Автор Тема:  Хроничен хепатит Б  (Прочетена 2391 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nikita_a

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Хроничен хепатит Б
« -: Февруари 26, 2014, 22:04:07 »
    Здравейте и от мен!Поздравления за форума и сайта,нямам думи!Добре че все още съществуват такива хора като вас -страхотни сте!
Майка ми е с диагноза хроничен хепатит Б,на 52г. е,оперирана е от жлъчка 97г,от София е,не пие,не пуши.Ще се опитам да ви разкажа историята й.
През 08.2012г.решава да си направи изследване на чернодробните ензими,резултатите са  АСАТ 94.0 , АЛАТ 160.0,ГГТ 700.0.Личния лекар я изпраща при гастроентеролог в поликлиниката,тя й пуска изследване за хепатит Б и С,резултатите са отрицателни и й предписва да пие Карзил.Минава се време и аз й казвам на майка ми да отиде при друг лекар за мнение. Отива на преглед във ВМА при доц.Таков и доц. Кацаров.Там й предписват лечение с Трансментил и Урзофалк,задават й тъпи въпроси от рода на: как така решихте да си направите тези изследвания?-едва ли не майка ми е няква хипохондричка.Пийте си лекарствата и елате след 1 месец.След известно време постъпва в болницата, за да й направят уж биопсия.В отделението я поема друг доктор/ д-р Томова/,който в края на краищата казва, че няма смисъл да прави биопсия на здрав черен дроб,изписват я с диагноза рефлуксен пангастрит и й казват, че имат съмнения за билиарна цироза и я изпращат да си направи изследвания за автоимунни маркери в определена от тях лаборатория Кандиларов/имали й доверие относно достоверността на резултатите/ и, че боолницата нямала бюджет/имала голям дълг/ и тя трябвало да си ги плати.Направо полудях от този факт.Както и да е,направихме изследванията в друга лаборатория,слава бого бяха отрицателни/ANA-(-);pANCA -5,1 при норма до 10Uml; cANCA- 2,0 при норма до 10Uml; АМА -(-);ACMA-(-)/Не мога да ви опиша,какъв ужас изживяхме докато излезнат резултатите. За ВМА не исках и да чуя повече.Как може така да стресират хората и така пладнешки да ги обират? Нямам думи,толкова съм разочарована от тях, а се водят за светила.Толкова ли е трудно да пуснеш изследване за прекаран хепатит? Пациентите ги имат за опитни зайчета.
От лечението през 02.2013г. АЛАТ /42.0/и АСАТ/34.0/бяха в норма,а ГГТ беше 166.На 07.03.2013г. отидохме на преглед при проф.Григоров във Втора градска болница.Заключението му беше: Черен дроб с хомогенна нормоехогенност.Нормален лумен на порталната вена.Порталният ток е със скорост 19см/сек.Неувеличена слезка.След холецистектомия екстрахепаталният жлъчен канал е с нормален лумен и ход. Нормален образ на панкреаса.Аминотрансферазната активност,установена преди месеци е свързана с токсична насока.Няма данни за системно чернодробно заболяване вкл. първична билиарна цироза.Не се налага лечение,каза й да си допие лекарствата и да ги спира.Всичко звучеше прекрасно.Майка ми се успокои,но мен продължаваше нещо да ме чопли отвътре/твърде хубаво е,за да е истина.
През май 2013г.накарах майка ми пак да си направи изследвания на чернодробните ензими и за наш ужас: АЛАТ- 142.0; АСАТ-108; ГГТ388. На 08.05.2013г.отново на преглед при проф.Григоров.Прегледа майка ми и заключението му беше:Черен дроб с хомогенна хипоехогенност-увеличение с 2 см по предно- заден  диаметър на десния дял.Разширена портална вена – 1,31 см.Порталният ток е със скорост в референтни граници.Слезка на горната граница на нормата по отношение на размерите.След  холецистактомия екстарехапталните жлъчни канали са с нормален лумен.Панкреас – нормален образ.Паренхимно увреждане на черния дроб без портална хипертония – не от стеатозен тип.За хоспитализация.Аз попитах проф.Григоров  за какво се съмнява,а той ми каза:имам някои съмнения, но нека първо да видим резултатите от изследванията,пък после ще си говорим.
Резултати от епикризата на 12.05.2013г.:Обективен статус:В средно увредено общо състояние.Нормостенен хабитус.Везикуларно дишане без прибавени хрипове.Кор-РСД.Ф-80/мин.РР 110/70.Корем – на нивото на гр. кош,мек,палпаторно болезнен в дясно подребрие. Черен дроб – на 2 см под ребр. дъга. Слезка- неувеличена.Крайници – б.о.
Лабораторни изследвания:09.05.13г.HCO3 stat-24.7;HCO3 act-24.8;BE(ecf)- - 0.2;BE(b)- - 0.2;tCO2 -26.0;pH -7.399;pCO2 -40.1;pO2 -81.0;O2 -95.9;O2cont -19.6;Левкоцити(leu) – 6.8;Еритроцити (Er) -4.97;Хемоглобин (Hb) -144.0;Хематокрит (Ht) -0.448;MCV –90.1;MCH29.0;MCHC-321.0; Тромбоцити(Tr) -184.0; Лимфоцити(Lym)% -0.349; Mоноцити (Мо) %-0.078;Гранулоцити (Gran)%-0.573;RDW-46.2;P-LCR-0.304;СУЕ-2; Протромбиново време /INR/-0.93; Протромбиново време/%/-117;Фибриноген F-I-1.5; Глюкоза – серум -5.87;Урея -3.34; Креатинин – серум-39.4;Билирубин-общ -5.78;Общ белтък-серум-68.04;Албумин серум-47.03;ASAT -57.51;ALAT-106.65;Лактат дехидрогенеза(LDH)-сер- 303.96;GGT-415.01;Алкална фосфатаза-150.97;Амилаза-111.22;Калий-4.59;Натрий-164.4;Хлорид-105.46;Fe/AAS/-14.51; ЖСК-57.15;
10.05.13г.- Anti-HCV-neg;
HBsAg-neg.
Левкоцити(Leu)-7.5;Еритроцити(Еr)-4.73;Хемоглобин(Hb)-139.0; Хематокрит (Ht) -0.446;MCV-94.3;MCH-29.4;MCHC-312.2; Тромбоцити(Tr) -154.0; Лимфоцити(Lym)% -0.319; Mоноцити (Мо) %-0.079;Гранулоцити (Gran)%-0.602; RDW-50.6; P-LCR-0.295;
07.05.13г. - Anti-HAV IgM-/ELISA/-0,189 /-/отр.проба
10.05.13г.- Anti-HCV Ab/ELISA/-0,107/-/отр.проба
16.05.13 – Anti-CMV IgG-107,21/+/положително;
Anti-EBNA IgG-43,64 /+/положително;
Anti-EBV-EA-D IgG-76,1 /+/положително;
Anti-HbcAb total(антитела)-4,128 /+/полож.проба;
Anti-HAV IgM-0,25 /-/отр.проба;
Прекарана EBV и CMV инфекция!!!
16.05.13 Anti-EBV-EA-D IgG -<1.0 /-/ отрицателно;
Урина-кетотела-30; захар -2,8 ммол/л;
Хистологично изследване/16.05.2013/-Хроничен хепатит с лека хистологична активност /А1/ и стадий на фиброза F2 с увеличение на порталният тракт и малко септи без стеатоза.
Терапия: Трансметил 2х1;Урсофалк 1-2.Препоръка –изследване на вирусния товар /PCR/
04.06.2013г. HBV DNA – резултат-не се открива; линеен обхват – 29 IU/ml-110 000 000 IU/ml; чувствителност 6 IU/ml
От 4-ри месеца вече чакаме новите резултати от ПСР,само ни размотават -това не е нормално.
Сигурно много съм ви отегчила с моето подробно обяснение,за което моля да ме извините,но искам повече хора да прочетат написаното от мен и да знаят,че нищо не е за подценяване и,че когато нещата са сериозни,винаги трябва да се търси второ,трето мнение.
Все още съм в голям шок,много съм притеснена,а да не говорим за майка ми.Докторите нищо не ти обясняват,вечно бързат,като ги попиташ нещо-ти казват  четете в интрнет.Нямам думи!Колкото повече чета имам чувството,че по-голяма каша ми става в главата.Другото нещо,което сега ми направи впечетление,докато преписвах епикризата е следното изследване  Anti-EBV-EA-D IgG веднъж е полож., веднъж е отр.-как става това?Оф ще полудея вече. Според вас необходимо ли е да се направят още изследвания, /напр.anti- Hbs или anti-HBe за подтвърждение/или биопсията го подтвърждава?Ако да – какви?С баща ми си направихме изследвания за повърхностен антиген HBsAg и бяха отрицателни,дали не трябва да си направим изследване за прекарана инфекция?Доколкото разбрах от прочетеното, спрат ли се лекарствата-чернодробните ензими се покачват-така ли е?В 5-та фаза ли е заболяването?Мисля си,че хепатита е неактивен,тъй като ПСР е отр.-права ли съм? Каква е прогнозата?
Много ще съм ви благодарна,ако ми отговорите или ме посъветвате за нещо.
Поздрави

