Автор Тема:  неспазване датите на ваксинация води ли до имунитет?  (Прочетена 1432 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mish

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте,
преди 4 месеца се убодах на игла за измерване на глюкоза на диабетик. Веднага отидох в спешното. Лекарят каза, че има минимален риск от зараза, понеже не излезе никаква кръв от пръста ми като го изтисках веднага след убождането и затова той реши да ми поставят само ваксина за хепатит Б (иначе поставяли и за спин, но според риска, понеже било много вредно и с много странични ефекти).
Графикът трябваше да бъде 1 месец след първата се поставя втората и на 6тия месец от инцидента 3тата, както и тестове за хепатит Б,Ц и спин с последната.
Обаче аз забавих втората ваксина с 1 месец и сега незнам кога да отида за 3тата. Изобщо има ли смисъл да ходя, в смисъл ще имам ли имунитет при неспазване на датите?
Паралелно на това 2 седмици след инцидента си изгорих крака с вряло кафе и там пък ми сложиха 2 ваксини за тетенус и още 2 пак по бсъщата схема - на 2рия и на 6тия месец, но и с тях закъснях доста - пак месец. и вече ме е срам да попитам закъсненията водят ли до имунитет и трябва ли 3тата да се постави в 7мия месец в този случай или пак по първоначална схема.
А също, което се притеснявам, че има вероятност да са ми поставили различни ваксини, понеже ми ги сложиха на различни места - първата в спешното, а следващата - при личната. Имах опаковка, която ми дадоха от спешния, но не сметнах за важно да я задържа... на нея пишеше, че изгражда имунитет за 10 г. имах доста силни странични ефекти - 2 седмици с разтройство, чувство за повръщане на гладен стомах (без повръщане), което се оправяше като се наям и тотално безапетитие. А с 2рата ваксина нямах никакви стр. ефекти, което ме навежда на мисълта, че може би са били различни. Но май ще трябва да попитам.
Благодаря ви предварително

« Последна редакция: Юни 22, 2014, 03:48:33 от mish »

Неактивен mish

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
между другото и още един въпрос имам, ако на някой му се занимава да отговаря, разбира се.
навсякъде във форума чета, че задължително преди ваксинациите се прави тест, а на мен ми го назначиха чак след 6 месеца, и ако евентуално си заразен, вече е прекалено късно да направиш каквото и да било. или пък ако си заразен, но си пасивен носител, демек никога няма да разбереш това, заради ваксината...?

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2716
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравей Миш,

извинявай за закъснелия отговор.

Тъй като е била рискова ситуация, ваксина се слага веднага. Това, което си прочел, че първо се прави тест за антитела, е при стандартната ваксинация.
При положение, че си закъснял, следваш схемата както е  по график. Също така трябва да следиш да ти слагат една и съща ваксина- спомняш ли си имената им?

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007