Автор Тема:  HCV от днес...  (Прочетена 16247 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 57
  • Save Animals - Save The Planet
    • Профил
    • love techno - my page
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Хроничен хепатит C
HCV от днес...
« -: Януари 28, 2008, 14:16:31 »
Здравейте!
Днес си взех изследванията - HCV:положителен...
И сега накъде? Уж бях запозната по темата (горе-долу), а като си взех историческото листче го гледах половин час и нищо не ми идваше в главата...
Единствената мисъл, която дойде и все още ме мъчи, е че от 3 месеца съм с човек на когото държа изключително много и когото обичам безкрайно и сега той трябва да изтърпи това с мен...Ако бях сама нямаше да ми е така тежко, за себе си го приемам с ирония...
Утре ще разберем дали и той има вируса. Знам, че аз съм го заразила със сигурност и това ме измъчва...много... Той не ме обвинява по никакъв начин, а ме подкрепя безрезервно, обаче... Незнам!
Сега ми предстои да се обадя в ИСУЛ на един лекар и той да назначи биопсия и другите там работи...и дано ме одобрят за лечение...
е, това е... За сега...
Make love, not war!

Неактивен dido_sf

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 40
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
Re: HCV от днес...
« Отговор #1 -: Януари 28, 2008, 14:22:39 »
Здравей,

Искам да ти кажа да не се самоизмъчваш. За себе си се зареди с голямо търпение, а за приятелят ти не е сигурно, даже по-вероятно е да не е зарезен. В моят случай се оказа точно така - само аз нося вируса, а с приятелката ми сме заедно почти три години.

Сега най-важното е да започнеш веднага да направиш първите стъпки за лекуването си. Тук има доста препоръки за добри специалисти, така че започни с посещение при добър лекар.

желая ти успех

Дидо

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #2 -: Януари 28, 2008, 14:29:06 »
Благодаря ти за успокоението!
дано наистина той не е заразен, ще бъда много щастлива ако е така.
а знаеш ли каква е вероятността да ми откажат лечение?
Make love, not war!

Неактивен dido_sf

• Немедицинско лице
  • **
  • Публикации: 40
    • Профил
« Отговор #3 -: Януари 28, 2008, 14:35:44 »
Не вярвам да ти откажат, но ще мине доста време докато започне самото лечение. Най-добре първо се запознай с изследванията, които ти предстоят. Преди да започнеш лечение трябва да минеш през няколко процедури, най-сложната от което е биопсията - ще престоиш 4 дена в болница. Но най-важното е да отидеш при добър специалист - той ще ти обясни всичко и ще ти назначи необходимите изследвани

Неактивен niki

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 95
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #4 -: Януари 28, 2008, 14:42:34 »
Здравей и от мен!
По-съшият начин се чувствах и аз когато разбрах че нося вируса. Първата ми реакция беше дали съм го предал на приятелката си. За щастие беше отрицателен резулатът и. Мисля че и при вас нещата ще се подредят така! Трудно се предава хепатит Ц с изключение на директен кръвен контакт. Казваш че си го заразила "със сигурност". Какво имаш в предвид?
Относно лечението, няма причина да ти откажат ако си здравноосигурена и отговаряш на съответните изисквания за такова лечение. Целта на всички тези изследвания които ще правиш е именно тази - да се докаже че имаш нужда от лечение и че можеш да го понесеш. Просто трябва да се въоръжиш с повече търпение и нещата ше се наредят.
Много важно е и да мислиш позитивно и да вярваш!
Успех!

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #5 -: Януари 28, 2008, 14:49:02 »
В какъв смисъл дали мога да го понеса, защото общото ми състояние попринцип изобщо не е розово? А и незнам при кой лекар да отида? Гастроентерологът ми каза за д-р Генов в ИСУЛ, обаче се чудя дали не ме прехвърля при баджанака (шуробаджанак, зет, свекър и т.н.) ;) а и гледам доста хора тук са при д-р Чернев...дали пък не е по-добре да се пренасоча...иии мн тъпо, защото сега съм в сесия и ще стане весело да търча на изследвания в София и после обратно в благоевград за изпити..абе веселба  :D :D :D
Make love, not war!

