Автор Тема:  И аз почнах лечение!  (Прочетена 14511 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен olga61

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 81
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
И аз почнах лечение!
« -: Декември 08, 2013, 16:06:07 »
Скъпи приятели! Пиша така, защото не минава ден да не вляза във форума, да чета, да се уча от Вас-на много неща! 14 години съм с хеп С, генотип 1,  постояно се поддържах с нещо-карзил, витамини, разни други неща, но тази година на 7 май стигнах до Варна, ПСР, 24 юли-биопсия, и- 5 декември първа инжекция на пегасис. Благодаря на всички, които ми отговориха в лични съобщеиня. Благодаря на Ралица-тя ми за пример и без да се виждаме-чувствам я близка! Този форум-като глътка въздъх-ще намериш отговор, подкрепа. Можеш да се оплачеш-ще те разберат! Знаех всичко-теоретически, но като дойде реакция на първа инжекция, разбрах-какво съм забъркала-какво голямо предизвикателство и проверка на воля и характер! Пожелавам на всички -сила! Успехи в лечение! И винаги ще разчитам на Вашата помощ!

Неактивен ivan86

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 209
    • Профил
Re: И аз почнах лечение!
« Отговор #1 -: Декември 08, 2013, 16:25:25 »
Здр Олга, напиши резултата от Биопсия и пср, пожелавам ти леко лечение, и най вече да е успешно.

Неактивен olga61

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #2 -: Декември 08, 2013, 17:02:19 »
Благодаря за интерес, но сега не ми се вадят всички тези бележки. помня, че имам фиброза 1, лекар каза, че аз успях да запазя еластичноста на дроба, което ще прави лечение по-успешно, а виримия е доста висока. Ще видим накрая!

Неактивен ralkataaaaaaa

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 577
    • Профил
  • Вид лечение: Боцепревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #3 -: Декември 08, 2013, 21:19:26 »
 :flowers: :flowers: :flowers: здравей и тук Олга,пожелавам ти леко лечение и много усмивки,винаги можеш да разчиташ на нас  :smile:
Животът - това е изкуството да се научиш да вървиш, въпреки стискащите обувки...

Неактивен olga61

• Немедицинско лице
    • Профил
Мина един месяц от лечението
« Отговор #4 -: Декември 30, 2013, 18:04:49 »
Здравейте ! Искам да споделя някои неща от първия месяц на лечението . направих вече 4 инжекции Пегасис. Първите две седмици пих по 6 хапчета Копегус. Но за две седмици ми падна хемоглобина на 99, и д-р Иванова намали хапчета на 4 на ден. Днес пуснах пак кръвна картина. Интересно, че хемоглобина се качи на 103, а левкоцитибяха 3,6 , а днес 2,4.След инжекция три дена то ми втрисва, то всичко ми боли. Нормално е. Сега е почивки. Но после-трябва да работя, а когато работя-много не обръщам внимание на болежки, защото трябва да подсигурявам и пътувания до Варна, и други неща по край лечение. Тези левкоцити малко ми дразнят, защото усещам-че се умарям. Знам, че всички минаваме през едни или други изпитания и съм настроена да се боря . На 3 януари ще ходя във Варна , ще говорим с лекарка. Но апетит - имам, ям и изобщо едва ли ще отслабна, а така се надявах. Или още рано да се говори за това? Скъпи приятели! Пожелавам на всички хубава нова година! Здраве на Вас и Вашите семейства и близки хора!

Неактивен ralkataaaaaaa

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #5 -: Декември 30, 2013, 21:40:08 »
 :love5: Оля, аз утре ще си бия 24 инжекция и съм вече на половината от лечението,радвай се че имаш апетит,защото аз вече не мога вечер нищо да ям. Много ми е лошо и ми се повръща и от една седмица без да вечерям си пия лекарствата ,знам че не трябва така,но просто не мога да хапна нищо. Добре е че хемоглобина ти се качва, но умората ще я има до края на лечението. Ще отслабнеш ,не се притеснявай,лечението е една година и никак не е леко,но стига съм се оплаквала. Пожелавам ти весело изкарване на празника,весела и щастлива нова година на теб и твоето семейство и отрицателен ПСР.  :flowers:
Животът - това е изкуството да се научиш да вървиш, въпреки стискащите обувки...

