Автор Тема:  И аз започвам Виреад  (Прочетена 5256 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sky123

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 26
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
И аз започвам Виреад
« -: Август 15, 2014, 18:12:41 »
Здравейте приятели!
Днес си получих протокола за Виреад  :bravo2: В понеделник отивам при личния за рецепта и си вземам първата опаковка от аптеката. После трябва да звънна в Иван Рилски за първия прием. Въпроса ми е - примерно след колко дни да си запазя ден за прием- да си осигуря дупка? Знаете ли след колко дни евентуално дават ден за прием?
Поздрави от мен

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2941
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Повторно лечение
Re: И аз започвам Виреад
« Отговор #1 -: Август 15, 2014, 20:52:47 »
Здравей!

Честито ти лечение ;)

По принцип не е хубаво да оставаш дупка, по-голяма от 2-3 седмици, защото ще правиш ПСР на трети месец и трябва да имаш хубав резултат, иначе ще ти спрат лечението. При по-голяма дупка, има вероятност да не ти подейства и воала- да зарадваш Касата.
В Иван Рилски става доста трудно записването за прием, така че действай максимално бързо. Успех!

Неактивен sky123

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #2 -: Август 15, 2014, 21:53:27 »
Мерси, Силви! Още в понеделник ще опитам да звънна в Иван Рилски..

Неактивен sky123

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #3 -: Август 18, 2014, 13:35:14 »
Здравейте отново! Моля, помагайге - днес се обадих до Иван Рилски да ме запишат за прием на първото хапче Виреад и ми казаха, че вече не можело по тел., а трябва лично с цялата документация. Възможно ли е това?!?! И можело да ме запишат евентуално за след месец- два!! Но нали има някакви изследвания на 3 месец ? Съвсем се обърках вече . Дали не е по- добре да не си вземам лекарствата от аптеката днес  и да изчакам...Моля,  дайте ми съвет  :scream:

Неактивен roni_c

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 86
    • Профил
« Отговор #4 -: Август 19, 2014, 08:20:58 »
Здравей,изследванията ще ти ги направят на третия месец след старта на лечението,а не на третия месец след покупката на Виреад  от аптеката,т.е. първото хапче ще го вземеш в болницата и три месеца след това ще ти направят изследване за вирусната репликация.Затова е добре да вземеш Виреад от аптеката малко преди датата на влизане в болницата за първото хапче (например 10 дни) и така ще имаш 10 дни (или 10 хапчета) напред,тъй като ще вземеш следващия Виреад точно един месец след първата опаковка.Не съм сигурен обаче какво се случва ако този период е по-голям като например месец или два месеца,нека по-запознатите да споделят от опита си.Успех с лечението.

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #5 -: Август 19, 2014, 08:33:54 »
Здравей,

не можеш да не си вземеш Виреада, защото ти течe времето на самия протокол и ако се забавиш с един месец, губиш една опаковка.  След като Иван Рилски не могат да те запишат за сега, имаш вариант въобще да не постъпваш за първи прием, а да си го започнеш у дома, и без друго няма какво да ти стане, без странични ефекти е. Обаче ти трябват стартовите изследвания-ПСР  и кръвни, които са около 200 лв. Обади се, и ги питай как да процедираш?
« Последна редакция: Август 19, 2014, 08:40:56 от Силвана Лесидренска »

Неактивен sky123

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #6 -: Август 22, 2014, 18:11:03 »
Здравейте пак! Дадоха ми ден за прием след 1 месец. Така на практика ще имам 1 опаковка незапочната, което е добре,  но от гледна точка на протокол за 6 месец малко се притеснявам . Вие как мислите? Току що се връщам от Иван Рилски - дните за записване за прием са понеделник, сряда и петък от 11,30  до 13,30  в кабинет 16 -  ако някой се интересува.  :smile:
Поздрави

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #7 -: Август 24, 2014, 18:33:13 »
По отношение на протокола ти за 6-ти месец това няма никакво значение, просто ще имаш цяла опаковка резерва.

Неактивен Ния

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 112
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Неуспешно
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #8 -: Август 24, 2014, 19:12:45 »
Здравей sky123, щом протокола ти е излязъл на 15.08 ,то той важи до 15.02 . До Тази дата трябва да са ти  изпълнени и рецептите. Можеш да забавиш приема на лекарството, но не иизпълнението на  рецептата  в аптеката. Дупката е добре от гледна точка на това че ще имаш резерв докато ти излязът вторите протоколи, но пък е риск  за  това какъв ще ти е първия контролен резултат. Аз докато схвана схемата :carate: без малко да се прецакам . Забавих  2 седмици  след излизането на протокола носенето на рецептата в аптеката. Взех ги и ги започнах, като си мислех, че това е дупката за която четох а и съфорумците много подробно ми обясняваха. Нали съм си блонди- се обърках , не схванах подробностите  а и отсъствах от странат , нооооо ядец. Така  след шесте месеца докато чаках вторите протоколи- нямах грам лекарства !!! Добре, че от Иван Рилски се грижат за заплеси като мен и ми дадоха за 1 месец със специален протокол. Сега като взема последните,ще ги върна за да имат хората резерви  :yahoo: Тоест дупката е от изпълнението на рецептата и първия прием на лекарството ,а не от излизането на протоколите и  взимането на лекарството  от аптеката ! Пожелавам ти леко лечение и чисти резултати :flowers:

Неактивен sky123

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #9 -: Август 24, 2014, 20:56:13 »
Благодаря за отговора, момичета! Направо ме успокоихте! Тъй като още не съм минала по този път,  ми е доста притеснено да не объркам  или пропусна нещо или пък да не би да не ми одобрят втори протокол..и какво ли още... :crying2:
Поздрави

Неактивен sky123

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #10 -: Декември 14, 2014, 16:32:14 »
Привет на всички!
Ето, че почти стигнах до втори протокол..а сега какво? В петък влизам в Иван Рилски и доколкото разбрах трябва да започнат да ми подготвят документите за втори протокол. Трябва ли да  им нося всички изследванея досега и ще трябва ли пак да ходя , за да си подавам  документите ( тъй като не съм от София) а пък идват празници...
Благодаря ви предваригелно  :smile:

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #11 -: Декември 15, 2014, 15:15:47 »
Здравей,

сега ще ти вземат кръв и ще се започне писането на документите ( което отнема няколко седмици). Когато станат готови, ще ти ги изпратят по куриер, ако не можеш сама да си ги вземеш.

Неактивен sky123

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #12 -: Януари 05, 2015, 15:05:47 »
Здравейте! Честита Нова година на всички и ви пожелавам най- вече здраве и късмет. Искам  да съобщя резултата от лечението си  с Виреад. Стартирах с ПСР  7 650 000 к/ мл  и на трети месец резултата е НЕ СЕ ОТКРИВА  !!! Всички изследвания са в норма, оплаквания и странични явления нямам. Дано си остане така. Пожелавам на всички вируса да не се открива !!!!  :flowers:
« Последна редакция: Януари 05, 2015, 21:38:28 от sky123 »

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007