Автор Тема:  Здравейте и от мен!  (Прочетена 20120 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 649
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Здравейте и от мен!
« Отговор #15 -: Декември 20, 2013, 15:49:23 »
Ако имаш резултат от ПСР, казваш й резултата, ако нямаш още - ти си прецени. За въпроси ми е малко раничко да ти подскажа, защото още не знаем какво е положението.
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен Rumi_

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1548
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #16 -: Декември 20, 2013, 16:50:09 »
Здрасти Лиана,
 добре си се ориентирала към д-р Балабанска - превъзходен специалист и човек е! Ще се увериш сама в това.
Така както описваш нещата до 28.12. няма да имаш резултат от ПСР-а. Можеш да и кажеш, че си направила това изследване, но и тя ще те посъветва да изчакате резултата, ще те запише за биопсия и тогава ще ти подготви документите за ЗК.
В Токуда аз не съм правила ПСР и биопсии преди второто лечение, защото ги имах предварително. Това бях описала по рано.
В самата болница всичко е много подредено и експедитивно. Приемането и изследванията се правят много бързо, но така или иначе трябва да лежиш поне 2 дена за биопсия.
Както прицениш, ако искаш  направи втори ПСР - безплатен в Токуда/там ги правят вече/, след като бъдеш хоспитализирана. При това положение не трябва да споменаваш, че си се изследвала за вирусно натаварване на друго място.
И в двата случая подготовката за лечението ти ще е след нова година. Не бързай толкова, не губиш нищо за сега.

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 98
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #17 -: Декември 20, 2013, 19:31:26 »
Лорей, Руми, благодаря ви, че ми пишете момичета!  :flowers:
Това, че не говоря  с никой за случващото се много ме натоварва. Но искам първо да си изясня за мен ситуацията и след това ще мисля на кого какво да казвам. Искаше ми се да отида по-подготвена при д-р Балабанска, но така или иначе резултата от този ПСР ще се забави, не ми се чака толкова. Имам много въпроси. За моето състояние и лечение ще говорим, след като излязат резултатите от ПСР и биопсията. Искам да обсъдя с нея храненето, спорта, някои добавки, които приемах, но спрях след положителния тест, някои хигиенни ситуации, евентуално ваксиниране за хепатит А и Б. Не помня дали съм боледувала от хепатит А.
Няма ли някаква брошура или книжка със съвети за начина на живот при хепатит? Публикуваните интервюта с лекари във форума са много полезни, но нещата се развиват. Дали би имало възможност за нови интервюта, нали предстоят и нови варианти за лечение от  2014 година. Аз се опитвам да наваксам с темите във форума, но луднах вече. Още много има да чета, за да съм горе долу наясно. За съжаление не ползвам чужди езици и разчитам изцяло на прочетеното тук за ограмотяване.
Сега се сещам, че е добре да помисля за удобни дати за биопсията. Тя е неизбежна до колкото разбрах. А колко ме е страх от нея.

Ох, сега взех да се чудя, като ще си плащам прегледа, дали да не изчакам резултата от ПСР. Ама той не се знае кога ще излезе и не мога да си запиша час.
И май не трябваше тук да си пускам ПСР, нямам вяра как ще го направят. Те в София го пращат, ама знам ли. Има ли вариант да не е коректен резултата?
В същото време нямам търпение да се срещна с д-р Балабанска. Чудя се, въпреки, че е малко вероятно, ако карам или съм изкарала остър хепатит предполагам, че е важно да отида по-навреме. Знам, че го пише някъде, но сега не мога да се сетя, ПСР ли показва какъв е хепатита - остър/хроничен и кога горе долу си заразен?
Трябва да се стягам, че не може вече така. Ту съм много оптимистично настроена, ту се сривам. Поне спрях да си гледам непрекъснато ръцете дали не съм се дялнала някъде. Ама, че подмолни гадинки са ни се паднали, почти нищо не усещаш, а те си работят.
« Последна редакция: Декември 20, 2013, 20:00:22 от лиана »

