Автор Тема:  Важно!!!За всички, които са на лечение с Виреад!!!  (Прочетена 1158 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2702
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте,

във връзка със зачестили сигнали за проблем с доставките на Виреад и липсата му в аптечната мрежа, моля всички, които са имали такъв проблем, да се свържат с мен на silvana@hepactive.org. и да ми опишат кога е станало и в коя аптека.

Ще алармираме Здравна каса за този задълбочаващ се проблем, но имаме нужда от вашата активност!

Имайте предвид, че всяка аптека, сключила договор със Здравната каса, и работеща с протоколи 1А е длъжна в срок от 24 часа да ви достави лекарството. В случай когато аптеката се извинява, че не може да го намери, веднага се свържете  с мен, и напишете и протестно писмо до регионалната ви Здравна каса, най-добре с копие до нас, за да можем и ние да се намесим.

Моля също така за информация от кои аптеки най-често взимате своите лекарства? / не само за София, а за цяла България се отнася/

Благодаря на всички!

Моля, пишете ми!

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Holmes

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте,
Последният месец и аз се сблъсках с подобен проблем. В аптеката (гр. София, ул. "Позитано" №12), от която обичайно си получавам Виреада, ми отговориха, че в трите склада, с които работят го няма. Отидох до МБАЛ св. "Иван Рилски" и говорих с проф. Антонов. Той ми каза, че вероятно става дума за реекспорт. В България се внасяло предостатъчно количество, обаче по-голямата част от него се реекпортирала с цел печалба за трети страни, където има недостиг и цената му е по-висока. Той ме посъветва, че е по-добре да се подаде жалба не до НЗОК, а до Министъра на здравеопазването, защото в МЗ имало отдел, който контролирал тази дейност и явно не си е свършил работата. Също така проф. Антонов ме насочи към една аптека "Марешки", от която имал информация, че пациенти са намерили Виреад. Оказа се, че там наистина го има. Казаха ми в аптеката, че всички аптеки "Марешки" работят с един и същи склад, в който имало налични количества. Но какво ще правим, ако следващият месец изчезне и там - не знам!? Дали да подаваме жалби до МЗ или до НЗОК? Някои от форума има ли опит с покупка на резервни количества Виреад от Турция? Срещал съм каква ли не противоречива информация за този временно спасителен вариант.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2702
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
Здравей,

Ние от Сдружението подадохме сигнал до НЗОК и получихме отговор, че нещата ще се проверят /скоро ще качим документите на сайта, където да можете да ги прочетете/. Не е вариант пациентите да си купуват от непроверени дестинации като Турция и тн, защото в крайна сметка ЗК е длъжна да ни го осигури.
След направената проверка от НЗОК, мисля че нещата ще се нормализират и реекспорта ще се прекрати.
При случай, в който пациент не може да си намери необходимия Виреад, съветвам две неща- да пусне жалба в НЗОК и да сигнализира и нас, за да можем и ние да реагираме. Когато има гласност и силна пациентска позиция, нещата се случват.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007