Автор Тема:  Пореден абонат на Хепатит C  (Прочетена 2413 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен aflame

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
Пореден абонат на Хепатит C
« -: Август 20, 2013, 13:56:46 »
Здравейте!
Срещата ми с Хепатит Ц  се случи това лято, или поне официялната, правих си стандартни кръвни изследвания, при които се установиха високи хепатични ензими, АЛАТ от между 130 и 180 и АСАТ 80-140. ГГТ в норма, Билирубин също! Та теста за антитела е положителен също! Хепатит Б отрицателен. Смятам, че заразяването е станало преди 15-20 години. Това ми се случва по време на дългоочаквана ваканция (живея в чужбина). Нямам още АРН тест, тук системата е много тежка, другата седмица имам среща с мед сестра. Страх ме е много, не знам какъв е подходът тук, в Канада, страх ме е че ще ми кажат да си живея с това, а не искам. Имам детенце, а пък сме сами тук, започвам се чуствам  много изморена, болки имам в ставите, това ме побърква, отказах се от спорта, Една дължина не мога да изплувам, гадост. Пък и живот без бира, какъв ужас! Чета историите из форума, понякога ми деиства добре, понякога съвсем потъвам. Не сам казала на никои! Просто исках да споделя! Благодаря ви, че ви има!

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 649
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
Re: Пореден абонат на Хепатит C
« Отговор #1 -: Август 20, 2013, 14:14:45 »
Доколкото съм чела и чувала, в Канада не отпускат лечение за хепатит С. Но все пак не знам за коя част на Канада става въпрос, затова дерзай с всички сили. Не разбрах дали ти е правена биопсия и колко е вирусния товар.
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен aflame

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Август 20, 2013, 16:41:30 »
Единственото, което знам за момента, е че имам увеличение на черния дроб с 3 см, какво значи това, не знам!!  :shocked1:Другата седмица се надявам да успея да пусна теста за вирусно натоварване! Силно се надявам да има лечение, всъшност знам че има, но на кои пациенти се отпуска и в какво състояние трябва да си... Появят ли се много спънки, мисля да се прибера в България! Не мога да живея с това нещо, чуствам се като един огромен вирус! Гадост!

Неактивен Силвия Станиславова

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 317
    • Профил
  • Вид лечение: Боцепревир + пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #3 -: Август 21, 2013, 00:31:17 »
Нямам представа кака е в Канада,но искренно се надявам,че има разрешение. Може би оценяват по състоянието на черния дроб дали да провеждат лечение,но това само предполагам. Разучи добре. И ако се налага,можеш и в България да си дойдеш,и да видиш как можеш да се лекуваш там. Аз също съм в друга държава,в Англия съм от 11 год. Тук ми откриха хепатит Ц и се лекувам,въпреки че мога да чакам,резултатите от биопсията на доба ми са добри. Но аз реших да се лекувам и чаках само 3 месеца да започна курса на лечение. Освен това,ако няма особенни промено в дроба ти,не се стресирай толкова,кой знае колко години сме с хепатита. Имаш време да потърсишначин,даже да не стане толкова бързо и да се излекуваш. При мен също има неща като болки в ставите от много време и умората е ужасна,в смисъл преди да си почна лечението от хепатита предполагам. Но не се отчайвам,то както си порастваме и тези болежки си идват така или иначе. Не се отчайвай и не се мисли за един голям вирус  :love5: . Хепатит Ц се лекува и има начини,ако си решила да го правиш разучи,всичко ще бъде наред,ще видиш. И Канада е хубава страна,радвай се на живота и детето си,и не се отчайвай,има решение на всяко нещо  :girl_in_love:
Силвето

It's ordinary to love the beautiful,but it's beautiful to love the ordinary.

Неактивен ios57

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 81
    • Профил
« Отговор #4 -: Август 21, 2013, 14:34:00 »
Здравей! :flowers:
Надявам се, че ще ти отпуснат лечение  :doubleup:
По моя информация в Канада наистина режимът на лечение е по ограничителен. Като едно от необходимите  условия за отпускане на лечение  е съществено увеличение на чернодробните ензими - при теб го има. Но по-важно е какъв ще е резултатът от биопсията която сигурно ще ти направят.
Не се сдухвай предварително. Зареди се с търпение, направи си всички необходими изследвания и бъди убедена, че при теб нещата ще се развият по най-добрият начин.
Пожелавам ти го и ти стискам палци :bravo2:
Когато нещата отиват по дяволите, не отивай с тях!

