Автор Тема:  HCV от днес...  (Прочетена 16234 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mimeto

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 93
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: HCV от днес...
« Отговор #15 -: Януари 29, 2008, 16:26:47 »
Здравей и от мен !
Надявам се, че твоят приятел ще бъде с отрицателни изследвания.....
Съветвам те да отидеш при доц. Антонов или проф. Чернев. Определено те имат най - голям опит !
Колкото до това за рисковите групи.......без да те стресирам мен ме питаха 100000000 пъти да не би да съм зависима / като постъпих в болницата бях 43 кг, слаба като клечка и с доста измъчена физиономия... / На не знам кой път креснах, че не съм и тогава ми отговориха, че Здравната каса не одобрява за лечение с интерферон зависими - от наркотици. ДОри такива, които се лекуват с метадон.
Почвам за се чудя дали тая Здравна каса иска изобщо да бъде излекуван някой................

Пожелавам ти само положителни емоции !!!

щастлива мама

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
  • Публикации: 57
  • Save Animals - Save The Planet
    • Профил
    • love techno - my page
  • Вид лечение: Не е провеждано
« Отговор #16 -: Януари 29, 2008, 17:38:41 »
Значи за рисковата група...ами бях наркозависима и казвам бях, защото вече не смятам, че попадам вече в тази група - от 2години съм спряла всякакви наркотици, дори и алкохол...само цигарите ми останаха ;) Но наистина не мисля, че ще ме смятат за такава...незнам..дайте ми съвет? дали трябва да им казвам , че съм била зависима??? и другото което е НИКОГА, ама наистина никога не съм ползвала чужди игли или други такива. определено мисля, че нещата са станали по полов път и то преди доста време ще трябва да е било...минимум 2 години...от тогава нямам връзка с този човек за когото смятам, че е бил причината...
а и се съмнявам,че лекарите ще могат да разберат че съм била наркозависима след толкова време от както организма ми е чист...?!
Наистина ли не лекуват при такова положение? ще е ужасно глупаво ако ми откажат :'( :'( :'(
ех, аз се отнесох сега като видях какво сте ми писали и забравих да кажа най-голямата и наи-хубавата новина :) Приятелят ми НЕ е с хепатит :D :D :D
толкова бях притеснена като му носеха резултатите, че чак палците на краката си бях заплела по най-странния начин от притеснение и надежда ;)
и слава Богу  - отрицателен :) :) :)
и така..
моля ви кажете ми какво да казвам на тия лекари..по принцип гастроентеролога тук знае че преди съм била зависима и каза всичко да кажа и на този д-р Генов...? незнам...
Make love, not war!

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2701
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #17 -: Януари 29, 2008, 17:51:11 »
това е от страницата на Хепасист, относно кои хронично болни не могат да се лекуват:

Кои болни с хроничен хепатит не подлежат на антивирусно лечение?

Не могат да се подлагат на антивирусно лечение с Интерферон следните хора:

* Злоупотребяващи системно с алкохол.
    * Наркомани, включително хора на лечение с Метадон.
      Ако човек докаже, че за шест месечен период от време не е приемал наркотици,потвърдено с трикратни уринни тестове и мнение от контролиращия го лекар, той може да кандидатства за лечение с Интерферон.
    * Болни с тежки придружаващи заболявания на сърдечно-съдовата и дихателната система.
    * Системни заболявания на съединителната тъкан.
    * Усложнен захарен диабет.
    * Бременни жени и кърмачки.
    * Забременяването на жени от мъже, които са на антивирусно лечение с Интерферон, е недопустимо! Съществува висок риск от развитие на тежки вродеии заболявания у бебето.
    * Болни от СПИН, ако нивото на Т–хелперите в кръвта им е под 200.

Ако решиш, че трябва да им кажеш, то предполагам, ще ти се направят редица стандартни изследвания, които да докажат ,че не си приемала наркотици последните 6 месеца. Но, все пак сме в България,така че не е изключено някой да погледне криво на тази информация и да ти се спъне лечението. Дано не съм права.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен niki

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 95
    • Профил
« Отговор #18 -: Януари 29, 2008, 17:57:50 »
Здравей :)
Не мисля че ще има проблем ако споделиш че си употребявала наркотици. Условието да започнеш лечение е да не си употребявала най-малко шест месеца. Незнам как установяват, явно правят изследване без да казват, тайничко :) Дори може и да не го споменаваш, избора е твой! Зная за човек който е алкохолик и то сериозен и въпреки това се лекува. Или е с връзки човека или просто не са му правили изследвания за алкохол и наркотици. Това че не взимаш от две години е много хубаво, за което те поздравявам!
Не смятам че начина на заразяване може да повлияе по някакъв начин на лекуващия лекар и да започне да се "ослушва", освен ако конкретния лекар не е с някакви предразсъдаци. Хората които искат да се лекуват все пак не ги разделят според начина на заразяване :) - глупаво е.

