Автор Тема:  Финалът Дойде  (Прочетена 47367 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kremi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 49
  • Генотип 3
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Финалът Дойде
« Отговор #60 -: Март 24, 2015, 04:01:33 »
Иване, и аз имам такива сърбежи, още много преди да разбера за хепатита. Повечето хора ,които познавам с хепатит също имат сърбежи. За сърбежите може да има различни причини, аз понаучих това - онова за тях, защото докато бях в болницата веднъж, имаше изпит на студенти в нашата стая. Та разбрах че сърбежи се причиняват основно при проблеми с жлъчката, при проблеми с бъбреците и при алергии.  В нашия случай май е жлъчката, понеже като ни е увреден черния дроб, не може да преработи остатъчните жлъчни продукти и те се натрупват под кожата и ни причиняват сърбежа. Може да се получи при запушване на жлъчните пътища.  Пробвай да не ядеш много мазни храни, може да помогне. Иначе съм чувала ,че има някакви лекарства, които помагат при сърбеж, но лично аз не бих пила, стига ми вече химия :))

Колкото до Ралка - аз пък съм на мнение, че ако може да се лекува с нещо - каквото и да е - двойна-тройна терапия - да се лекува. Какво да прави - да чака ли? Е да де ,ама колко ? Трепане, трепане и пак трепане! Не е хубаво да чака , при условие че фиброзата и е Ф3. Всъщност не съм наясно за страничните ефекти,ако фиброзата е Ф3 ... и все пак не вярвам ,че безинтерфероновите терапии скоро ще изместят старите. Да не забравяме, че живеем в България все пак  :whistle:

Неактивен ivan86

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 209
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #61 -: Март 25, 2015, 08:47:50 »
Аз преди да разбера за хепатита, нямах такива сърбежи Ками. А до колкото Рали, да си помисли да го обсъди с лекара, ама с тая фиброза, и на мен ако ми се наложи пак ще се подложа. Ама неискам да повлиявам на решението и, тя сама да си реши.
« Последна редакция: Март 25, 2015, 17:48:36 от ivan86 »

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2907
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #62 -: Март 25, 2015, 09:02:41 »
Полагат се много усилия, за да се вкарат новите безинтерферонови терапии у вас в началото на следващата година. За това работим пациентските организации, фармацевтичните фирми и лекарите. Не знам дали Касата ще реши да направи нещо толкова "революционно" като да премахне старите терапии (тройната) и да въведе новите, защото е по-скоро въпрос на убеждения, отколкото на нещо друго.
Не знам дали ще стане за 2016 г., но ако се одобрят, вероятно медикаментите ще бъдат достъпни първо за пациенти с напреднало увреждане с предишни неуспешни лечения, т.е. ще се даде шанс на най-належащите случаи.

То е ясно, че решението е на Рали. Аз ни най-малко не искам да й казвам какво да прави, но нека да бъде информирана за това какво се чака, и за това какво представлява тройната терапия с всичките й странични ефекти. Решението трябва да го вземе с нейната лекарка, не с нас.

Неактивен Kremi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 49
  • Генотип 3
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #63 -: Март 31, 2015, 11:49:07 »
Никак няма да ви е лесно в преговорите... Според мен бедни държави, в това число и  България, ще продължават да лекуват болните със старите медикаменти  "до изчерпване на количествата"  :(

Неактивен ivan86

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #64 -: Март 31, 2015, 20:32:57 »
Здравейте в четвъртък пътувам за София, за фиброскан и пср стискайте ми палци съфорумци. 1 година след завършено лечение.

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1164
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #65 -: Март 31, 2015, 20:35:41 »
 :fingerscrossed:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен ivan86

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #66 -: Март 31, 2015, 20:56:42 »
Мерси Аника

Неактивен ralkataaaaaaa

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 577
    • Профил
  • Вид лечение: Боцепревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #67 -: Март 31, 2015, 22:29:23 »
 :smile: успех и дано всичко е наред :) Да ви кажа не знам какво да правя с тройната терапия,притеснявам се,че ако не се лекувам от фиброза 3 ще стане цироза :( имам симптоми както преди да се лекувам с двойната терапия,тежест в областта на дроба,изривам се и ме сърби и под 65 АЛАТ не спада при положение че пия Трансметил и карзил макс . За мен и година изчакване ми е много,процедурите са тромави и може би ще минат години докато одобрят тази скъпа терапия,а тя струва 100 000 долара.Чак не ми се вярва по здравна каса да я одобрят,но дано се случи. Имам време до май месец да мисля какво да правя,ще се консултирам и с друг лекар.
Животът - това е изкуството да се научиш да вървиш, въпреки стискащите обувки...

