Автор Тема:  Здравейте и от мен!  (Прочетена 20213 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 98
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Re: Здравейте и от мен!
« Отговор #60 -: Февруари 18, 2014, 11:53:32 »
Различните мнения бяха напълно очаквани от мен, ноо няма да анкетирам всички възможни специалисти. Тези до тук са достатъчно представителна извадка. Кг-те са ми стар проблем, но сега мотивацията ми е много сериозна. Не съм особено суетна, но здравето е важно, особено имайки предвид другите ми планове. Вярвам, че ще се справя. Благодаря ти Лорей за подкрепата.
                                             :love5:

Неактивен meri64

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 38
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #61 -: Февруари 18, 2014, 13:16:56 »
Никой от лекарите, с които си се консултирала, не ти е казал, че лечението трябва да започне спешно. В крайна сметка можеш спокойно да изчакаш и да обмислиш нещата. Успех!

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #62 -: Февруари 17, 2015, 22:48:12 »
Привет на всички  :smile:
Доста отдавна не съм писала, но реших да си дам една дълга почивка от форума. Имах нужда да спра да мисля само за хепатита и да не повярваш, на моменти ми се получаваше  :smile:
Декември се навърши една година от изненадата с хепатита и това ме хвърли малко в емоционална дупка, но вече съм добре.
За изминалата година проследявах само стандартните чернодробни ензими от време на време и слава богу, за сега са добре. Направих си и ваксина срещу А и Б, като за Б резултата ми е над 1000ед, което е супер. За А не съм проверявала.

Сега обмислям по-сериозни контролни изследвания. Мисля другия месец да посетя д-р Балабанска и да направя пак фиброскан. Чудя се и за нов ПСР, но за него ще помисля още малко.
Тези, които не провеждате лечение какви контролни изследвания си правите? Има ли фибротест в България някъде вече?
Нещо друго да препоръчате, споделете опит моля  :flowers:

Поздравления за всички преборили успешно хепатита  :clap2:

За тези, които не успяха, мога да кажа само кураж и оптимизъм! Смелостта да се подлагате на това тежко лечение ще бъде възнаградена по-рано или по-късно  :flowers3:

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #63 -: Февруари 18, 2015, 19:38:06 »
Здравей Лиана,

фибротест работят в лаборатория "Синево".
Ето ти линк  :girl_wink:

http://www.synevo.bg/fibromax-%D0%B8-fibrotest/

Поздрави
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #64 -: Февруари 18, 2015, 21:27:54 »
Благодаря Аника   :girl_in_love:

Мдаа, доста по-скъпички са тези тестове от фиброскана. Ти правила ли си такъв тест? А някой друг дали ги е правил?

Мислех, че цената е съизмерима с фиброскана, но уви. Не че и за него са малко 150лв. Тъй като имам правен вече фиброскан, най-вероятно ще продължа с него да се проследявам.

Не знам дали да не отворя тема за контролните изследвания, които трябва да си правим. Някъде в старите постове съм писала, че проф. Захари Кръстев ми препоръча веднъж годишно фиброскан или фибротест, ПСР също и няколко пъти в годината чернодробни ензими.

Вие правите ли си? Какво ви препоръчаха лекарите?

За ПСР много се колебая, но вероятно поне тази година ще го пусна и него. Любопитно ми е какво се случва все пак.
От това, което четох преди, ако помня правилно, ПСР може да бъде с огромни разлики в две поредни седмици напр., та в този смисъл не съм сигурна дали си заслужава.
Вие какво мислите?
                                                                                   :love5:

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #65 -: Февруари 18, 2015, 21:54:17 »
Здравей отново  :smile:
Не, аз не съм правила фибротест, чисто по финансови причини  :smile:, иначе би ми било интересно да видя резултатите. Но това има смисъл за проследяване на състоянието, т.е. единично изследване едва ли би имало голяма диагностична стойност, а да се прави за проследяване на състоянието - идва скъпичко :sad3:
ПСР-ът според мен също е безсмислено да се прави редовно, щом го има вируса, значи го има. И няма значение дали е няколко хиляди или няколко милиона. Т.е. няма корелация между вирусния товар и увреждането на дроба. Поне това беше последното становище, което съм чела, ако има нови данни, моля някой да ме поправи.
Като неинванзивен метод за мен смисъл има единствено фиброскан, макар че и там достоверността е спорна според някои хепатолози.
Та, вместо да ти помогна, май повече те обърках  :girl_wink:
Пусни си кръвна картина с биохимия и ако имаш възможност прави един път годишно фиброскан. Прочетох назад, ти си без биопсия, нали? И все още обмисляш започване на лечение?
Щеше да е хубаво да се види състоянието на дроба и ако наистина си с Ф0-Ф1, с подходяща диета да чакаш новите терапии. Дай Боже да са скоро  :fingerscrossed:

Успех!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #66 -: Февруари 18, 2015, 22:19:00 »
Да, и аз по финансови причини се колебая  :smile:

За редовно проследяване фиброскана ме устройва повече, поне на този етап за  веднъж годишно ще се справя.

Според мен и биопсията е спорна. Взимат се проби от няколко места, но не може да покрие целия дроб. Дава повече информация от фиброскана, но пак няма гаранция за нищо.