... забравих да спомена че и аз бях зависим преди околко 8 години (вече му изгубих нишката), и при изследванията не забелязах да ми пускат тестове за наркотици или подобни, освен ако "тайно" не са правени. Според мен приеха мойта история на доверие.

... пак забравих :) ,в момента уча и съм много разсеян. За изследването на приятеля ти - много е хубаво че е отрицателен! Не искам да те стряскам но тъй като скоро си разбрала за хепатита, хубаво е да вземете всички необходими предпазни мерки и той да се изследва отново след около шест месеца, за да се изключи и възможността той да е заразен и още да не е развил антитела които да се засекат от изследването.
« Последна редакция: Януари 29, 2008, 18:11:10 от niki »

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #19 -: Януари 29, 2008, 18:07:51 »
Според мен е най-добре да не казвам... поне мисля,че веднага ще погледнат с подозрение дали съм спряла...и така... и най-вероятно ще се обадя на д-р Чернев или д-р Антонов, за да няма връзка с гастроентеролога в моя град.
А някой беше казал във форума,че гастроентеролога бил казал "нямаш нужда от лечение"?! той ли е човекът, който пръв трябва да те одобри и после чак здравната каса??
Make love, not war!

Неактивен Mimeto

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #20 -: Януари 29, 2008, 18:15:26 »
Според мен изобщо недей да казваш. Особено ако няма как да се докаже, че си била наркозависима - имам предвид да си се водила на отчет, да си с калцирани вени или фрапиращи белези от игли или нещо от този сорт.
Колкото до това кой трябва да те одобри - гастроентеролога е първата стъпка към лечение - той е този, който ще ти назначи изследвания. Пак казвам - по-добре директно направи консултация с доц. Антонов или проф. Чернев. Определено ще си спестиш доста нерви и чакания по разни кабинети и лаборатории.
Колкото до това което НИКИ е писал - сс сигурност правят тайничко изследване - лаборантката, която ми взимаше кръв в болницата  ми каза  ;)

Пожелавам ти успех !!!

щастлива мама

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #21 -: Януари 29, 2008, 18:16:09 »
Според мен е най-добре да не казвам... поне мисля,че веднага ще погледнат с подозрение дали съм спряла...и така... и най-вероятно ще се обадя на д-р Чернев или д-р Антонов, за да няма връзка с гастроентеролога в моя град.
А някой беше казал във форума,че гастроентеролога бил казал "нямаш нужда от лечение"?! той ли е човекът, който пръв трябва да те одобри и после чак здравната каса??

Да но по тестовете ще се разбере дали вземаш и мисля, че при биопсията ще се види ясно дали вземаш или си вземала. Така че е по-добре лекарите ти да знаят всичко за състоянието ти. Колкото повече лъже един пациент толкова повече усложниения има после за него.
 Пък и лечение с интерферон и приемане на наркотични вещества няма да е добра конбинация. Най-малкото няма да подейства интерферона....

Ако не кажеш и после разберат, че си вземала преди наркотици, когато ти изготвят протокола определено ще ти спрат протокола, защото няма да ти се има доверие. Най-добре отиваш на преглед и си изпяваш майчиното мляко - кога, как, защо... да ти се влезе под кожата.

Интерфероновото лечение е нещо много сериозно и да лъжеш лекуващия си лекар затова не е като да лъжеш учителя си по математика или някой друг....

Неактивен niki

• Публикации: 95
    • Профил
« Отговор #22 -: Януари 29, 2008, 18:17:17 »
Тъй като той е човекът имащ право да изписва съответните протоколи за лекарства, според мен отговора е да! Лекуващия лекар взима решението и то въз основа на изследванията и професионалния си опит. След като подадеш протоколите, се чака касата да ти отпусне лечение.

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #23 -: Януари 29, 2008, 18:21:49 »
Аз вече казах че не съм взимала от 2 години...така че не мисля че ще имам проблем, притеснява ме единствено отношението им - на лекари здравна каса и дрън дрън та пляс...знам,че не е като да излъжеш някой друг, не го мисля по този начин просто се притеснявам доста да не ми откажат... :( :'(
а Мимето каза, че изглеждала доста измъчена...ами аз съм 37кг и съм 158см..
попринцип не се водя официално анорексичка от лекуващия, обаче може да решат че лечението няма да ми понесе, знам ли..?
Make love, not war!