Неактивен niki

• Профил
« Отговор #6 -: Януари 28, 2008, 15:04:52 »
В смисъл такъв, че при някои хора страдащи от различни заболявания (например автоимунни) е противопоказна интерфероновата терапия. Необходимите изследвания ще ти бъдат направени от лекуващия лекар. За д-р Генов лично аз не съм чувал. Нека се изкажат и другите. Лично аз бях при проф. Чернев и съм доволен - човека прави това което трябва! Изборът на лекар според мен също е важен, необходимо е да има опит в тази област, тъй като и без друго хепатит С не е напълно изучена болест. Не искам да влиая на избора ти за лекар, и не твърдя че въпросният лекар не е компетентен. Сигурно си изчела постовете в "Лекари специалисти" и ще можеш да направиш избора си.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2705
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #7 -: Януари 28, 2008, 15:18:00 »
Здравей и добре дошла/ за жалост/.

За специфично заболяване като хепатит Ц ти трябва хепатолог. Тези специалисти принципно са рядкост, а наистина компетентните са единици. Мога да ти дам съвет още от самото начало да се насочиш към когото трябва.
Проф. Чернев/Александровска/,  доц.Антонов/Свети Иван Рилски/, Д-р Розалина Балабанска /Токуда/, доц. Кацаров/Военна болница. са най-споменаваните имена тук.

Съвет от мен:запази си час при някой от тях, за да ти бъде обърнато компететно внимание.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #8 -: Януари 28, 2008, 15:29:51 »
Извинявайте ама аз пак да си питам..като човека (гастроентеролога) тук ми даде телефона на доктора в София и ми каза изрично да се обадя на него.. ??? ??? аз какво да правя..сама ли да си търся и после да му кажа "сори пич ама аз си харесах друг щото..незнам и аз щото хората не са чували за тоя дето ти ми каза" ??? ??? мн несвързано ама знам ли ... може пък да си отида при тоя и ако не ми обърне мн внимание да си отида там дето жие казвате...абе незнам още съм малко объркана...толкоз неща..само за един ден :D
Make love, not war!

• Профил
« Отговор #9 -: Януари 28, 2008, 15:40:31 »
винаги би могла да кажеш, че не ти е вдигнал и затова си се насочила към друг гастроентеролог. все пак не си длъжна да даваш обяснение на никого относно здравето си,нали? :)

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #10 -: Януари 28, 2008, 15:51:31 »
Здравей и от мен!
Бързането и емоцията не са добър съветник при хроничния хепатит.
Първо, запознай се много добре с болестта, каква е, как се лекува, как стоят нещата в България с лечението. След това поразгледай информацията за лекари и прецени при кой от тях искаш да отидеш.
Форумът вече е доста пълен с разнообразна информация, ще ти отнеме малко време, за да се запознаеш с темите, които сме обсъждали, но определено тогава ще добиеш по-ясна представа как да действаш.
Затова, отдели си време и не бързай с действията, това че ти е даден телефона на конкретен гастроентеролог от личния ти лекар не те задължава ти да избереш точно него за лекуващ лекар.
Ти си човека, който решава тези неща, а не личния ти лекар.
Казваш, че общото ти състояние не е розово, какво точно имаш предвид и кой ти го каза.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #11 -: Януари 28, 2008, 15:54:25 »
да.. права си ;)
така ще направя...някак не е нормално никой от вас да не го е чувал..а все пак не е мн шега, виж ако беше грип е друго :D ще се обадя на д-р Чернев.
и тези дни пак ще пиша да разказвам дали ме взимат мн присърце лекарите или си ме слагат на...върха на обувката ::) :D
аиде 4ао за сега и успех на вси4ки 8) :D
Make love, not war!

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #12 -: Януари 28, 2008, 16:00:51 »
уупс аз взех да си тръгвам, но ще отговоря...та Радо (нали може на "ти", тук всички сте мн мили и се отпускам) от известно време 4ета форума след като разбрах 4е алат и асат са завишени и имах съмнения за хепатит... а иначе отдавна съм така да кажа запозната с инфото за Б и Ц...защото...попадам ж така наречената "рискова група"... правила съм си изследвания още преди 3 години ако не се лъжа но тогава бяха отрицателни...
за това може да ти изглеждам че бързам, всъщност не е точно така.
но иначе съм си замаяна...колкото и да предполагаш, все пак се надяваш да не е така...и накрая пак си е стрес :-\ е по-спокойна съм вече след като е поуспокоиха, че приятелят ми е мн вероятно да не е болен :) направо се чувствам леко happy :) и така.. ;)
Make love, not war!

