Автор Тема:  Моля ви за савет!  (Прочетена 823 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен belissima198

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Моля ви за савет!
« -: Май 19, 2014, 20:31:39 »
Здравейте!
 Искам да ви помоля за второ мнение и понеже тук има много знаещи  и можещи хора реших да ви помоля за съвет.На 10.04.214г след болки в дясно подребрие отидох на гастроентеролог.
От ехографа се установи Холестаза -10,12 мл.Черен дроб леко увеличен.Първоначално го свързах с хапчетата който пиех за сън от 4-5 години и алкохол употребявам.Пусна ми иследвания-Пкк,Дкк,Левкограма ,Биохимия и Хепатитни маркери.Пкк-14,5,Дкк-в норма ,Асат-57,Аллат 87,ГГТ-38,АФ-87,Билеробин 8,7.HbsAg-0,40,Anti HCV-0,09.По мое усморение ги повторих в друга лаборатория същите резилтати.Искам да попитам доколкото разбрах този Австралийски антиген се засича в кръвта само до 6-тия месец от заразяването и  при хронича хепати б инфекция или се лъжа.И искам да попитам  и не трябва ли да си пусна и други маркери.?Благодаря предварително!

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2781
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Моля ви за савет!
« Отговор #1 -: Май 20, 2014, 07:32:34 »
Здравей,

австралийският антиген започва да се проявява няколко седмици след самото заразяване, така че този период от 6 м. не е верен.
И двата ти чернодробни ензима са извън норма, така че трябва да им обърнеш внимание. Дано хепатитът ти излезе отрицателен ( за С пусна ли си?), но може би има връзка с другите лекарства, които вземаш.

Неактивен belissima198

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Re: Моля ви за съвет!
« Отговор #2 -: Май 20, 2014, 09:19:18 »
Благодаря ти много за отговора.Да маркерите са ми за Хепатит Б и за Хепатит Ц са отрицателни,повторих ги и в друга лаборатория за да няма грешка пак бяха отрицат елни.Аз съм ги написала по -горе.Но щом този Абстралийски антиген  се появява след няколко седмици,то въпросът ми е   до кой месец се засича в кръвта до  6-тия или след 6-тия  Искам да разбера дали когато съм ги правила не е бил изчезнал вече и нетрябва ли да си пусна и други маркери за антитела на кой месец се появяват те на таблицата пише след 6-тия до 12-тия..Аз съм ги направила между 7-8 мес. от момент в който може да съм се заразила и на 10мес.Много съм уплашена.Аз нямах типичните симптоми ,но знам ,че не е и нужно май.Незнам в този период дали се засича или е изчезнал.Благодаря ти отново за отговора и ти пожелавам бързо оздравяване .
« Последна редакция: Май 20, 2014, 09:29:02 от belissima198 »

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007