Автор Тема:  Благоприятен час за прием на таблетките рибавирин и правилно хранене  (Прочетена 2677 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kremi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 49
  • Генотип 3
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте!
При едно от посещенията си при проф. Антонов, разбрах че ако се храним правилно и пием достатъчно количество вода, лечението ще мине много по-леко и всичко ще бъде наред (доколкото е възможно при цялата тази химия)... Реших да отворя тази тема , тъй като мисля , че тя вълнува не само мен, а и другите , които чакат първата си инжекция. Може би има значение в колко часа сутрин след събуждане да приемаме таблетките рибавирин , с каква храна и какво количество, за да намалим гаденето?! Трябва ли да приемаме по-голяма порция  по време на лечението и въобще в състояние ли ще сме да го правим? Аз лично нямам изграден режим на хранене, общо взето ям когато ми падне, но ми се ще да съм сигурна че давам на организма си необходимата енергия да се справи.
Ще се радвам ако някой минал през това сподели опита си !

Неактивен preslav1980

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 263
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: В момента съм на лечениe
http://www.blitz.bg/article/3809

от статията а и по пътя на логиката ако пиеш рибавирина 15 мин преди хранене да кажем той няма да бъде възпрепятстван от храна в стомаха и веднага ще достигне до чревния тракт.

Ако пък си преяла и след това изпиеш хапчетата то поради бариерата (храната в стомаха която трябва да се обработи преди да отпътува към своето пътешествие до червата) те ще се задържат доста по дълго време в стомаха. Оттам предполагам и проблемите с стомаха и гаденето може би.

Нооооооооооо всичко това са само мой научно недоказани предположения. Определено обаче в тях има смисъл...  :smile:

Неактивен Alice

• Немедицинско лице
  • Публикации: 387
    • Профил
  • Вид лечение: Безинтерферонова терапия (ДААС)
Рибавирина се приема по време на хранене. С нещо мазничко. Така ми каза лекуващата.

Неактивен Kremi

• Немедицинско лице
  • **
  • Генотип 3
    • Профил
Да, и аз съм чувала ,че по време на хранене се пие. Ако се пие 15 мин. преди хранене, според мен може да увреди лигавицата на стомаха. Лично мен, този рибавирин много повече ме притеснява, отколкото самия интерферон...Както пише в статията , ще внимавам да не нарушавам покритието на хапчето, че преди да постна тази тема , четох някъде из нета ,че е желателно да си мием добре ръцете със сапун след контакт с тези хапчета , защото били силно токсични. И като си представих, че няма само да ги пипаме ...така се оцъклих  :shocked1: , че цяла вечер след това сънувах, че ми тъпчат в устата рибавиринчета :)))) 
Мен и друго ме интересува....аз тежа  52 кг и хемоглобина ми е 130 преди лечението. Притеснявам да не отслабна твърде много , че накрая да ми спрат и лекарствата .....В момента тъпча нарочно месо, едва ли не на всяко хранене, макар че доскоро месо консумирах 1-2 пъти седмично. Искам и с малко цвекло да подсиля, но не знам дали е добро при заболявания на черния дроб, защото имам чувството,че от него ми се вие свят.

Неактивен Alice

• Немедицинско лице
    • Профил
Креми тъпчи червено месо и дроб. Това за вдигане на хемоглобина. Иначе не вярвам от цвеклото да ти се вие свят.
Аз стартирах с хемоглобин 147, надявам се да не падне много.

Неактивен olga61

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 81
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
Осем месяца пия копегус по время на хранене-ям малко, пия хапчета и пак ям. Изобщо не ми се гадеше.Малко в начало се промени вкус, но сега всичко както винаги. не отслабнах, но и не напълнявам. Хемоглобин падна до 94, намалиха сега хапчета на 4 и ще видим. чакам края на лечение, няма значение какъв ще е той. Просто вече толкова се уморих от него, но ....няма как...Успех на всички!

Неактивен Kremi

• Немедицинско лице
  • **
  • Генотип 3
    • Профил
Ее, Алис, 147 Хб си е направо перфектен, ти даже си в горната граница ( по таблиците гледам че 153 г/л е горната граница за жените). Дано да задържиш така положението до края на лечението, че като гледам ти  си и на тройна терапия, направо си шампион  :dance: ! Олга, изтърпи още 4 месеца някак си ,с 94 Хб сигурно е доста изморително....Аз ще стартирам с  4 хапчета рибавирин, уж трябваше да са 5, но от НЗОК се оказаха много стиснати :)

И аз мисля по време на хранене да ги пия, даже си мисля да опитам с кисело мляко. Може да се окаже неочаквано добра комбинацийка с тези симпатични лактобацилус булгарикус, някой пробвал ли е ?

Колкото до цвеклото, аз на салатка си го правя , даже много ми харесва, обаче съм забелязала, че виенето на свят от него ми се получава. Е, под виене на свят, разбирайте някакво минимално, моментно състояние, не всичко да ти се върти отпред , не е нещо трагично, но е леко смущаващо. Затова гледам преди да го ям, да поседи поне 3 часа в хладилника, уж да му се изпарят летливите вещества, но и това не помага. Много обичам и чай от джинджифил, но напоследък го спрях ,защото се оказа че не бил много полезен при проблеми с черния дроб и жлъчка. 

Неактивен Alice

• Немедицинско лице
    • Профил
Креми това ми е стартовия хемоглебин :) на 15-ти ще пускам пак ПКК та ще видим колко е спаднал. Предния път като се лекувах мисля приключих на 119.
Ако ще си пиеш лекарството с кисело мляко гледай поне да е пълномаслено, а не няква изкуствена изгъзица от сорта на 0,001% :)

Неактивен Kremi

• Немедицинско лице
  • **
  • Генотип 3
    • Профил
Ааа, да и за това съм се подготвила  :girl_wink:

http://missby.wordpress.com/2009/01/27/7-kiseli-mleka-2/

Тук някаква жена си е направила труда да  направи опит със 7 различни вида кисело мляко и е написала какво се е получило със всяко едно от тях.

Неактивен Alice

• Немедицинско лице
    • Профил
Креми имай предвид, че тоси експеримент е стар (от 2009г.). Така че вероятно има марки които са си развалили продукцията и нови излезли :)

Неактивен Kremi

• Немедицинско лице
  • **
  • Генотип 3
    • Профил
Хм,не бях обърнала внимание... аз останах неприятно изненадана , че точно това което аз купувам не се е получило добре :)

Неактивен Alice

• Немедицинско лице
    • Профил
Има подобен експеримент от 2010 мисля, там пък остава много доволна от Верея. Общо взето аз това ям. Естествено ако имаш от къде да си взимаш домашно прясно мляко и да си кавис сама ще е най-добре ама.....  :pardon:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007