Неактивен Мери_

• Публикации: 2373
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #13 -: Януари 28, 2008, 21:51:19 »
Здравей и от мен!
Аз се лекувам при доц. Антонов в "Иван Рилски". Там също има добри специалисти и мисля, че ако имаш направление и си носиш изследванията никой няма да те върне. Проф. Захари Кръстев е шеф на клиниката и е един от най-добрите и с най-голям опит с хроничните хепатити.
Поздрави и успех!
Мери

Неактивен nevron

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #14 -: Януари 29, 2008, 04:38:29 »
Здравей и от мен!
Рискова група имаш предвид, че сте наркозависими ли?
Ако искаш не ми отговаряй. Избора си е само твой. И аз бях от тази група, но май-май ми се струва, че не съм го пипнала от този период. Генотипа на вируса ми е 1б, по-рядко срещания сред наркозависимите и по-често срещан и разпространявал се при хора преди 89 година при кръвопреливания и немърливи медицински манипулации. Поне аз така смятам. Повечето наркозависими са с генотипи 2 или 3, които както вече може би знаеш, са най-лесно лечими. Дано и твоя да е един от тях.
Поздрави!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен Mimeto

• Немедицинско лице
  • Публикации: 93
    • Профил
« Отговор #15 -: Януари 29, 2008, 16:26:47 »
Здравей и от мен !
Надявам се, че твоят приятел ще бъде с отрицателни изследвания.....
Съветвам те да отидеш при доц. Антонов или проф. Чернев. Определено те имат най - голям опит !
Колкото до това за рисковите групи.......без да те стресирам мен ме питаха 100000000 пъти да не би да съм зависима / като постъпих в болницата бях 43 кг, слаба като клечка и с доста измъчена физиономия... / На не знам кой път креснах, че не съм и тогава ми отговориха, че Здравната каса не одобрява за лечение с интерферон зависими - от наркотици. ДОри такива, които се лекуват с метадон.
Почвам за се чудя дали тая Здравна каса иска изобщо да бъде излекуван някой................

Пожелавам ти само положителни емоции !!!

щастлива мама

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #16 -: Януари 29, 2008, 17:38:41 »
Значи за рисковата група...ами бях наркозависима и казвам бях, защото вече не смятам, че попадам вече в тази група - от 2години съм спряла всякакви наркотици, дори и алкохол...само цигарите ми останаха ;) Но наистина не мисля, че ще ме смятат за такава...незнам..дайте ми съвет? дали трябва да им казвам , че съм била зависима??? и другото което е НИКОГА, ама наистина никога не съм ползвала чужди игли или други такива. определено мисля, че нещата са станали по полов път и то преди доста време ще трябва да е било...минимум 2 години...от тогава нямам връзка с този човек за когото смятам, че е бил причината...
а и се съмнявам,че лекарите ще могат да разберат че съм била наркозависима след толкова време от както организма ми е чист...?!
Наистина ли не лекуват при такова положение? ще е ужасно глупаво ако ми откажат :'( :'( :'(
ех, аз се отнесох сега като видях какво сте ми писали и забравих да кажа най-голямата и наи-хубавата новина :) Приятелят ми НЕ е с хепатит :D :D :D
толкова бях притеснена като му носеха резултатите, че чак палците на краката си бях заплела по най-странния начин от притеснение и надежда ;)
и слава Богу  - отрицателен :) :) :)
и така..
моля ви кажете ми какво да казвам на тия лекари..по принцип гастроентеролога тук знае че преди съм била зависима и каза всичко да кажа и на този д-р Генов...? незнам...
Make love, not war!

• Профил
« Отговор #17 -: Януари 29, 2008, 17:51:11 »
това е от страницата на Хепасист, относно кои хронично болни не могат да се лекуват:

Кои болни с хроничен хепатит не подлежат на антивирусно лечение?

