам.

Венелине,
да беше припомнил на хората, че не ти си се лекувал, а жена ти мина 6 месеца лечение на генотип 3.
Така щяха да ти дадат по-адекватни съвети.

Хората, бива ли само аз да се сещам, при положение, че съм мега аут в момента?

Hang in there.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #6 -: Януари 03, 2013, 22:22:01 »
 :oops: Дани, мерси за корекцията!
Сега се разрових в постовете на Венелин и наистина, жена му се е лекувала, а не той. Хем четох и препрочитах въпроса му, когато отговарях, но, нейсе.  :chat:

Но пък не разбирам как Венелин не е разбрал, че сме го разбрали грешно - ясно се вижда от отговорите ни.

Както и да е, общо взето, същите препоръки важат и за жена му, трябва да се изчака поне 6 месеца, като е препоръчително дори да са 12 месеца.

Поздрави,
Радо

Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #7 -: Януари 09, 2013, 12:38:03 »
Здравейте,никога не съм искал да заблуждавам някого в нещо,това е последното което би ми минало през ума на място като това.Да не аз, а жена ми беше на лечение, а обвинения от сорта не мисля че трябват на някого.Не се чуствам виновен за съпричастността към най-близкия ми човек с който минахме заедно през ада. Поздрави на всички и още веднъж благодаря от все сърце на всички отговорили ми когато ми беше най-тежко и за всички въпроси които мира не ми даваха,не ме съдете,аз съм ви благодарен.

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #8 -: Януари 10, 2013, 23:07:17 »
Здравейте,никога не съм искал да заблуждавам някого в нещо,това е последното което би ми минало през ума на място като това.Да не аз, а жена ми беше на лечение, а обвинения от сорта не мисля че трябват на някого.Не се чуствам виновен за съпричастността към най-близкия ми човек с който минахме заедно през ада. Поздрави на всички и още веднъж благодаря от все сърце на всички отговорили ми когато ми беше най-тежко и за всички въпроси които мира не ми даваха,не ме съдете,аз съм ви благодарен.

Чакай сега, тебе никой за нищо не те е обвинявал.
Единствено исках да внеса уточнение в казуса - защото във връзка със забременяването ми се струва, че е важно кой се е подлагал на таз химия - мъжът или жената. Може и да не съм права, но съм с впечатлението, че ако е жената (както е във вашия случай), е по-добре да се изчака по-дълго. И затова беше важно уточнението - нищо повече.

Дани

Hang in there.

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #9 -: Януари 14, 2013, 11:04:29 »
Да, Дани напълно съм съгласен с теб,и според мен има значение кой се е лекувал.Да, беше тъпо че не реагирах когато видях че сте ме разбрали погрешно,нещо повече след първоначалния ентусиазъм и еуфория за бебетата нещо пак страха взе да се налага точно предвид това че при жената е по-сложно май изчистването от лекарствата.Пожелавам много здраве и успешни крайни резултати за всички тук !

Неактивен ivka81

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
« Отговор #10 -: Януари 14, 2013, 12:26:19 »
Здравейте,и аз съм от неразбралите ^кой кога^  :wink3: Венелин,аз смятам за себе си 1,6м като период в  който си напълно фрийййй от лекарствата. Толкова време ми бе необходимо ,за да се усщам добре и спокойна. Но пак за инфо необходимия минимален срок е 6м.

Поздави,
Ивето

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен Venelin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #11 -: Януари 15, 2013, 11:33:46 »
Ивка мерси,пре жена ми месеците са 9 дотук след лечението,физически май е ок вече ,но психически доста нестабилна я виждам оттам и аз се шашкам и засега отлагаме всякакви бебепланове.Поздрави и много здраве :)

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007