Неактивен Mimeto

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #24 -: Януари 29, 2008, 18:30:15 »
 :)
Спокойно, след първия шок от килограмите ти ще ти предпишат ЛЕГАЛОН от който ще напълнееш като гуда  :)  ;D / Този хепатопротектор не се изписва, защото си слаба, а за да подхранва черното ти дробче, но ефекта е непоносим - лично аз не спирам да ям и дебелея /
Колкото до отношението на лекарите - не се притеснявай, в крайна сметка ти си била болна. И ако точно лекарите не го знаят...........

Поздрави !
щастлива мама

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #25 -: Януари 29, 2008, 18:42:42 »
е това с тоя легалон ще е мн ама мн кофти... аз съм булимичка (да и това пропуснах от всичките ми проблеми) :D и сега като се тъпча съвсем ще повръщам през 5 мин.. незнам сложно е хора. дано вие поне се оправяте! :)
иначе мисля, че форума е мн приятно място и е ужасно успокояващо да седя и да си пиша с вас...абе изобщо е страхотно, че го има  :D
и вие всички сте много мили... жалко е само, че хората са способни на доброта и склонни да си помагат ако са изправени пред общи проблеми и много рядко в дръги случаи...ама такива сме си малко гадни д*** ...нищо де
Don`t worry, be happy  8)
Make love, not war!

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #26 -: Януари 29, 2008, 20:07:48 »
Мила Смърфиета, здравей и от мен! Това , че си отказала дрогата е доказателство, че си силна личност, затова продължавай да се бориш и ще се справиш с всичко. Според мен трябва да споделиш с лекуващия си лекар за това , че си била някога наркозависима. Това се взима предвид и при слагане на упойки. Обикновено упойката в такива случаи действа по-слабо, предполагам, че важи и за лекарства. Поздравявам те, че приятеля ти е здрав, това наистина е страхотна новина. Изненадах се доста, че си признаваш за булимията, защото момичетата и момчетата с тази болест обикновено го крият и умират от ужас някой да не разбере. За мен лично това е поредното доказателство, че си смела, така че продължавай  напред! От мен кураж и успех! Поздрави Мариана

Неактивен msvetlinov

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #27 -: Януари 29, 2008, 20:47:17 »
Аз подкрепям Emanuil Denkov, защото и аз бях поставен пред подобна дилема! Трябваше да реша дали да "спомена" от къде съм го лепнал или да се правя на учудено разсеян. Но както повечето от вас са разбрали не са 1 или 2 начините докторите да разберат някои специфики на заболяването, още повече, че някои генотипи са абсолютно типични само за наркозависимите. Също така(ако наистина си престанала с наркотиците) можеш съвсем спокойно да уговориш някой лекар, който е запознат със ситуацията ти да ти напише предварително такъв лист където да упомене, че те е тестувал и наблюдавал в продължение на 6 месеца и си напълно чиста.
п.п. Шансовете ти да си лепнала хепатит Ц по полов път са равни почти на 0........... ::)
 :) ;)

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
    • Профил
    • love techno - my page
« Отговор #28 -: Януари 30, 2008, 16:56:16 »
Знам,4е шансовете по полов път да се предаде са минимални, но все пак ми е трудно да приема, 4е е станало с игла...трябва на сън да съм го направила. В това поне съм сигурна. Приятелят ми тогава също беше зависим и от тук си мисля, че може да е по полов път...
А за булимията... вече осъзнах, че ако се крия няма да стигна до никъде, в същност за това ми помогна едно момиче с което се запознах и тя на същия ден ми сподели, че е с анорексия и булимия и повечето и приятели знаят...и тя ме убеди да не го крия. тя се справя горе-долу и мисля, че и аз ще успея. А за това ми помагат приятели и роднини от тук от там и се получава май ;) това е най-важното. така и за хепатита..не казвам че знаят всички но все пак съм споделила и те ме подкрепят. Моят съвет е споделяйте, доверете се на някого, поплачете си на нечие рамо и нещата ще порозовеят ..поне малко :) :) :)
а и да ви се похваля - подстригах се ;) сега се 4увствам още по-добре...по4ти нямам коса на главата и ме продухва вятъра стабилно...сигурно от това се 4увствам по-добре ;) :D 8) ще си ка4а снимка като си направя да видите положителното въздействие...тази ми е от по-отдавна.. ;)
« Последна редакция: Януари 30, 2008, 18:12:40 от Smurfieta »
Make love, not war!

Неактивен nevron

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #29 -: Януари 31, 2008, 01:12:37 »
Аз пък повръщах още като видех дилъра. Това също ли е булимия?
« Последна редакция: Февруари 02, 2008, 00:49:39 от nevron »
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007