Автор Тема:  Ваксина срещу хепатит А и Б при хроничен хепатит С  (Прочетена 1677 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rozali

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 34
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит C
Здравейте,
Имам близък с хепатит С и предстои да си направи ваксина срещу хепатит А и Б. Във всички публикации и материали, които прочетох пише, че е необходима ваксина и срещу двата типа хепатит.

При консултация с проф. Антонов от Иван Рилски, той препоръча ваксина срещу хепатит Б Енжерикс.

Имам доверие на професора, но не може да не се промъкне притеснението, че избирайки Енжерикс Б, моят приятел няма да е ваксиниран срещу хепатит А.

Бих искала да ви попитам каква ваксина сте избрали вие или важите близки в случай на хепатит С.

Не ми се иска да вземам такова решение, пренебрегвайки препоръката на лекуващия лекар, но и притесненито си оства.

Бележка: Проф Антонов не беше категоричен. Първоначално каза, каквото изберем и след конкретен въпрос от моя страна за Туинрикс, каза, че той предпочита Енжерикс Б, тъй като е изпитана и знае, че няма проблеми.

Благодаря предварително за споделеното мнение.

Розали

Неактивен eli13

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1190
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Розали, на мен същото ми беше казал проф.Антонов и аз го послушах. Вероятността на тази възраст човек да се зарази от хепатит А съществува, но е много малка, наистина.
Същевременно по някаква причина дуо-ваксината показва по-слаби резултати. Мой приятел с хепатит С я слага 5 пъти и не успя да изгради антитела срещу хепатит Б. Като сложи енжерикс, нещата си дойдоха на мястото.
Други мои познати, които са слагали Туинрикс, установиха, че след доста кратък период от време изграденият имунитет срещу хепатит Б пада.
Доколкото за нас - болните от хепатит С, по-голямата опасност е хепатит Б, заложете на ваксина, която наистина да гарантира човека срещу хепатит Б. Не забравяйте и да се изследва за ниво на антителата след поставянето на трите дози.

Неактивен rozali

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Много благодаря Ели за информацията!
Така ще направим.

Неактивен rozali

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Re: Ваксина срещу хепатит А и Б при хроничен хепатит С
« Отговор #3 -: Февруари 21, 2013, 14:27:22 »
Здравейте отново!
Датата за биопсия на моя приятел наближава и може би затова аз започвам да се побърквам.

В крайна сметка, той си сложи ваксината Енжерикс Б. Втората му доза се пада на 28-ми февруари, а на 4-ти март ще влиза за биопсия.

Та сега съм започнала да се чудя дали няма някакви противопоказания относно слагането на ваксина толкова близо до датата на биопсията :(.

Сигурно наистина вече си търся за какво да се притеснявам, но много ме е страх да не направим нещо, което да попречи на биопсията и съответно да измести нещата във времето.

Тази неизвестност е ужасна.

Ако някой от вас има някакво мнение по въпроса или наблюдения, ще съм благодарна да ги сподели.

Благодаря много предварително!

ПС. Извинявам се, че пиша в тази тема, но реших, че е по-добре, отколкото да започвам нова.

Неактивен eli13

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1190
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #4 -: Февруари 21, 2013, 22:51:33 »
Здравей, Розали,
Не се сещам за някаква причина, която може да попречи на биопсията по повод ваксината.
Но ако искаш, изкоментирайте го с лекуващия лекар - този, който ще прави биопсията.
Приятелят ти показа ли някакви сериозни странични ефекти при поставянето на първата доза?

Неактивен rozali

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #5 -: Февруари 22, 2013, 13:53:20 »
Здравей Ели,
Нямаше странични ефекти при първата доза.
Ще каже на лекаря като влезе пък ще видим. Надявам се, че всичко ще е наред.

Благодаря много. Ще пиша като има някакви новини.

Хубав ден!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007