Автор Тема:  HCV от днес...  (Прочетена 16245 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 57
  • Save Animals - Save The Planet
    • Профил
    • love techno - my page
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Хроничен хепатит C
HCV от днес...
« -: Януари 28, 2008, 14:16:31 »
Здравейте!
Днес си взех изследванията - HCV:положителен...
И сега накъде? Уж бях запозната по темата (горе-долу), а като си взех историческото листче го гледах половин час и нищо не ми идваше в главата...
Единствената мисъл, която дойде и все още ме мъчи, е че от 3 месеца съм с човек на когото държа изключително много и когото обичам безкрайно и сега той трябва да изтърпи това с мен...Ако бях сама нямаше да ми е така тежко, за себе си го приемам с ирония...
Утре ще разберем дали и той има вируса. Знам, че аз съм го заразила със сигурност и това ме измъчва...много... Той не ме обвинява по никакъв начин, а ме подкрепя безрезервно, обаче... Незнам!
Сега ми предстои да се обадя в ИСУЛ на един лекар и той да назначи биопсия и другите там работи...и дано ме одобрят за лечение...
е, това е... За сега...
Make love, not war!

Неактивен dido_sf

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 40
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
Re: HCV от днес...
« Отговор #1 -: Януари 28, 2008, 14:22:39 »
Здравей,

Искам да ти кажа да не се самоизмъчваш. За себе си се зареди с голямо търпение, а за приятелят ти не е сигурно, даже по-вероятно е да не е зарезен. В моят случай се оказа точно така - само аз нося вируса, а с приятелката ми сме заедно почти три години.

Сега най-важното е да започнеш веднага да направиш първите стъпки за лекуването си. Тук има доста препоръки за добри специалисти, така че започни с посещение при добър лекар.

желая ти успех

Дидо

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #2 -: Януари 28, 2008, 14:29:06 »
Благодаря ти за успокоението!
дано наистина той не е заразен, ще бъда много щастлива ако е така.
а знаеш ли каква е вероятността да ми откажат лечение?
Make love, not war!

Неактивен dido_sf

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 40
    • Профил
« Отговор #3 -: Януари 28, 2008, 14:35:44 »
Не вярвам да ти откажат, но ще мине доста време докато започне самото лечение. Най-добре първо се запознай с изследванията, които ти предстоят. Преди да започнеш лечение трябва да минеш през няколко процедури, най-сложната от което е биопсията - ще престоиш 4 дена в болница. Но най-важното е да отидеш при добър специалист - той ще ти обясни всичко и ще ти назначи необходимите изследвани

Неактивен niki

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 95
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #4 -: Януари 28, 2008, 14:42:34 »
Здравей и от мен!
По-съшият начин се чувствах и аз когато разбрах че нося вируса. Първата ми реакция беше дали съм го предал на приятелката си. За щастие беше отрицателен резулатът и. Мисля че и при вас нещата ще се подредят така! Трудно се предава хепатит Ц с изключение на директен кръвен контакт. Казваш че си го заразила "със сигурност". Какво имаш в предвид?
Относно лечението, няма причина да ти откажат ако си здравноосигурена и отговаряш на съответните изисквания за такова лечение. Целта на всички тези изследвания които ще правиш е именно тази - да се докаже че имаш нужда от лечение и че можеш да го понесеш. Просто трябва да се въоръжиш с повече търпение и нещата ше се наредят.
Много важно е и да мислиш позитивно и да вярваш!
Успех!

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #5 -: Януари 28, 2008, 14:49:02 »
В какъв смисъл дали мога да го понеса, защото общото ми състояние попринцип изобщо не е розово? А и незнам при кой лекар да отида? Гастроентерологът ми каза за д-р Генов в ИСУЛ, обаче се чудя дали не ме прехвърля при баджанака (шуробаджанак, зет, свекър и т.н.) ;) а и гледам доста хора тук са при д-р Чернев...дали пък не е по-добре да се пренасоча...иии мн тъпо, защото сега съм в сесия и ще стане весело да търча на изследвания в София и после обратно в благоевград за изпити..абе веселба  :D :D :D
Make love, not war!

Неактивен niki

• Публикации: 95
    • Профил
« Отговор #6 -: Януари 28, 2008, 15:04:52 »
В смисъл такъв, че при някои хора страдащи от различни заболявания (например автоимунни) е противопоказна интерфероновата терапия. Необходимите изследвания ще ти бъдат направени от лекуващия лекар. За д-р Генов лично аз не съм чувал. Нека се изкажат и другите. Лично аз бях при проф. Чернев и съм доволен - човека прави това което трябва! Изборът на лекар според мен също е важен, необходимо е да има опит в тази област, тъй като и без друго хепатит С не е напълно изучена болест. Не искам да влиая на избора ти за лекар, и не твърдя че въпросният лекар не е компетентен. Сигурно си изчела постовете в "Лекари специалисти" и ще можеш да направиш избора си.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2703
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #7 -: Януари 28, 2008, 15:18:00 »
Здравей и добре дошла/ за жалост/.