Не могат да се подлагат на антивирусно лечение с Интерферон следните хора:

* Злоупотребяващи системно с алкохол.
    * Наркомани, включително хора на лечение с Метадон.
      Ако човек докаже, че за шест месечен период от време не е приемал наркотици,потвърдено с трикратни уринни тестове и мнение от контролиращия го лекар, той може да кандидатства за лечение с Интерферон.
    * Болни с тежки придружаващи заболявания на сърдечно-съдовата и дихателната система.
    * Системни заболявания на съединителната тъкан.
    * Усложнен захарен диабет.
    * Бременни жени и кърмачки.
    * Забременяването на жени от мъже, които са на антивирусно лечение с Интерферон, е недопустимо! Съществува висок риск от развитие на тежки вродеии заболявания у бебето.
    * Болни от СПИН, ако нивото на Т–хелперите в кръвта им е под 200.

Ако решиш, че трябва да им кажеш, то предполагам, ще ти се направят редица стандартни изследвания, които да докажат ,че не си приемала наркотици последните 6 месеца. Но, все пак сме в България,така че не е изключено някой да погледне криво на тази информация и да ти се спъне лечението. Дано не съм права.

Неактивен niki

• Профил
« Отговор #18 -: Януари 29, 2008, 17:57:50 »
Здравей :)
Не мисля че ще има проблем ако споделиш че си употребявала наркотици. Условието да започнеш лечение е да не си употребявала най-малко шест месеца. Незнам как установяват, явно правят изследване без да казват, тайничко :) Дори може и да не го споменаваш, избора е твой! Зная за човек който е алкохолик и то сериозен и въпреки това се лекува. Или е с връзки човека или просто не са му правили изследвания за алкохол и наркотици. Това че не взимаш от две години е много хубаво, за което те поздравявам!
Не смятам че начина на заразяване може да повлияе по някакъв начин на лекуващия лекар и да започне да се "ослушва", освен ако конкретния лекар не е с някакви предразсъдаци. Хората които искат да се лекуват все пак не ги разделят според начина на заразяване :) - глупаво е.

... забравих да спомена че и аз бях зависим преди околко 8 години (вече му изгубих нишката), и при изследванията не забелязах да ми пускат тестове за наркотици или подобни, освен ако "тайно" не са правени. Според мен приеха мойта история на доверие.

... пак забравих :) ,в момента уча и съм много разсеян. За изследването на приятеля ти - много е хубаво че е отрицателен! Не искам да те стряскам но тъй като скоро си разбрала за хепатита, хубаво е да вземете всички необходими предпазни мерки и той да се изследва отново след около шест месеца, за да се изключи и възможността той да е заразен и още да не е развил антитела които да се засекат от изследването.
« Последна редакция: Януари 29, 2008, 18:11:10 от niki »

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #19 -: Януари 29, 2008, 18:07:51 »
Според мен е най-добре да не казвам... поне мисля,че веднага ще погледнат с подозрение дали съм спряла...и така... и най-вероятно ще се обадя на д-р Чернев или д-р Антонов, за да няма връзка с гастроентеролога в моя град.
А някой беше казал във форума,че гастроентеролога бил казал "нямаш нужда от лечение"?! той ли е човекът, който пръв трябва да те одобри и после чак здравната каса??
Make love, not war!

Неактивен Mimeto

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #20 -: Януари 29, 2008, 18:15:26 »
Според мен изобщо недей да казваш. Особено ако няма как да се докаже, че си била наркозависима - имам предвид да си се водила на отчет, да си с калцирани вени или фрапиращи белези от игли или нещо от този сорт.
Колкото до това кой трябва да те одобри - гастроентеролога е първата стъпка към лечение - той е този, който ще ти назначи изследвания. Пак казвам - по-добре директно направи консултация с доц. Антонов или проф. Чернев. Определено ще си спестиш доста нерви и чакания по разни кабинети и лаборатории.
Колкото до това което НИКИ е писал - сс сигурност правят тайничко изследване - лаборантката, която ми взимаше кръв в болницата  ми каза  ;)

Пожелавам ти успех !!!

щастлива мама

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #21 -: Януари 29, 2008, 18:16:09 »
Според мен е най-добре да не казвам... поне мисля,че веднага ще погледнат с подозрение дали съм спряла...и така... и най-вероятно ще се обадя на д-р Чернев или д-р Антонов, за да няма връзка с гастроентеролога в моя град.
А някой беше казал във форума,че гастроентеролога бил казал "нямаш нужда от лечение"?! той ли е човекът, който пръв трябва да те одобри и после чак здравната каса??

