Автор Тема:  Възможно ли е заразяване?  (Прочетена 1959 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен viki6363

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Възможно ли е заразяване?
« -: Ноември 18, 2013, 10:07:10 »
Изчетох всичко относно заразяването с хепатит Ц , като че ли искам някои запознат по въпроса да ми каже ,че не бъркам за следното : заведох дъщеря ми на маникюр като исках само да я лакира и рисува маникюристката , но докато се усетя тя и махна част от кожичките които стърчаха . Не се получи рана това според мен беше мъртва кожа,но не ми излиза от главата. Не видях дали извади инструмента от стерилизатора и сега се побърквам,като четох ,че и при маникюр и педикюр може да се зарази.Се си викам ,че много се вманиачавам ама не ми излиза от главата.Прочетох ,че трябва да има капка кръв за да се зарази а при нея нямаше.

Неактивен Brattyboy

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 82
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Възможно ли е заразяване?
« Отговор #1 -: Ноември 18, 2013, 10:44:39 »
Да, теоретично има риск от заразяване с хепатит при манипулацията на дъщеря ти.

Но и аз мисля, че се вманиячаваш :smile: Виж, в живота на човек има толкова мното ситуации, в които се одраскваме, нараняваме се и т.н. Дето се вика, човек трябва и в ресторант да не влиза, понеже не е сигурен кой е ял преди него с приборите и дали са дезинфекцирани :wink3: Не можем да запазим нормалност, ако непрекъснато мислим за възможни заразявания. Има толкова много инфекции - и по-сериозни и по-невинни от хепатита.. Как трябва да живеем за да се предпазим напълно от всички тях??? :sad3:

Неактивен viki6363

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Re: Възможно ли е заразяване?
« Отговор #2 -: Ноември 19, 2013, 10:36:50 »
Няма ли някаде където да изследвам себе си и нея без да ми взимат венозна кръв а само от пръста? Навсякаде където питах ми казаха ,че взимат венозна кръв. А аз четох за някакво скриннингово изследване за 15 мин. и то всъшност ще ми даде ли отговор има ли хепатит ц или не.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007