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #18 -: Декември 20, 2013, 20:56:30 »
Виж, не си помагаш, когато се напрягаш, а в момента това е напълно излишно. Хепатитът не може да те порази лесно и бързо и някакви седмици и даже месец не са от значение. Освен това няма как да заразиш близките си с хепатит С, освен ако не ползвате общи тоалетни принадлежности като четка за зъби, самобръсначка, ножици и нокторезачки. Това така или иначе никой нормален човек не го прави, затова спокойно. Заразяването става от кръв с кръв. По полов път е почти невъзможно, направо в рамките на хипотезата. В сайта има материали как да живеем с хепатита, там може да намериш и отговорите за себе си. Разгледай внимателно целия сайт и не се вкарвай във филми.
Сега за ПСР. Лично аз те съветвам да замълчиш пред Балабанска, че имаш пуснат и да оставиш тя също да ти пусне, има вероятност да прецакат пробите, когато ги изпращат другаде. За това колко е стар хепатитът може да се разбере най-вече от чернодробната биопсия, защото тя определя степента на увреждане на черния дроб.
Ако на ПСР пише " Не се открива", това значи, че не си болна и организмът ти се е справил сам. Ако има някакво число - значи вирусът е в теб. При хроничните случаи това число е в хиляди, дори милиони. При мене с острия хепатит беше 31. Това е в общи линии.

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #19 -: Декември 20, 2013, 21:23:47 »
Лорей  :flowers: .

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #20 -: Декември 21, 2013, 16:15:48 »
Здравейте!
Няколко дни може би няма да имам достъп до интернет. Включвам се само, за да пожелая на всички весело изкарване на коледните празници! Пожелавам ви много здраве, на лекуващите се успешно лечение и нека не позволим на хепатита да помрачи хубавите ни моменти! Забавлявайте се!

:flowers3:                                    :love5:                             :clown2:                                      :bye2:

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #21 -: Декември 21, 2013, 22:40:10 »
 :cheers: :hungry: :gift:

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #22 -: Декември 29, 2013, 22:30:27 »
Ето ме пак, да споделя за консултацията с доктор Балабанска. Първо искам да кажа, че съм много впечатлена от нея. Освен всичко друго, на живо е и една много хубава и добре изглеждаща жена. Направо се засрамих, може би е 6-7 години по-голяма от мен, но изглежда много по-добре. Не знам дали е до ген, но евала - и професионален успех, и добър външен вид. Пред кабинета и беше пълно, тя беше след нощно дежурство и въпреки това спокойна, усмихната, любезна. Направо с поведението си ти вдъхва спокойствие и надежда.

За мен всичко ще стане ясно, след излизане на ПСР. При ехографията излезе добро общо състояние, но черен дроб с горногранични размери, променена форма, хомогенна структура. Не ми предложи биопсия, а да си запиша час за фиброскан. Тъй като имаше възможност да го направим същия ден, изобщо не се и замислих и го направихме и това изследване. Там излезе резултат Ф0-Ф1. Каза, че има напълно запазени участъци в черния дроб и други с известни увреждания. До колкото разбрах нормален е резултат под 5 кРа, а при мен са от 3.6 до 8.7, като и най-високите стойности отговарят на Ф1. Има известно омазняване на черния дроб. Предположи, че имам и  метаболитни проблеми. Тъй като съм с доста наднормени кг, 25-35 кг в плюс варират последните години, не може да се каже ясно тези увреждания дали са от вируса или от кг. Вероятно заразяването е от 4-6 години, но може би от ПСР ще стане по-ясно. За ПСР се оказа, че ако искам бърз резултат при тях, трябва да платя 130лв, иначе при скринингово безплатно изследване се чака около 20 дни резултата. Тъй като фиброскана се заплаща /цената е 150лв, ако някой се интересува/, да си платя и ПСР ми е в повече в момента, а пък иначе трябваше да остане за след нова година/вече беше събота следобед и не можех да хвана другата лаборатория, при доктор Цветанска/, реших да чакам резултата от ПСР, който ми пуснаха при нас. Разбрахме се, като излезе резултата да отида пак при нея и ще действаме според него.