Да но по тестовете ще се разбере дали вземаш и мисля, че при биопсията ще се види ясно дали вземаш или си вземала. Така че е по-добре лекарите ти да знаят всичко за състоянието ти. Колкото повече лъже един пациент толкова повече усложниения има после за него.
 Пък и лечение с интерферон и приемане на наркотични вещества няма да е добра конбинация. Най-малкото няма да подейства интерферона....

Ако не кажеш и после разберат, че си вземала преди наркотици, когато ти изготвят протокола определено ще ти спрат протокола, защото няма да ти се има доверие. Най-добре отиваш на преглед и си изпяваш майчиното мляко - кога, как, защо... да ти се влезе под кожата.

Интерфероновото лечение е нещо много сериозно и да лъжеш лекуващия си лекар затова не е като да лъжеш учителя си по математика или някой друг....

Неактивен niki

• Профил
« Отговор #22 -: Януари 29, 2008, 18:17:17 »
Тъй като той е човекът имащ право да изписва съответните протоколи за лекарства, според мен отговора е да! Лекуващия лекар взима решението и то въз основа на изследванията и професионалния си опит. След като подадеш протоколите, се чака касата да ти отпусне лечение.

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #23 -: Януари 29, 2008, 18:21:49 »
Аз вече казах че не съм взимала от 2 години...така че не мисля че ще имам проблем, притеснява ме единствено отношението им - на лекари здравна каса и дрън дрън та пляс...знам,че не е като да излъжеш някой друг, не го мисля по този начин просто се притеснявам доста да не ми откажат... :( :'(
а Мимето каза, че изглеждала доста измъчена...ами аз съм 37кг и съм 158см..
попринцип не се водя официално анорексичка от лекуващия, обаче може да решат че лечението няма да ми понесе, знам ли..?
Make love, not war!

Неактивен Mimeto

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #24 -: Януари 29, 2008, 18:30:15 »
 :)
Спокойно, след първия шок от килограмите ти ще ти предпишат ЛЕГАЛОН от който ще напълнееш като гуда  :)  ;D / Този хепатопротектор не се изписва, защото си слаба, а за да подхранва черното ти дробче, но ефекта е непоносим - лично аз не спирам да ям и дебелея /
Колкото до отношението на лекарите - не се притеснявай, в крайна сметка ти си била болна. И ако точно лекарите не го знаят...........

Поздрави !
щастлива мама

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #25 -: Януари 29, 2008, 18:42:42 »
е това с тоя легалон ще е мн ама мн кофти... аз съм булимичка (да и това пропуснах от всичките ми проблеми) :D и сега като се тъпча съвсем ще повръщам през 5 мин.. незнам сложно е хора. дано вие поне се оправяте! :)
иначе мисля, че форума е мн приятно място и е ужасно успокояващо да седя и да си пиша с вас...абе изобщо е страхотно, че го има  :D
и вие всички сте много мили... жалко е само, че хората са способни на доброта и склонни да си помагат ако са изправени пред общи проблеми и много рядко в дръги случаи...ама такива сме си малко гадни д*** ...нищо де
Don`t worry, be happy  8)
Make love, not war!

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #26 -: Януари 29, 2008, 20:07:48 »
Мила Смърфиета, здравей и от мен! Това , че си отказала дрогата е доказателство, че си силна личност, затова продължавай да се бориш и ще се справиш с всичко. Според мен трябва да споделиш с лекуващия си лекар за това , че си била някога наркозависима. Това се взима предвид и при слагане на упойки. Обикновено упойката в такива случаи действа по-слабо, предполагам, че важи и за лекарства. Поздравявам те, че приятеля ти е здрав, това наистина е страхотна новина. Изненадах се доста, че си признаваш за булимията, защото момичетата и момчетата с тази болест обикновено го крият и умират от ужас някой да не разбере. За мен лично това е поредното доказателство, че си смела, така че продължавай  напред! От мен кураж и успех! Поздрави Мариана

