Автор Тема:  HCV-генотип 1  (Прочетена 3991 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sneji

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 312
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
HCV-генотип 1
« -: Януари 31, 2008, 10:47:04 »
Зравейте.
Имам въпросче, тъй като днес научих резултатите за генотипа на вируса искам да попитам - какво точно значи генотип 1, и толкова ли е страшен и упорит този генотип?
Наистина ли толкова трудно се лекува?
Молбата ми е за малко информация, тъй като се стресирах много от тази факт и си мисля, че това е от невежеството ми и от това, че не съм информирана.
И имам още една молба - моля, кажете ми каква литература да си купя за да се информирам малко повече за хепатита.
Предварително ви благодаря.
От мен засега чао и до скоро.
Поздрави Снежи. >:(
« Последна редакция: Януари 31, 2008, 10:50:08 от Radoslav Rusinov »

Неактивен desi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 120
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: HCV-генотип 1
« Отговор #1 -: Януари 31, 2008, 11:30:05 »
Генотип 1 при хепатит С означава че е от по лошия вид - в смисъл лечението е по продължително - 48 седмици. При другите генотипи лечението е 6 месеца. Въоръжи се с много търпение и гледай с оптимизъм занапред.

Неактивен niki

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 95
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #2 -: Януари 31, 2008, 12:22:05 »
Здравей Снежи!
Разликата между генотипите действително е тази която Деси е написала. Като цяло генотип 1 е по-упорит за лечение, но това незначи не не се поддава. Радо и Надя Иванова са били генотип 1 и сигурно ти е известно че са постигнали траен вирусологичен отговор (ТВО), определен като  вирус на хепатит C под границите на откриваемост в кръвта шест месеца след края на лечението, каквато е и неговата цел! Статистиките са следните: 50% от лекуваните с генотип 1 постигат ТВО; 80% от лекуваните с генотип 2 или 3 постигат ТВО.
За литература мисля че най много информация има в интернет, както и по международните форуми за хепатит. Печатните издания не са ми известни, нека някой по-запознат да се изкаже. Мисля че едно от нещтата които е накарало Радо да създате форума е именно това - липсата на достатъчно информация за хепатит на български език. В раздела "Полезни линкове" ще откриеш доста сайтове посветени на хепатита, особено в темата "Интернет като източник на информация", пусната от Радо. Лично за мен този форум е предостатъчен да получавам отговорите които ме интересуват!

Пожелавам ти успех!!!

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2008, 18:49:08 »
И аз да кажа. Поддържам последната препоръка на Ники, за черпенето на информация. Ако боравиш само с българска реч, форума е извора на най-точна и прецизна информция. На всеки твой въпрос, ще бъде отговорено на време и инфото обикновено ще бъде добре подкрепено с прикрепени статии или линкове към темата.
А иначе и аз съм с генотип 1б.
Поздрави!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2706
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2008, 19:44:49 »
относно книгите- и аз в началото имах голямо желание да си взема специализирана литература, даже отидох в книжарницата на Александровска-там имаше една едничка нещастна книжчица, към 50-ина страници и то само с бабини рецепти за жълтеница. Останах доста учудена- казаха ми че и да търся,на пазара просто няма достъпно написани книги за хепатита- или бабешките реценти или вече дебелите учебници по медицина.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2008, 13:32:07 »
И имам още една молба - моля, кажете ми каква литература да си купя за да се информирам малко повече за хепатита.
Мога да ти предложа единствено книги на английски. Ако искаш да прочетеш такава книга, трябва да си поръчаш някой от книгите за хепатитите от онлайн книжарницата www.Amazon.com. Единствено трябва да имаш карта Visa, и малко излишни пари :)
Доставката на самата книга ще ти е около 10-12$. Аз имам една книга, с която бих могъл да ти услужа за известно време, казва се Living with Hepatitis C: A Survivor's Guide
Но си спомням, че беше от Бургас и не знам как може да стане.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен sneji

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 312
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #6 -: Февруари 11, 2008, 14:27:43 »
Здрасти на всички.Благодаря за отговорите на Деси,Ники,Неврон,Силвана и Радо.
Относно генотип 1 след,като прочетох вашите отговори съм по- спокойна,защото макар и по продължително,но се лекува,а и статистиката не е чак толкова черна колкото си представях аз.Така,че отново съм обнадеждена и с малко по ведро настроение.А за литературата Силве много си права в книжарниците няма почти нищо,а и 90% от литературата е на английски език,за което ми писа и Радо.Радо благодаря ти и за това,че ми предложи книги за четене,но за съжаление аз с английският малко съм на вие.Така,че ще се задоволя със информацията от сайта и с това,което ми казват потребителите на форума.Аз също така си мисля,че това засега ми е достатъчно,а и отук отам попрочетох още малко и така засега е това.Още веднъж БЛАГОДАРЯ.Всичко добро от мен и засега чао.
Поздрави Снежи!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007