Нямам биопсия и ако всичко е ок на контролата през март ще чакам. Поне ще се проследявам при еднакви условия, смятам пак да отида при д-р Балабанска, същия апарат и същия оператор. Пък да видим какво ще дочакам  :girl_haha:

А подходяща диета коя е? На мен ми казаха месце и салатки, че трябва да поотслабна малко. Бях свалила повече, но сега около нова година като ми бях потънали гемиите и върнах малко.

Успех и на теб!
И на всички съфорумци разбира се  :flowers:

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #67 -: Март 05, 2015, 20:54:48 »
Привет и от моята си темичка  :smile:

На 18 март съм при д-р Балабанска, стискайте палци фиброскана да е добър   :love5:

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2716
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #68 -: Март 06, 2015, 07:04:20 »
Ще е  :doubleup:

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #69 -: Март 20, 2015, 09:03:59 »
Здравейте  :smile:

Идвам да се похваля, че фиброскана отново показва Ф0-Ф1.

За първи път алата ми беше малко нагоре, при горна граница 40, той е 51, но според д-р Балабанска не е притеснително и може да е от различни неща. От декември насам храненето ми е безобразно направо, бях и малко болна и вероятно това е дало отражение.

Препоръча ми да чакам новите терапии. За сега да си следя чернодробни ензими през няколко месеца и само ако има драстично раздвижване да се обаждам за консултация.
Дори смята, че не е нужно да правя всяка година фиброскан, тъй като увреждането ставало бавно и няма как да стане толкова бързо. Е, аз може би няма да правя големи паузи, все пак ми е малко по-спокойно сега. Последните две седмици щях да се пръсна от напрежение.

И нещо, което или не съм знаела или съм забравила, преди преглед на фиброскан поне 2 часа не трябва да се яде, най-добре е да е на гладно.

Това е от мен приятели, бъдете здрави и търпеливи  :flowers:

Неактивен ivan86

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 205
    • Профил
« Отговор #70 -: Март 20, 2015, 11:23:55 »
Браво Лиана, чудесен резултат спокойно може да чакаш новите терапий. Аз вчера си правих кръвни изледвания, и са се покачили малко асат-38.2 при норма 37, и алат-46 при норма 42 дано не се е върнал проклетия вирус, Май месец ще ходя до Токуда за фиброскан и пср 1 година след терапията успех ти пожелавам.

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #71 -: Март 21, 2015, 01:03:53 »
Благодаря Иване   :smile:

Пожелавам ти и ти да се похвалиш май месец с хубави резултати.

И да ти кажа да не се притесняваш, знам че няма да стане. Аз така се бях гипсирала последните няколко седмици преди прегледа, че непрекъснато имах чувството, че нещо ме боли, че дроба ме подпира, ужас направо. Голяма победа е когато човек успее да се откъсне от непрекъснатото мислене за хепатита.
Стискам палци и ще чакам да се похвалиш да знаеш  :smile:

Неактивен ivan86

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #72 -: Март 21, 2015, 01:07:55 »
Дано Лиана, макар че до сега не видях тези ензими около 20 надявам се да го няма вируса защото като знам през какво преминах 1 година, направо не ми се мисли ама аз сам ги приел нещата каквото дойде.

Неактивен ivan86

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #73 -: Април 09, 2015, 01:12:25 »
Здр Лиана, какъв ти беше резултата от Фиброскана подробно. Аз ходих на Фиброскан в Токуда, и ми показа 6.8 по скалата и доктор Цонев ми каза че е между ф0 и ф1. Искам просто да ги сравним, макар че се видях и с Балабанска и леко ми е омазнен дроба, и сега трябва да пазя диета. Миналата година като ходих ми показа 5.3 по скалата, може да се е увеличило от омазняването, сега си чакам пср. ще съм ти благодарен да споделиш поздрави Иван.

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #74 -: Април 09, 2015, 09:28:30 »
Здрасти,
аз също си правих фиброскана в Токуда, но при д-р Балабанска.

Първия път, декември 2013г., фиброскана ми беше 5,1 и 6,0.
Сега резултата ми е 6,2.

Фиброзата е 0-1 и в двата случая.

Аз също имам омазняване на дроба и доста кг за сваляне. Есента бях свалила малко, но зимата всичко си върнах. Храненето ми беше доста зле, от всичко по много и то ядох неща, които по принцип не ям и избягвам, ама емоции какво да правиш. Като имам емоционални дисбаланси и така си реагирам, затова и качих кг.

Не знам омазняването какъв ефект дава върху резултатите. Според мен по-скоро пречи за точно отчитане, но знам ли.

Иначе аз не знаех или съм забравила, че поне 2 часа преди фиброскан не трябва да се яде.

Моят час беше около обяд и бях хапнала добре преди да тръгна за Токуда. До часа на измерването нямаше 2 часа, може би час и половина. Все пак д-р Балабанска каза, че резултата си е добър и няма от какво да се притеснявам т.е. това влияние явно не е толкова голямо.

Освен това има го и момента, че апарата отчита някакъв брой точки, които не са точно същите като предния път, така че според мен няма как да бъде същия и резултата. То и при биопсията е така. Взима се проби от няколко точки, няма как да се изследва целия дроб. Винаги има някаква относителност на резултатите.

Важното е, че си в диапазона за фиброза 0-1. Това си е добър резултат.

Стискам палци за отрицателен ПСР.
Поздрави.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007