Неактивен msvetlinov

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #27 -: Януари 29, 2008, 20:47:17 »
Аз подкрепям Emanuil Denkov, защото и аз бях поставен пред подобна дилема! Трябваше да реша дали да "спомена" от къде съм го лепнал или да се правя на учудено разсеян. Но както повечето от вас са разбрали не са 1 или 2 начините докторите да разберат някои специфики на заболяването, още повече, че някои генотипи са абсолютно типични само за наркозависимите. Също така(ако наистина си престанала с наркотиците) можеш съвсем спокойно да уговориш някой лекар, който е запознат със ситуацията ти да ти напише предварително такъв лист където да упомене, че те е тестувал и наблюдавал в продължение на 6 месеца и си напълно чиста.
п.п. Шансовете ти да си лепнала хепатит Ц по полов път са равни почти на 0........... ::)
 :) ;)

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #28 -: Януари 30, 2008, 16:56:16 »
Знам,4е шансовете по полов път да се предаде са минимални, но все пак ми е трудно да приема, 4е е станало с игла...трябва на сън да съм го направила. В това поне съм сигурна. Приятелят ми тогава също беше зависим и от тук си мисля, че може да е по полов път...
А за булимията... вече осъзнах, че ако се крия няма да стигна до никъде, в същност за това ми помогна едно момиче с което се запознах и тя на същия ден ми сподели, че е с анорексия и булимия и повечето и приятели знаят...и тя ме убеди да не го крия. тя се справя горе-долу и мисля, че и аз ще успея. А за това ми помагат приятели и роднини от тук от там и се получава май ;) това е най-важното. така и за хепатита..не казвам че знаят всички но все пак съм споделила и те ме подкрепят. Моят съвет е споделяйте, доверете се на някого, поплачете си на нечие рамо и нещата ще порозовеят ..поне малко :) :) :)
а и да ви се похваля - подстригах се ;) сега се 4увствам още по-добре...по4ти нямам коса на главата и ме продухва вятъра стабилно...сигурно от това се 4увствам по-добре ;) :D 8) ще си ка4а снимка като си направя да видите положителното въздействие...тази ми е от по-отдавна.. ;)
« Последна редакция: Януари 30, 2008, 18:12:40 от Smurfieta »
Make love, not war!

Неактивен nevron

• хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #29 -: Януари 31, 2008, 01:12:37 »
Аз пък повръщах още като видех дилъра. Това също ли е булимия?
« Последна редакция: Февруари 02, 2008, 00:49:39 от nevron »
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #30 -: Януари 31, 2008, 10:12:37 »

Честита прическа! :) Радвай се , че имаш добри роднини и приятели, които те подкрепят. Не всички са толкова облагодетелствани. До всички, които са отказалви дрогата - радвайте се на всеки миг от живота си, защото сте се разминали на косъм... Може да се каже дори, че сте щастливци. Поздрави от мен 8)

Неактивен nevron

• хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #31 -: Февруари 01, 2008, 07:16:38 »
Благодаря ти за хубавите думи!
НЕ само се радвам, аз съм повече и от щастлва, че съм имала възможността и подкрепата на хората около мен, да се избавя от тази бавна, мъчителна и сигурна не само физическа но и най-вече духовна и личностна смърт. Най-дребните в кавички неща, които всеки ден са около нас, но ние не ги забелязваме в забързаното си и угрижено ежедневие, ме правят щастлива. Разбрала съм много одавна какво съм спечелила и какво съм загубила покрай този си наркомански, доста дълъг според мен период. Най-ми е болно и никога няма да спра да се упреквам и дерзая, за мъките, страданията, тревогите, нещастието, които причиних на най-близките си. На хората, които най-много ме обичат. Не искам да продължавам със словоизлиянията си, защото на тази тема, те няма да имат край. Спирам до тук и пожелавам на Смърфи да продължава в същия дух и никога да не се предава, защото ние бившите, така да се каже, наркозависими, за огромно съжаление си оставаме такива за цял живот. Така е! Може никога повече физически да не употребим, но психическата абстиненция според мен, си остава завинаги. Това е и най-силния урок, който ни дава наркоманията. Бележи ни за дълги години в съзнанието и ние трябва винаги да сме още по-силни, за да се борим с него (съзнанието), и да продължим още по-силни напред в житейския си път.
Поздрави и на Ники и на Стефан и на МСветлинов, а също така и на Ами8, която струва ми се от дълго време не е посещавала форума, но може би си има и оправдателни причини (тя е в Италия, и може би е доста заета или няма често достъп до интернет). Както и да е. Поздравявам всички ви и дръжте се, това е най-важното.
Поздрави и целувки (без език) на всички!!!
« Последна редакция: Февруари 02, 2008, 23:22:37 от nevron »
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #32 -: Февруари 01, 2008, 15:05:12 »
и аз повръщах но след като дилъра си тръгнеше...още преди да съм го взела... не е булимия, а някакво съпротивление на тялото...знам ли... и наистина оставаш си зависим за цял живот психически, за това не трябва да казваш никога...не знаеш пред какво ще се изправиш някой ден..по-добре да си силен и да вярваш на волята си и да се надяваш да не те подведе някога... поздравявам и аз всички,които са успели да се преборят с тая напаст... ужас, няма да се замислям пак...нещо ме дращи отвътре така и ми се повръща..
ако не мислиш за това и не си позволяваш срещи с такива хора или да ходиш на места,които ти напомнят за това ще е по-лесно..
успех на всички в борбата и с хепатита и със себе си!
Make love, not war!