Неактивен Brattyboy

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 82
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Хроничен хепатит Б
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2014, 22:55:06 »
Здравей никита,
аз не съм специалист, но от резултатите, които си написала ми се струва, че няма данни за хепатит:

- Няма хепатит А - Anti-HAV IgM-0,25 /-/отр.проба;
- Някога е имала контакт с вируса на хепатит Б (Anti-HbcAb total(антитела)-4,128 /+/полож.проба), но в момента теста за австралийски антиген е отрицателен (HBsAg-neg).
- Антитела на хепатит Ц (Anti-HCV-neg) е отрицателен, т.е. няма и хепатит Ц.

Резултатите показват прекарана EBV и CMV инфекция. Не съм запознат подробно с EBV (Епщайн-Бар вирус) и цитомегаловирусната (CMV) инфекция. Настоявайте лекарят да ви разкаже какво представляват и какви мерки трябва да вземете.

Успех!

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2781
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Хроничен хепатит Б
« Отговор #2 -: Март 05, 2014, 21:51:40 »
Здравейте,

аз бих те посъветвала да вземеш всички видове изследвания, епикризи и да отидете на втора консултация. Изберете някоя от другите специализирани клиники за хепатология- Токуда ( при д-р Балабанска), Иван Рилски ( проф. Антонов, доц. Желев, проф. Матева), или ИСУЛ (доц. Николовска, доц. Генов).
Очевидно има проблем ( завишени ензими 5 пъти над нормата) и ако от едно място не ви оказват внимание, сменете лекаря.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007