Автор Тема:  Моята история-Daneva  (Прочетена 7506 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен daneva

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 25
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хепатит В + хепатит С
Re: Моята история-Daneva
« Отговор #15 -: Август 25, 2014, 00:22:08 »
Привет, още веднъж Силве!  както винаги нето4на и неясна,извиняваи!
Но ти дефакто си ми отговорила на вапроса, Намирам се  в Италиа и мисля , 4е  го има това лекарство или се льжа, защото когато попитаx
за новата ли терапия става вапрос, тои ми отговори ,4е то е за много  тежко болни и 4е едно xап4е струва 1000 £ а терапията за мен е  три компонентна , пр о4етоx някаде за интерферон, рабавирин и совалди и си помислиx тогава за каво лекарство става вапрос дали има още по ново ,претеснявам се защото  още една такава терапия  имам впердвит интерферон незнам дали ще се справя, спомням си какво преживяx, Но пак доктора ми каза терпия за 2 или 3 месеца , може ли да е  новата? Силве ти ме окyражи  да задавам вапроси когато не сам наясно с нещo, надявам се да не досаждам , С пожелание за здраве !!!
.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2746
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #16 -: Август 25, 2014, 09:03:44 »
Здравей,

бях пропуснала това, че си в Италия. След като са ти казали, че терапията ще е 3 месеца, то това може да бъде само Совалди- поздравления! Имаш възможност да се лекуваш с най-доброто, така че действай. Тази терапия е без интерферон, с успеваемост над 90%.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен daneva

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #17 -: Февруари 12, 2015, 23:31:47 »
Здравеѝте приятели, имам нужда от помоща ви  надявам се ,да ми  помогните  Хепатит ц се варна  и  вече близо година чакам за  новото лечение  ,много е скьпо  това лекарство  и незнам дали ще имам този шанс  да го получа.
Проблема е там ,че сьм сьс фиброза А 4/ Ф4 ,както и конфекция с хепатит Б , чуствам вече болки в дясното
подребрие и това е почти нон стоп,Някоѝ може ли да ми помогне сьс сЬвет ,какво мога да пия или да направя
за тези болки.Знам че дроба не боли освен ако не е станало наѝ страшното,надявам се да си вьобразявам но все таки трябва
да направя нещо докато чакам, междо другото пия билки но явно не ми помагат,  взимам и бараклуд и се надявам ,мьничко да ми помогне.
Благодаря ви предварително за отговорите!!
 :medicine:

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #18 -: Февруари 12, 2015, 23:51:37 »
Здравей,
в предишния си пост от август нещо загатваш за терапия със Совалди, ако не греша?!
И че ти предстои възможност за лечение в Италия. То проведе ли се? Казваш, че си направила релапс след лечението на хепатит С или?!?
Дай малко повече информация, така не се разбира какво точно си правила като лечение, с какво си се лекувала...
Как са ти стойностите (кръвна картина, албумин, ИНР, билирубин, трансаминази...)
Пиши по-подробно и систематизирано, за да можем да се опитаме да те насочим  :smile:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен daneva

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #19 -: Февруари 21, 2015, 17:57:11 »
Здравеѝ Аника,да имам релапс на хепатит ц ,доколкото си спомням бяха ниски стоности от порядака на хиляди.
Совалди го чакам от юли 2014 , явно и тук имат проблеми ,искрено се надявам да го получа но...
иследвания си правих по друг повод и вмькнах  трансаминази
АСТ/51  /37
АЛТ/78/65
ГАММА ГТ -96-55  не са високи но не са и в норме,правих ги за к
оледа,Поздрави!!! :flowers:

Неактивен daneva

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #20 -: Април 08, 2016, 19:54:43 »

Здравеи Силвана, разбирам ,ще се опитам да ги поредя.
HBV-(PCR REAL TIME) липса на вирус о ul
минимална 4уствителност; 342 соп.
максимална---------------:1.150.000.000
минимална----------------:51соп.
максимална----------------:172.000.000
NCV-RHA ка4ество негативо
минима-:50 соп
HCV RNA ка4ество-<3200
------v--------------<615
минимална 4уствителност:3200
максимална---------------:40.000.000
HBV DNA ка4ество  <2000]
NBV DNA-----------<357 искам само да разбера из4истила ли сам поне един от двата . благодаря ти! :  :flowerpower:

Неактивен daneva

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #21 -: Май 08, 2018, 17:33:28 »
Привет , ще помоля някой който има информация или му е предписано това лекарство да ми каже нещо за новото (Ентекавир Акорд) .Замениха ми Бараклуд с това чудо.Благодаря ви предваритело! Желая късмет на всички !