Неактивен irka

• усмихната
  • Публикации: 735
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #33 -: Февруари 03, 2008, 06:16:54 »
Здравей Smurfieta!

Поздравления, за отказа ти от наркотика! Успех и силна воля!

След като 2 години не си употребявала наркотик, не мисля, че е нужно да го казваш! Няма как да разберат! Това са 2 години, изчистила си се. Но все пак ти сама си прецени как да постъпиш!

А относно заразяването ти, доколкото знам черния дроб се разболява от самия наркотик, не е нужно да си използвала чужда игла.

Радвам се, че приятелят ти не е заразен. Това още веднъж трябва да ти покаже, че по полов път е трудно да се заразиш.

Поздрави!

Неактивен nevron

• хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #34 -: Февруари 03, 2008, 13:56:32 »
HCV е вирус, пренасян по кръвен път. Обикновено той може да бъде предаден, когато кръвта на човек, имащ хепатит C, влезе в директен контакт с кръвта на друг. HCV може да оцелее сравнително дълго време и на места извън човешкото тяло. В изследване, направено от Kris Krawczynski в Центъра за контрол на болестите, се установява че извън тялото вирусът оцелява за минимум 16 часа, но за не повече от 4 дни.

Това е извадка от статията написана от Lucinda K. Porter, и преведена от Ради в раздела "Терминология, статии и обща информация за болестта", в темата "Какво са вирусите, как работи имунната система, как да се предпазим от заразяване". Както виждате ясно всички, тя никъде не споменава, че вируса може да се предава и по полов път. Според мен, не може.
А, иначе искам да попитам, дали наистина можем да се заразим от хепатит, само употребявайки дрога. Това не е ли вирус, пренасян чрез кръвтта. Как тогава е попаднал в тялото ми ако съм друсала всичко друго, но не и кръв?
« Последна редакция: Февруари 06, 2008, 05:03:42 от nevron »
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #35 -: Февруари 05, 2008, 18:05:22 »
невронка ;), четох и аз за това (в един вестник), че черният дроб може да се разболее от хепатит Ц от самия наркотик и това не бил вирусен хепатит, а нещо друго там...не запомних. Странно ми се стори, защото освен, че беше само споменато и необяснено достатъчно, не беше казано и дали може да заразиш някого... абе странна работа и незнам точно за какво става на въпрос. ако някой има повече инфо за що иде реч, моля да каже!
поздрави и целувки  :-* ;)
Make love, not war!

Неактивен Mimeto

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #36 -: Февруари 05, 2008, 18:24:04 »
Можеш ли да се сетиш в кой вестник си го чела ?

Благодаря ти  :)
щастлива мама

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #37 -: Февруари 05, 2008, 18:37:21 »
мисля, че беше "Доктор" (минутка за реклама) ;D ;)
не съм сигурна, но знам, че беше и много стар брой...ще проверя пак ако го открия.
 :-*
Make love, not war!