Неактивен ivan86

• Немедицинско лице
  • Публикации: 209
    • Профил
« Отговор #6 -: Декември 30, 2013, 22:01:10 »
Ралка недей така на гладно, по зле ще стане, поне колкото за лекарствата.

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Публикации: 646
    • Профил
« Отговор #7 -: Декември 30, 2013, 22:28:38 »
Ралка, и през ум да не ти минава да продължаваш да си пиеш лекарствата на гладно!! Това абсолютно и категорично ти го забранявам!!
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен ralkataaaaaaa

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #8 -: Януари 04, 2014, 21:21:10 »
Лорей,започнах да ям хляб,поне от него не ми е чак толкова лошо.  :smile:

Неактивен olga61

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #9 -: Февруари 09, 2014, 15:32:46 »
Здравейте! минах 10та инжекция.... днес направо ми е кофти, но ще дойде утре и ще бъда по-добре! за първия месяц ПСР 92 000, д-р Иванова дава надежда, че на 3 месяц ще е отрицателен. хемоглобин почти нормален, малко низки левкоцити, а други показатели в норма. малко почна да пада коса, да болят зъби, но.... накрая коса ще порасне нова, а зъби...има хубави зъботехници! 14 години този вирус трови живота ми, сега е мой ред-да го изчистя от живота ми! Няма да му позволя да ми отнеме хубави моменти! Идва пролетта и ще се радвам на слънце, ще ходя на гости да видя внучета в Самоков! А то ,че понякога ми е много трудно, само аз знам... пожелавам на всички сили и вяра! Вяра, защото животът е хубав и трябва да направим всичко да е пълноценен! Успех, приятели!!!!!!

Неактивен Ния

• Немедицинско лице
  • Публикации: 112
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #10 -: Февруари 09, 2014, 19:37:50 »
Здравей Оля, ще се справиш ! Виждам,че си решителен и борбен човек ,късмет и само чисти резултати  :doubleup: При мен няма драстично раздвижване в изследванията,но умората понякога ме събаря здраво:).... Ще се справим!  Успех в лечението  на всички съфорумци! :flowers:

Неактивен olga61

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #11 -: Февруари 09, 2014, 20:09:08 »
Благодаря, Ния, дано всички да сме силни и да се подкрепяме! Успех на всички!

Неактивен olga61

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #12 -: Март 16, 2014, 17:15:43 »
Здравейте съфорумци! Искам да споделя с вас някои факти от лечение и живота си! На 7 март ходих на ПСР за 3 месяц. Сега ще чакам резултат и нови протокол. Докторка на две на три ми поразпита-как съм. Добре съм, само левкоцити като паднаха така и замръзнаха на 2,6. низки, но...така ще е. Януари-февруари много работих, аз съм оверложка, та след Варна тръгнах за Самоков. Бях при дъщеря ми, видях малко внуче, Свилен на 2 месяца и половина вече! Сладък, мекичек, със сини очички! Карина стана почти на 4 годинки-порасна, умна и инатиста! Е, това , нека да е живи и здрави дечица. А аз-продължавам моята битка, лечение и работа, защото нито едно от трите не трябва да спирам! Коса? Пада, че какво?! Ще порасне нова.... Ям, изобщо не отслабвам. Преди да почна лечение бях готова на много по-тежки ефекти, засега-да чукна някъде-добре се справям. Пожелавам на всички-сили, положителни емоции и-ясно-отрицателни ПСР!

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1164
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #13 -: Март 16, 2014, 17:35:14 »
Да са ти живи и здрави внучетата, и ти за да им се радваш  :flowers:

Желая ти все така леко да е лечението ти и най-вече да е успешно  :fingerscrossed:
« Последна редакция: Март 16, 2014, 19:52:09 от Аника »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен olga61

• Немедицинско лице
    • Профил
И аз почнах лечение!
« Отговор #14 -: Март 16, 2014, 18:44:36 »
 :flowers:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007