Автор Тема:  завърши и моето лечение  (Прочетена 29023 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivan86

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 209
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: завърши и моето лечение
« Отговор #30 -: Февруари 17, 2015, 14:21:22 »
ще се справиш Ралка, горе главата.

Неактивен ralkataaaaaaa

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 576
    • Профил
  • Вид лечение: Боцепревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #31 -: Февруари 17, 2015, 17:03:46 »
 :flowers: :love5: благодаря ви,дано одобрят по-скоро новото лечение,че да си отдъхнем  :love5: пожелавам ви само отрицателни ПСР :)
Животът - това е изкуството да се научиш да вървиш, въпреки стискащите обувки...

Неактивен ralkataaaaaaa

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #32 -: Юни 03, 2015, 00:09:23 »
 :smile: здравейте и от мен ,скоро не съм мрънкала тук,но никога не е късно де  :laugh: ами аз не знам какво да правя,лекуващата ме натиска да започвам тройната терапия,мен ме е страх,цирк голям  :laugh: пия Трансметил,но не мога да го пия вечно  :medicine: като гледам скоро няма да одобрят скъпото лечение,пък и да го одобрят предимство имат тези,които са пробвали и двете лечения  :sad3: някой ако знае да ми пише с телапревир или боцепревир е по-леко лечението,че изобщо не съм запозната,също така как се избира с кой от двата медикамента да се лекува даден човек :) писах на лекуващата да я питам,глас в пустиня  :laugh: мълчи и изобщо не я интересува че аз се притеснявам  :sad3: аз и не съм очаквала друго де :) бай от мен ,пожелавам ви само отрицателни ПСР  :flowers:
Животът - това е изкуството да се научиш да вървиш, въпреки стискащите обувки...

Неактивен Силвия Станиславова

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 317
    • Профил
« Отговор #33 -: Юни 03, 2015, 00:44:03 »
Здрасти Ралче,аз както всеки друг де,можех да избера с кое да се лекувам.И попитах кое от двете лекарства е с по-малко странични ефеки. Казаха ми боцепревира е с по леки. Но ти можеш да погледнеш аз с какви емоции бях по време на лечението с боцепревира. И въпреки всичко,всеки понася лекарствата много различно,много индивидуално е. Та какво да те посъветвам не знам. Просто грабвай едното и яхвай лечението. И двата медикамента имат еднакъв процент на излекуване.
Ако аз трябваше след моето лечение да избирам пак между двете сигурно щях да избера терапревир. Имам си едно на ум,че той е с по леки ефекти от мнение на пациенти. С него имат хората проблеми със голям сърбеж и възпаления на хемороиди. Но доста от екстрите на боцепревира ги няма.И приема на таблеки на ден е по-малък,малко по спокойно е в това оношение също.
Така, поразсъждавах аз ся тука. Може би има и други мения. Но ти ще си решиш най-добре.

Прегръдки от мен!! :love5:
Силвето

It's ordinary to love the beautiful,but it's beautiful to love the ordinary.

Неактивен Alice

• Немедицинско лице
  • Публикации: 387
    • Профил
  • Вид лечение: Безинтерферонова терапия (ДААС)
« Отговор #34 -: Юни 03, 2015, 09:14:05 »
Ралка да кажа и при мен как протече избора. С проф. Антонов обсъдихме, той каза че Боцето го познават по-добре като странични ефекти. Най-общо ми каза, че Боцето доста смъква хемоглобина, пък Телапревира имло доста кожни проблеми. Тъй като аз съм с много чувствителна кожа, а хемоглобина ми се държа доста прилично при първото лечение и двамата решихме, че е по-добре Боцето. Най-гадния ефект от него беше повръщането, поне при мен де :)

Неактивен ralkataaaaaaa

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #35 -: Юни 21, 2015, 23:26:21 »
След дълго мислене и премисляне,и след като пия непрекъснато Трансметил,а АЛАТ ми е все около 60,реших да започна  тройна терапия.Във вторник ще ходя за протоколите във Варна и подавам в здравна каса,да видим колко ще чакам. Не знам дали с Телапревир или Боцепревир ще се лекувам,ще ви пиша като се прибера. Като чета за страничните ефекти на Силвето,ми настръхва косата,но нямам избор,не мога да чакам още няколко години да одобрят скъпото лечение :( Поздрави на всички и само отрицателни ПСР ви пожелавам :)

Неактивен Alice

• Немедицинско лице
  • Публикации: 387
    • Профил
  • Вид лечение: Безинтерферонова терапия (ДААС)
« Отговор #36 -: Юни 22, 2015, 08:52:49 »
Ракла успех !!!!!  :congrats: :congrats:
Стискам палци да пребориш гадината  :carate:

Неактивен ralkataaaaaaa

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #37 -: Юни 22, 2015, 20:24:07 »
Благодаря ти ,мила :)  :flowers:

