Автор Тема:  И моята история  (Прочетена 1083 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lezrym

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
И моята история
« -: Февруари 25, 2014, 17:52:37 »
Здравейте, ами да разкажа и аз моята история. През 2011 при профилактични изследвания забелязах  висок холестерол (малко над 7). Не обърнах толкова внимание на АЛАТ и ГГТ (2 пъти над нормата) и вместо да отида на лекар, го отдадох на качените килограми в последните години и реших да променя начина на хранене, повече зеленчуци,избягвах пържено и сладко и никакви газарини напитки, а вместо тях сокове. Холестерола започна да пада и АЛАТ и ГГТ се застояха малко над 40 U/l. В началото на 2013 при лекуване на гастрит лабораторните тестове показа и HbsAg (+). Лекарят се съсредочи да лекува Хеликобактери пилори а за хепатита каза че трябва да следя ензимите 6 месеца и след това ще решим как да действаме. Е правих няколко месеца, резултатите отново както преди Алат и ГГТ малко над 40, но холестерола се качи отново над 7, а и дойдоха натоварени месеци пропуснах и когато си направих в края на година бяха АСАТ 50, Алат 150, ГГТ 90. Отидох отново и пак ми казаха че нямам 6 месеца назад проследяване, така че отново започнах да ги следя. Намерих и този сайт и няколко други и видях колко глупаво и безотговорно към близките съм постъпил и съм загубил една цяла година. Съпругата си направи тест HbsAg (-), но май е най добре е да се ваксинира.

Направих си и допълнителни изследвания:

HbsAg (+) - 3001 COI
Hbe Ag (-) - 0,114 S/CO
Anti Hbe (+) - 0,005  S/CO
ASAT - 43,79
ALAT - 162,29
GGT - 99,18

Високите ензими означават ли че вируса се активира? Наистина ли трябва да чакам още 3 месеца за разбера дали трябва да се лекувам?

Неактивен belissima198

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
  • Статус: Недиагностициран/а
Re: И моята история
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2014, 18:50:57 »
Добре си направил че си си пуснал изследванията ,радвам се че жена ти и дъщеряти са с отрицателни резултати успех за напред

Неактивен d_t

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 71
    • Профил
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: И моята история
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2014, 07:17:24 »
Зравей,

Имаш два пътя от тук нататък.
Първи взимаш направление и записваш час при някой, от специалистите от секцията лекари специалисти.
Като отидеш той ще ти каже какви излседвания трябва да направиш. За да е по здравна каса ще се наложи и прием за 3 дни в болница това само за изледвания след това ще имаш три дни пак в болница ако се налага биопсия, но това ще стане ясно след като излезнат изследванията.
Незнам за другите болници, но преди месец в токуда записваха по здравна каса с месец и полувина напред.

Вторият начин е свързан с самофинансиране на първичните излседвания излиза около 350 - 400 лева в зависимост от това къде ще ги направиш. Аз линчо избрах този път защото работата ми не го позволява, а и исках да зная максимално повече информация без да се налага да чакам.
Само да поясня пак чаках 2 седмици.
Та какво ти трябва като изследвания:
HBsAg количествен това не HBV PCR количествен струва около 40 лева
anti HBsAg
anti HBc total
HBeAg
anti HBeAg
HBV - PCR количествен
Anti-HDV total
Пусни и едни изследвания за хепатит C.
Като гледам ти имаш част от тях така, че ще ти и излезе по евтино.

С този набор от изследвания + чернодробните ензими си записваш час при специалист и още на първата среща ще имаш информация какво е състоянитето ти и какви стъпки ще са необходими от тук нататък.
На мен набора от изследвания ми станха за две седмици първия възможен платен прием в Токуда при д-р Балабанска беше също за след две седмици.

Това са двата варянта ти избираш кой да избереш.

« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 11:02:44 от d_t »

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007