Пуснах си и изследване за проверка за преболедуван хепатит А и Б. Ако правилно тълкувам резултатите, не съм боледувала и трябва да се ваксинирам. Тя ми препоръча двойната ваксина, ако не съм боледувала и двата хепатита. Във форума четох, че някои от лекуващите не я препоръчват, но пък да се ваксинирам с двете отделни ваксини не знам дали е по-добър вариант. Ще се опитам да го обсъдя това с д-р Балабанска. Имам планирана и отчасти платена екскурзия в чужбина за началото на юни, но като смятам едва ли ще успея да направя и трите инжекции до тогава. То не се знае до тогава дали няма да се наложи и лечение, така че екскурзията може и да отпадне за мен. Времето ще покаже.
Рапорт даден.  :bye2:

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #23 -: Декември 30, 2013, 15:08:39 »
Е, хайде честито, горе-долу се очертават нещата при теб и не са чак толкова зле. Ф1 е много добър резултат, омазняването е почти нормално да си го имаш, както и не ме учудват пределните размери на черния дроб. Само не разбрах генотипът на вируса с ПСР-а ли ще дойде, или ще го изследват отделно. За ваксините - мисля че до юни ще успееш да си ги сложиш, ако започнеш сега.
Поздрави и весело посрещане на Нова година!

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #24 -: Декември 30, 2013, 21:20:03 »
За генотипа и аз не разбрах дали ще го изследват сега. В близките 10-на дни поне няма да мога да дойда в София да дам кръв за ново изследване и затова реших да чакам резултата от това. След нова година ще се опитам да се свържа с доктора тук и да попитам, въпреки че не е много по обясненията.

Преди няколко дни питах в аптека Марешки при нас дали имат налични ваксини и ми казаха, че нямат, но ги доставят за следващия ден. До 2 януари примерно, трябва да реша дали да правя отделните ваксини или комбинираната и да проверя къде могат да ми бият инжекциите. Днес не можах да се свържа с доктор Балабанска да го обсъдя с нея, вероятно не е на работа. Тя ми написа рецепта за комбинираната и след мой въпрос написа отзад и отделните ваксини. Но не я попитах изрично дали не е по-добре отделните ваксини. Ще търся във форума повече подробности за ваксините.  Ако направя на 3-5 януари първата ваксина, с по 1-2 дни по-ранни дати след това ще успея до 3 юни.

Весело посрещане на Новата година и от мен! Дано донесе повече здраве и хубави новини за всички тук!    :flowers3:

Неактивен Desi 2004

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #25 -: Януари 06, 2014, 03:05:00 »
Здравей,при изследване за кръводаряване диагнозата хепатит С ме шамароса право в лицето. И на мен ми обясниха маникюр,зъболекар и ......взех си направление и след като поразпитах се запътих към Военномедицинска академия гр. София .Записах си час за гастроентеролог и след седмица се започна.Направих всички видове изследвания биопсия,HCV генотип,ПСР . За протоколите за лечение искат два ПСР,един от първоначалното постъпване и един след приключване на другите изследвания а също и изследвания на хормоните на щитовидната жлеза .Лекуващата ми лекарка ми изготви протоколите и с оригиналните изследвания ги занесох в здравната каса. Подадох ги на 01.11.13г и ми се обадиха ,че съм одобрена 03.01.14г по закон срока е 2месеца.Утре ще си взема решението и ще се почва с лечението от което съм ужасена. Ще ти трябва много търпение но всичко ще мине успешно  :smile:Много съм доволна от военна болница,дано съм ти помогнала :smile:
« Последна редакция: Януари 06, 2014, 03:10:25 от Desi 2004 »

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #26 -: Януари 06, 2014, 21:55:52 »
Така е Деси, новината за хепатит С е много шокираща. В началото бях направо вцепенена и не смеех да докосна никого. Незнанието може да бъде по-страшно от всичко. Четенето на форума изключително много ми помогна. Искам отново да благодаря на всички, които са създали и поддържат това ценно кътче  :love5: . Сега мога да кажа, че съм спокойна. Аз избрах Токуда и по-скоро д-р Балабанска. Сега чакам резултата от ПСР и тайно се надявам да е отрицателен. Вероятността е малка и се опитвам да не се настройвам прекалено. След това продължавам по определените стъпки и ще решаваме с д-р Балабанска, кое е най-доброто за мен. Няма да се предаваме. Лечението е тежко, но важното е, че има такова. Ще се подкрепяме и ще успеем.  :carate:

Аз все още не съм се ваксинирала. Бях малко болна, а и не можах да се свържа с докторката. Чух и мнение от лекар да не си натоварвам организма с ваксина, но не съм много съгласна с него. Все още се колебая дали да се ваксинирам само срещу хепатит Б или срещу А и Б, и ако се ваксинирам срещу А и Б дали да ползвам отделни ваксини или комбинираната. Някой чел ли е някъде нови данни за ефективността на различните видове ваксини?