Неактивен terpo

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 85
    • Профил
    • www.terpotech.com
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #22 -: Юни 04, 2018, 20:32:20 »
 Как е проучен Entecavir Accord?
Вече са проведени проучвания с референтното лекарство Baraclude за ползите и рисковете на
активното вещество за одобрените показания и поради това не се налага те да се повтарят за
Entecavir Accord.
  Може и да бъркам но мисля че Ентекавир Акорд е генерик на Бараклуд. Ама жабарите що не лекуват с вериад? Скоро минавала ли си на фиброскан?

Неактивен daneva

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #23 -: Юни 12, 2018, 17:47:56 »
Здравей terpo, благодаря за отговора , да това е генерик но мен ме беспокои мисълта дали ще има същият ефект като бароклуде, постигнала съм много добри резултати и сега със това чудо да не си върна болеста отново.това имах впредвид , ако имаш информация пиши , Благодаря за отделеното време! Желая ти много късмет !

• Профил
« Отговор #24 -: Юни 13, 2018, 09:14:23 »
В цял свят започват или вече са започнали да лекуват с генерици, защото:

1. патентните на оригиналните медикаменти са паднали. Т.е. по Каса вече може да ''влезе'' генерик.
2. цената на генериците е в пъти по-ниска от цената на оригиналните медикаменти. За сравнение Виреад може да струва 500 лв, генерикът 150 лв. Касата плаща най-ниската цена, разликата или е за сметка на пациента, или просто пациента започва приема на генерик.
Важна забележка: всички регулаторни органи трябва да гарантират, че генерикът е качествен и отговаря максимално на състава на оригиналния препарат. Общото при тях е, че и генерикът и оригиналът съдържат ВИНАГИ една и съща активна съставка (това е тенофовир при Виреад), но може солите, които допълват състава, да са различни. Това понякога може да доведе до появата на леки странични ефекти-гадене, подуване на стомаха и т.н.
3. по този начин се спестяват огромни финансови средства, защото да си го кажем, не може едно лекарство, което ще го пиеш доживот, да струва колкото една месечна заплата. В другите държави, спестените пари по този начин отиват за лечение на повече пациенти или пък се покриват разходите по някакъв нов медикамент, който е влязъл сега по Каса, обикновено революционна молекула, която лекува нещо, което не е било лечимо доскоро. Има резон-спестяваме пари, за да ги инвестираме в нещо по-добро (говоря по принцип, не конкретно за България).

Така че, който преминава на генерик да не се притеснява по отношение ефикасността на лекарството. То ще продължи да подтиска вируса, това е без съмнение. Въпросът е да бъде качествен генерик, който няма да създаде някакъв дискомфорт и да намали качеството на живот на пациента.

Неактивен daneva

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #25 -: Юни 14, 2018, 01:15:02 »
Привет Силве, неможеш да си представиш колко ме успокои. Логично е това което си написала да се надявам,че няма да имам проблеми . Антигена от 1000 миналата година е паднал на400 , мечтая си да стигна до нула . Желая ти много късмет в борбата с коварнят вирус!

Неактивен daneva

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #26 -: Юни 14, 2018, 01:46:18 »
PS забравих да опомена защо се съмнявах в тези лекарства. Тук ни ги дават по три опаковки та едната е от Англия другата от Франция а третата от Унгария с различни търговски наименования и незнаех какво да си мисля.

• Профил
« Отговор #27 -: Юни 14, 2018, 11:22:43 »
Дали са, каквото са имали на склад :) Не се притеснявай излишно, цял свят гълта генерици от сума ти години: антибиотици, че дори обикновеният аспирин има толкова генерични формули, че не знам дали някой реално пие оригинала вече.
« Последна редакция: Юни 14, 2018, 11:30:37 от Силвана Лесидренска »

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007