За специфично заболяване като хепатит Ц ти трябва хепатолог. Тези специалисти принципно са рядкост, а наистина компетентните са единици. Мога да ти дам съвет още от самото начало да се насочиш към когото трябва.
Проф. Чернев/Александровска/,  доц.Антонов/Свети Иван Рилски/, Д-р Розалина Балабанска /Токуда/, доц. Кацаров/Военна болница. са най-споменаваните имена тук.

Съвет от мен:запази си час при някой от тях, за да ти бъде обърнато компететно внимание.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #8 -: Януари 28, 2008, 15:29:51 »
Извинявайте ама аз пак да си питам..като човека (гастроентеролога) тук ми даде телефона на доктора в София и ми каза изрично да се обадя на него.. ??? ??? аз какво да правя..сама ли да си търся и после да му кажа "сори пич ама аз си харесах друг щото..незнам и аз щото хората не са чували за тоя дето ти ми каза" ??? ??? мн несвързано ама знам ли ... може пък да си отида при тоя и ако не ми обърне мн внимание да си отида там дето жие казвате...абе незнам още съм малко объркана...толкоз неща..само за един ден :D
Make love, not war!

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2703
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #9 -: Януари 28, 2008, 15:40:31 »
винаги би могла да кажеш, че не ти е вдигнал и затова си се насочила към друг гастроентеролог. все пак не си длъжна да даваш обяснение на никого относно здравето си,нали? :)

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #10 -: Януари 28, 2008, 15:51:31 »
Здравей и от мен!
Бързането и емоцията не са добър съветник при хроничния хепатит.
Първо, запознай се много добре с болестта, каква е, как се лекува, как стоят нещата в България с лечението. След това поразгледай информацията за лекари и прецени при кой от тях искаш да отидеш.
Форумът вече е доста пълен с разнообразна информация, ще ти отнеме малко време, за да се запознаеш с темите, които сме обсъждали, но определено тогава ще добиеш по-ясна представа как да действаш.
Затова, отдели си време и не бързай с действията, това че ти е даден телефона на конкретен гастроентеролог от личния ти лекар не те задължава ти да избереш точно него за лекуващ лекар.
Ти си човека, който решава тези неща, а не личния ти лекар.
Казваш, че общото ти състояние не е розово, какво точно имаш предвид и кой ти го каза.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #11 -: Януари 28, 2008, 15:54:25 »
да.. права си ;)
така ще направя...някак не е нормално никой от вас да не го е чувал..а все пак не е мн шега, виж ако беше грип е друго :D ще се обадя на д-р Чернев.
и тези дни пак ще пиша да разказвам дали ме взимат мн присърце лекарите или си ме слагат на...върха на обувката ::) :D
аиде 4ао за сега и успех на вси4ки 8) :D
Make love, not war!

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #12 -: Януари 28, 2008, 16:00:51 »
уупс аз взех да си тръгвам, но ще отговоря...та Радо (нали може на "ти", тук всички сте мн мили и се отпускам) от известно време 4ета форума след като разбрах 4е алат и асат са завишени и имах съмнения за хепатит... а иначе отдавна съм така да кажа запозната с инфото за Б и Ц...защото...попадам ж така наречената "рискова група"... правила съм си изследвания още преди 3 години ако не се лъжа но тогава бяха отрицателни...
за това може да ти изглеждам че бързам, всъщност не е точно така.
но иначе съм си замаяна...колкото и да предполагаш, все пак се надяваш да не е така...и накрая пак си е стрес :-\ е по-спокойна съм вече след като е поуспокоиха, че приятелят ми е мн вероятно да не е болен :) направо се чувствам леко happy :) и така.. ;)
Make love, not war!

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #13 -: Януари 28, 2008, 21:51:19 »
Здравей и от мен!
Аз се лекувам при доц. Антонов в "Иван Рилски". Там също има добри специалисти и мисля, че ако имаш направление и си носиш изследванията никой няма да те върне. Проф. Захари Кръстев е шеф на клиниката и е един от най-добрите и с най-голям опит с хроничните хепатити.
Поздрави и успех!
Мери

Неактивен nevron

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #14 -: Януари 29, 2008, 04:38:29 »
Здравей и от мен!
Рискова група имаш предвид, че сте наркозависими ли?
Ако искаш не ми отговаряй. Избора си е само твой. И аз бях от тази група, но май-май ми се струва, че не съм го пипнала от този период. Генотипа на вируса ми е 1б, по-рядко срещания сред наркозависимите и по-често срещан и разпространявал се при хора преди 89 година при кръвопреливания и немърливи медицински манипулации. Поне аз така смятам. Повечето наркозависими са с генотипи 2 или 3, които както вече може би знаеш, са най-лесно лечими. Дано и твоя да е един от тях.
Поздрави!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007