Автор Тема:  Помощ имам положителен тест!  (Прочетена 1112 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vanessa12

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Помощ имам положителен тест!
« -: Октомври 09, 2014, 22:09:10 »
Здравейте, моля за помощ! Имам 2 положителни тестове за HBsAg и съм много притеснена и объркана от това, което чета. От Пловдив съм и случайно го открих хепатита покрай опитите ми да забременея, нямам симптоми, без заразен близък..Миналата седмица ми показа положителен тест и днес реших да го повторя отново -стойността на hbsag ми е 7037. Ще съм много благодарна ако може да ми дадете някакви насоки, какво да предприема, към кого да се обърна, какви допълнителни изследвания са нужни..

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2703
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
Re: Помощ имам положителен тест!
« Отговор #1 -: Октомври 09, 2014, 23:06:12 »
Здравей Ванеса,

При два положителни резултата очевидно няма как да говорим за грешка. Ти си положителна за хепатит В, като трябва да се установи дали е хронифицирал при теб. За целта трябва да посетиш гастроентеролог, който да ти назначи допълнителни изследвания. 

Можеш да се насочиш към лекарите от Каспела ( д-р Чолакова се занимава с хепатитите) или към УМБАЛ Св. Георги.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен vanessa12

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #2 -: Октомври 10, 2014, 14:20:15 »
Благодаря за отговора! Взех си днес направление  за специалист и си запазих час в понеделник при д-р Венцеслав Джурков в Еврохоспитал. Звъннах в Каспела за информация и като им казах, че  съм с положителен тест за хапатит B някакъв господин ми отговори да се обърна към Инфекциозна болница. Надявам се в Еврохоспитал да ми помогнат.. Какво ще рече дали е хронифицирал вируса и Какви допълнителни изследвания трябва да ми бъдат направени? Трябва ли да бъда приета в болница?

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2703
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #3 -: Октомври 10, 2014, 15:46:08 »
Хроничен хепатит В е когато вирусът е наличен в човешкото тяло повече от 6 м. от датата на откриване. Това означава, че имунната система не е успяла да го пребори/ изчисти и той е останал да циркулира в кръвопотока. Човек в такова състояние е заразен за останалите ( хепатит В се предава по полов и кръвен път). Съветвам те всички от твоето семейство да се изследват и да си сложат ваксина, ако нямат такава.
При първичния преглед няма хоспитализация.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007