Неактивен Таня Митева-Димитрова

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 114
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #38 -: Юни 22, 2015, 23:51:06 »
Кураж и много късмет ти желая! Предвид нстоящата атмосфера в отделението имаш шанса да попаднеш или в облак от умиление от страна на персонала или в гръмотевична буря .
Ако те притеснят нещо и мога да помогна, насреща съм: 0888276892

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #39 -: Юни 23, 2015, 15:19:01 »
Успех Ралче и да е леко!!!!! Ще те чета тука да видя как протича всичко при теб :)))

:bravo2: :carate: :flowers:
Силвето

Неактивен olga61

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 81
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #40 -: Юни 23, 2015, 19:06:46 »
Рали! Успех! Ти си-боец и ще успееш!  :love5:

Неактивен ralkataaaaaaa

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #41 -: Юни 24, 2015, 11:03:36 »
 :flowers: благодаря ви ,момичета,само отрицателни ПСР ви пожелавам  :love5: :love5: Взех си документите за тройната терапия,много бумащина,много нещо.Първо,освен че си направих доста кръвни изследвания,представете си колко учудена останах,че здравната каса ми иска ново изследване за хепатит Ц  :laugh: :laugh: :laugh: ми аз нали имам документ,че вируса ми е 500 000,по-тъпо и по-малоумно нещо не съм виждала  :laugh: :laugh: :laugh: днес ходих да дам кръв и утре чакам резултати,може пък да нямам хепатит Ц,нищо че имам вирус в кръвта де  :laugh: :laugh: :laugh: отделно от това ми искат оригинали на всички кръвни изследвания,които имам,докато съм била на първото лечение,ами че аз съм им ги дала там в здравната каса,при мен са само копия  :laugh: и ходих да питам в лабораторията,добре,че там ги пазят с години,че ще ми дадат оригинали  :dance: един съвет от мен,винаги вземайте по два екземпляра с оригинални печати от лабораториите :) значи понеделник може и да успея да внеса документите в здравната каса,ако не ми мине котка път. Лечението ми е с боцепревир,защото,както ми каза вчера професор Коцев,познават много добре страничните ефекти и били поносими  :scream: Някой може ли да ми каже колко месеца ще пия боцепревир и  кой от сайта се е лекувал с него и го е завършил лечението,че да чета какво е писал.За Силвето знам,но тя не се лекува в България и искам да знам тук при нас как протича лечението,колко пъти дават кръв за ПСР и т.н. Иначе Силви като чета твоите публикации ми настръхва косата  :scream: Този път ще ме лекуват с Пегинтрон,Ребетол и Виктрелис,демек едното е боцепревир и да питам какво е това чудо да пия по 12 хапчета на ден,много бе  :scream: от едното имам по 6,от другото по 12 хапчета,значи ще стартирам с 18 хапчета на ден  :laugh: това е,оплаках ви се,да видим дали ще ми одобрят лечението и кога,не че бързам де  :laugh:

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #42 -: Юни 24, 2015, 12:33:09 »
Здравей,

да, хапчетата са много! Боцепревира ще го започнеш от 5-та седмица, т.е. имаш 4 седмици входяща терапия само с Пегинтрон и Ребетол. Следва ПСР и започваш Боцепревира. Поне при мен беше така. После имаш ПСР на 12-та седмица. Според отговора, ще го взимаш до до 36-та или 44-та седмица. Има разлика дали е първо лечение или вече си лекувана. При Силвето не е имало предишно лечение и вероятно тя го е спряла по-рано. Тя ще се включи вероятно с подробности. Мисля, че от пишещите тук, никой друг освен нея не го е завършил лечението. От моята група поддържам връзка с едно момиче, което завърши лечението през 2012. Тя го пи до края, но при нея беше трета терапия. Завърши успешно :)
Успех в битката  :fight: , с теб съм  :love5:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен preslav1980

• Немедицинско лице
  • Публикации: 265
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
« Отговор #43 -: Юни 24, 2015, 18:36:10 »
Всичко е както е казала Аника.

Успех и от мен в лечението.

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #44 -: Юни 25, 2015, 16:06:40 »
Ралче има схеми,които показват как протича леченеието с боцепревира взависимост от резултатите на ПСР-а,и от това дали си нативен пациент(първо лечение) или си имал други лечения преди това. Ще я пусна тука да я разгледаш,на английски е,но мисля че се разбират добре,понеже са гравични:))Иначе можеш винаги да ми пишеш,ако имаш въпроси по време на лечението..по всяко време съм насреща:))

Това е линка за схемата:

http://www.victrelis.com/boceprevir/victrelis/hcp/treatment-algorithm/previously-treated/
« Последна редакция: Юни 25, 2015, 16:11:53 от Силвия Станиславова »
Силвето

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007