Неактивен ivan86

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #68 -: Април 01, 2015, 01:21:42 »
И аз ти пожелавам успех Ралка, да знаеш как ми е притеснено само какво ще стане в четвъртък, с тези малко завишени ензими, и пср какво ще покаже. Незнам ако ми се наложи пак терапия, не ми се мисли ама каквото стане.Дано да не ми се окажат страховете верни.

Неактивен ivan86

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #69 -: Април 04, 2015, 22:42:21 »
Здравейте днес се върнах от София, минах Фиброскан Ехограф. Фиброскана показа увеличение на фиброзата, което малко ме стресна. Но на ехографа показа омазняване на дроба, това е резултата след терапията, много напълнях и сега съм на диета, малко да сваля килограмите, иначе енимите са в норма асат-24, алат-34 само билирубина е 21.3 при норма 21.Доктора каза че няма голямо отклонение за 1 година след терапията, фиброскана миналата година беше 5.3 кпп а сега е 6.8 кпп. Заради стеатозата е така, след 10 дена ще излезе ПСР да видим какво ще покаже, дано е отрицателен. Вече има нови правила в болниците, искаш не искаш 2 дена лежиш, и вече като влизаш се чекирваш с личната карта и като излизаш пак. Това е от мен за сега, като излезе ПСР ще пиша, Лека вечер.

Неактивен olga61

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 81
    • Профил
« Отговор #70 -: Април 05, 2015, 18:51:20 »
Здравейте! Добре, че написа това ,Иван, за нови правила в болниците.Защото точно за това мислех-да ходя ли до Варна или тук да пусна ПСР, в Русе.Не ми се стои в болница, определено. За тебе, Иван-надявам се и пожелавам от цялото си сърце-да ти е отрицателен ПСР!  Ох, и аз напълнях след терапия, ами и похапвам, не си поплювам.Придобих някакво спокойствие , хапвам, угаждам, и...резултат-дебеланка! Трябва да взимам мерки!

Неактивен ralkataaaaaaa

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 577
    • Профил
  • Вид лечение: Боцепревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #71 -: Април 05, 2015, 19:02:38 »
 :love5: успех и отрицателен ПСР ти пожелавам :) С новите наредби ида да лежим по болниците,ужас :(
Животът - това е изкуството да се научиш да вървиш, въпреки стискащите обувки...

Неактивен ivan86

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #72 -: Април 06, 2015, 00:42:41 »
Благодаря ви за подкрепата, надявам се за отрицателен пср. Олга съветвам те да намалиш темпото с храната, защото не е добре. Аз се отпуснах, без контрол в буквалния смисъл на думата и резултата е лека стеатоза, и се надявам от това да ми бяха завишени ензимите,и фиброскана показа отклонение от миналата година, а аз се надявах фиброзата да е намаляла а тя се е увеличила малко. Усещам даже по някога едно такова странно под ребрата, не болко ами нещо като дискомфорд.  А Ралка  икаш не искаш лежиш, колко му се молих на доктора не и не има си правила. Макар че напразно стоях взеха ми само кръв за пср, ехограф, и фиброскан. Ама какво да се прави ще търпим, ама сега докато излезе пср ще стоя на тръни, ама каквото такова. Лека вечер съфорумци.

Неактивен лиана

• Немедицинско лице
  • Публикации: 111
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #73 -: Април 07, 2015, 00:02:58 »
Здравей Иване,

за стеатозата дадоха ли ти препоръки за хранителен режим или ти сам си правиш диетата.
Стискам палци за отрицателен ПСР :fingerscrossed:

Неактивен ivan86

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #74 -: Април 07, 2015, 11:39:42 »
Здр Лиана, доктора каза само да намаля въглехидратите, ям по малко хляб зеленчуци, не мазни храни. А за пср дано да е отрицалетел.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007