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #27 -: Януари 21, 2014, 19:11:35 »
Привет!
Аз все още си чакам резултата от ПСР-а. Днес се занесох лично до доктора, че до сега само по телефона досаждах, но уви резултата още не е дошъл. Отвори една доста дебела папка и видях, че са получили резултатите точно до мен. Да се надяваме, че до утре другиден ще пристигне. Ако тази папка е само за резултати от ПСР-и направо съм впечатлена колко много хора има заразени. Поисках да ми дадат номер или каквото е там, за да се обадя в лабораторията да питам дали случайно не е готов анализа, но отказа с аргумента, че никой няма да ми обърне внимание. Така, че чакам.

Днес най-после си купих ваксината, но личната ми лекарка отложи поставянето и. Каза, че е имала пациент с доста объркани изследвания за хепатит Б и при него в крайна сметка се е оказало, че е изчистил вируса сам и няма нужда от лечение. Поиска консултация и с инфекционист и нови изследвания и тогава евентуално ваксината. Нова консултация с лекар и изследвания хубаво, но можеше да поставим ваксината. Както и да е. Прибрах я в хладилника и се надявам да не я повредя.

Отидох при инфекционистката, разказах и на нея цялата сага, прегледа ме и естествена каза, че трябва да изчакаме резултата от ПСР и тогава да се преценява дали трябват нови изследвания или каквото следва. Според нея нямам данни за хронично болна, но отново каза чакаме ПСР. Поговорихме, изкоментира че много съм чела, ама как няма да четеш като никой нищо не ти казва. Тя нейната оценка не знам колко е меродавна, защото останах с впечатлението че не е много наясно какво е фиброскан и за какво служи.

А как ме цепи главата, направо ужас, чак ми се гади. Започна от сутринта полека, но сега вече е почти нетърпимо. Аз си имам по принцип някакви мигреноподобни главоболия, а може и да е от врата, не знам. Лошото е, че усещам, че е от тези главоболия, за които хапчетата почти не ми действат. Мислех да почета тази вечер, но май по-добре е да си легна рано рано.

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #28 -: Януари 21, 2014, 20:46:18 »
А твоите изследвания за хепатит Б какви са, че джипито ти се е притеснило толкова заради друг пациент? Понеже, ако просто така ти е отказала, без да ти назначи изследване, ми се струва доста тъпо.

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #29 -: Януари 22, 2014, 21:34:46 »
Ами тъпо е да. Тя настоя да ме види инфекционистката и по нейна преценка да пусна още веднъж изследвания в друга лаборатория. Само, че инфекционистката каза чакаме резултат от ПСР и тогава ако трябва други изследвания, като имаше предвид при отрицателен резултат да търсим другаде причината за оплакванията, които имам от началото на септември.

Личната, ако съм я разбрала правилно, имаше предвид, че на пациента изследванията са му били с грешни резултати или не са били пуснати правилните изследвания, не съм сигурна. При проверката се е оказало, че не е болен, а се е преборил успешно с хепатит Б. Не знам той как се е озовал при нея с диагноза хепатит Б. Съмнява се при мен да не се получи същото, въпреки, че аз и разказах подробно цялата история и и казах, че съм направила изследвания за минало преболедуване и имунитет към хепатит А и Б, и че чакам резултат от ПСР, който ще покаже дали има в момента вирус. И не знам защо реши, че трябва да изчакам с ваксината. Нещо се ошашави, ама как, това е много сериозно, не може така, искам още изследвания и така.

А сега с тази грипна истерия може и да не мога да се видя с доктор Балабанска другата седмица. Някой има ли представа при грипна епидемия дали ще има прием в кабинетите.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007