Автор Тема:  Хроничен или остър хепатит Б  (Прочетена 1795 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dundi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
Хроничен или остър хепатит Б
« -: Юни 14, 2013, 18:30:47 »
Моля да ми отговорите може ли от тези изследвания да се разбере хроничен или остър е хепатита и дали имам хепатит Д .
HBsAG +
anti HBc Igm +
HBeAG  -
anti HBeAG +
anti HDV Igm -

Благодаря ви предварително!

Неактивен roni_c

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 87
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Хроничен или остър хепатит Б
« Отговор #1 -: Юни 15, 2013, 08:59:44 »
Здравей,ето една тема ,в която можеш по-подробно да разбереш какво означава всяко едно изследване:
http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=628.0 Иначе най-общо казано изследванията означават:
HBsAG + -означава,че в кръвта се откриват вирусни частици на повърхностния австралийски антиген,или наличие на хепатит Б.Ако този резултат се запази позитивен за повече от 6 месеца,се смята,че хепатитът е хроничен.
anti HBc Igm + -Положителен е резултата при пациенти, които са също HBsAg положителни и обикновено означава, че те имат остра инфекция.
HBeAG  - - това е маркер за "е" антигена на вируса и обикновено се свързва с репликацията на вируса, този отрицателен тест означава,че няма активна репликация,а anti HBeAG + е тест за наличие на антитела срещу "е" антигена.
anti HDV Igm - - Рутинната диагностика на хепатит D се основава главно на откриването на индиректни маркери на тази инфекция – антитела срещу HDV от класовете IgM и IgG. За целта се използват тестове, базирани на EIA (имуно-ензимни методи). Твоят резултат е отрицателен,затова най-вероятно нямаш Делта агент или хепатит Д.
Относно въпросът дали хепатитът е остър или хроничен- от кога знаеш за хепатита си и това ли са първите ти изследвания?Имаш или имал ли си някакви симптоми и оплаквания като гадене и отпадналост?Ако да то вероятно означава,че прекарваш остър хепатит след скорошна инфекция с вируса,което е по-добрият вариант и обикновено при остър хепатит Б се стига до напълно изчистване на вируса,така наречената HBsAG сероконверсия,при която HBsAG става отрицателен,появяват се антитела anti HBsAG (+).Тези антитела се запазват за цял живот и предпазват организма от повторна инфекция.Необходимо е да направиш и тест за чернодробните ензими Алат,Асат,Гама ГГТ и ако те са завишени осезаемо (могат да достигнат стотици или хиляди при референтни стойности Алат-7-56 IU/L серум и Асат - 5-40 IU/L серум) вероятно се касае за остър хепатит.Дано да съм бил полезен и ти пожелавам да изчистиш вируса!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007