Неактивен aflame

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: Септември 08, 2013, 14:53:39 »
Здравейте!
Бавно, но сигурно напредвам с изследванията! Направиха ми фиброскан, резултат Ф0-Ф1 или 7,1! Още не съм говорила с лекаря, но се чудя, ако моята теория за заразяване е вярна, това значи че от 18 години имам вируса, но как е възможно чернодробното увреждане да е толкова малко, а в същото време АСТ и АЛТ са между 130-180! Някои бил ли е с подобни резултати? Това ме обърква!

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #6 -: Септември 08, 2013, 15:03:10 »
Здравей,колкото и да е нелогично,чернодробните ензими може да хвърчат нагоре и да нямаш увреждане на дроба.А понякога когато не са разбутани изследванията,да има по-голямо увреждане от това какво показват кр резултати. За това биопсията е надежна за диагностика на състоянието на дробчето. Или тези неинвазивни методи,които аз не съм правила,аз имах биопсия направена.
Силвето

Неактивен aflame

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: Септември 09, 2013, 13:17:40 »
Колкото повече неща научавам за тази болест, толкова повече всичко ми се струва нелогично, нищо не е сигурно, и има един куп фактори над, които нямаш никакъв контрол! Добра или лоша новина за ниска фиброза? При мен май е лоша, защото означава, че едва ли ще ми пуснат лечение, тук (Канада) се чака до цироза преди да те одобрият за лечение!  :crying2:

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #8 -: Септември 09, 2013, 13:31:06 »
Това,че ти е здрав дроба е разбира се добра новина. Разбери дали ще те подложат на лечението и кога ако не сега могата да ти предложат тази услуга. Направо е много нечестно да имаш заболяване/инфекция и да не можеш да я лекуваш по свое желание,а да се съобразяваш със системата на конкретната държава!! Просто нямам думи..

Ако не можеш там,иди си в БГ и го направи ако може така. Ако е здрав дроба има по-голяма вероятност да се излекуваш,това е едната предпоставка разбира се..
И да,вярно е,че е много и пълно с изненади това заболяване и лечението му. Но това е за момента какво е известно и това е за момента лечението.

Няма много варианти,ако избереш наличния и разучиш къде можеш да проведеш лечението не е лошо да опиташ да се лекуваш.

И не се стресирай,не ти е от полза.. е лесно казано..Може би имаш нужда от време да го осмислиш,да научиш по-вече за всичко с което е свързано,за самия хепатит. И да поговориш сериозно с приятели и с хора които знаят за това,и с хора които се лекуват. Ако решиш къде и кога да се лекуваш. И така по-леко се приемат нещата повярвай,свикава се с мисълта и се вземат решения на по-подреден акъл:)

Прегръщам те и съм с теб в тревогите ти   :flowers:
Силвето

Неактивен aflame

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: Септември 10, 2013, 01:58:06 »
Благодаря ти Силвия! Имам нужда от близки, наи-вече сега, но имигрантски живот, предполагам ме разбираш! Още не съм се решила да споделя! На 23 октомври ще стане ясно дали ще ми отпуснат лечение! Понякога просто ми се иска да забравя за всичко това и да си живея както преди, но уви... При теб как напредват нещата?  :smile:

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #10 -: Септември 10, 2013, 04:58:46 »
Здравей тук е късно но аз бях с приятелка до сега- тя се завърна от БГ оня ден и не бяхме се виждали отдавна- Абе човек излишно се притеснява какво щели да кажат хората и как да споделя като нещо такова им се случи- Ама то ако някой е с теб винаги ще ти остане близък- А който не е до рамото ти като имаш нужда значи нищо не си изгубил- Приятелите ще ги разбереш кои са много скоро ако си отворена и откровенна-

Значи тука като влезна да пиша само да обясня че не мога да поставям точки и запетайки в момента щото клавиатурата ми нещо откачи и не ги изписва   :oops:

При мен нещата са в действие- Тук правят лечение ако пациента иска такова или ако му се налага и той реши че ще го направи-

Аз го започнах въпреки че няма някакви съществени изменения в дроба от изследването на биопсията- Имах завишен АЛАТ и това беше-

Да та след като се реших на лечение изчаках си реда и след 3 месеца ми го започнаха  и на 18 този месец ще станат 2 месеца вече от началото-

Пожелавам ти да имаш възможност за лечение дали сега или скоро и също така най-добре и удобно за теб ще е в Канада- Ако не може би в БГ- Пиши тук когато имаш нужда или когато просто ти се говори с някой-
Винаги ще можеш да ме откриеш за каквото и да е тук и не само мен  :love5:

Просто пиши за каквото ти се иска-за хубаво за лошо все сме на линия  :flowers:

Hugs

« Последна редакция: Септември 10, 2013, 09:17:32 от Силвия Станиславова »
Силвето

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007