Неактивен Vancheto

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
« Отговор #38 -: Февруари 06, 2008, 23:10:25 »
На Невронка искам да кажа, че познавам момиче на 17 г., което се е заразило по полов път с Хеп.С/след като разбрала за хеп.девойката му се обадила на този убиец за да му каже да се изследва, а той и отговорил че е знаел че е заразен,но не и казал/ >:(

Неактивен nevron

• хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #39 -: Февруари 07, 2008, 10:18:03 »
Може.
Аз все си мисля че не може.
Поздрави.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен msvetlinov

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
« Отговор #40 -: Февруари 07, 2008, 23:03:59 »
Хепатита, за който говорите е "токсичен" хепатит, и всъщност предствлява увреждане на черния дроб, което води до цироза.
п.п. не съм обаче на 100% сигурен
п.п.2 момиче да се зарази с хеп.Ц по полов път е 1:2000 и секса трябва да е бил наистина..........брутален ;)

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #41 -: Февруари 11, 2008, 13:42:44 »
а този хепатит като какъв точно се показва на изследванията??? знаеш ли ?
Make love, not war!

Неактивен Stefan Savov

• Немедицинско лице
  • **
  • Публикации: 35
    • Профил
« Отговор #42 -: Февруари 27, 2008, 09:31:13 »
Здрасти, градски ;)

Всичко ще се оправи - щом си се откачила от дрогата, хепатита не може да ти стъпне на пръста.

По темата: Хепатит е самото състояние на възпаление на черния дроб - без значение какви са причините. С токсични хепатити и дори с токсични цирози понякога са хора, които са работили в химически производства, особено такива, включващи летливи вещества (напр. ацетон). Алкохолът също може да предизвика такова състояние. Но ако има маркери за наличие на HCV, тогава не може да се касае за токсичен хепатит, понеже маркерите са антитела, произведени от организма да се борят конкретно с вируса.

Записа ли си час за изследвания?
“What you see you get and what you don’t see gets you.”
Jacob Frenkel, Vice Chairman, AIG

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #43 -: Февруари 27, 2008, 19:40:40 »
а този хепатит като какъв точно се показва на изследванията??? знаеш ли ?
И аз се присъединявам към Стефан, който е обяснил всичко много точно.
Говорим за хепатит, т.е. увреждане на черния дроб, предизвикано от възпаление на черния дроб, откъдето идва и корена на думата хепатит. Хроничния хепатит B и C се предизвикват от вируси и затова и се наричат вирусни хепатити. Наличието на тези вируси в кръвта предизвикват постоянно възпаление на черния дроб и това довежда до постепенното му увреждане. Поради факта, че всеки болен от вирусен хепатит има антитела в кръвта си, произведени от имунната му система, за да се бори с вируса, се пускат изследвания за да се открият тези антитела в кръвта. По този начин се поставя и диагнозата за хроничен хепатит, причинен от вирус.
Когато става въпрос за алкохолен или пък токсичен хепатит, тогава това не е нещо, което може да се установи с кръвни изследвания. Единствено може да се открият индикации за чернодробно увреждане, като повишени чернодробни ензими например. И съответно на този човек трябва да му се е случило нещо, което да може да предизвика силно чернодробно увреждане. Предполагам биопсията е част от процедурата за поставяне на диагнозата.

Поздрави,
Радо

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #44 -: Февруари 27, 2008, 19:55:25 »
Здравейте!
 В нета има доста общирна информация за това какво уврежда дрогата. Не се терзай толкова, може да си го хванала много преди да започнеш да се друсаш. Моя съвет е да насочиш вниманието си към лечението и бъдещето
Неврон много точно го е казала, тя е страшно позитивен човек.
Поздрави

Неактивен Stefan Savov

• Немедицинско лице
  • **
  • Публикации: 35
    • Профил
« Отговор #45 -: Февруари 27, 2008, 20:09:01 »
Благодаря, Радослав, за високото ти мнение - струва ми се, че то тежи доста наоколо. Имаш една безалкохолна бира от мен.

А биопсията е най-точното изследване за хепатит - като пръстов отпечатък е. Сигурен съм, че за лекарите, които гледат пробите под микроскопа, няма две еднакви.

Смърфи - не се тревожи, но действай. А всичко останало ще се нареди с Божията помощ.
“What you see you get and what you don’t see gets you.”
Jacob Frenkel, Vice Chairman, AIG

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #46 -: Юни 09, 2008, 10:48:49 »
Темата продължава тук: Преди да започне лечението...

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007