Автор Тема:  Резултати след прекаран остър хепатит Б  (Прочетена 1900 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен megito007

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте и от мен,Мегито!Дълга е моята история,няма да ви отегчавам,за това направо!Така през 2010г.прекарах остър хепатит Б,всичко мина успешно,дискомфорта в дясно си го имам доста често,може би защото попрекалявам с нещата които не трябва да натоварвам черния дроб,а може би и защото вчера открих за моя нов приятел,едно ейййй такова сладинко камъченце в жлъчицата ми,а може и от това,че вече ми е като фикс идея,с тази мисъл ставам с тази лягам.Миналата година родих момченце,малък е за изследвания още,ще изчакам да навърши 2 г.,но наш тати твърдоглав,не пожела да си бие ваксина и сега му предстоят и на него изследвания за да видим дали има хепатит или напразно се тормозя вече толкова години,е това живот ли е,поболях се от мисли :( Мразя се за това което може да съм им причинила,аз вече съм си заслужила полученото,но те,офффффффф дано всичко е наред с тях!Та вчера си правих изследванията в Токуда,преглеждащият ме д-р Цонев беше наистина много мил и любезен човек,в 18:00 ми беше часа и си направих и тогава изследванията,като ми казаха,че нямало проблем,че не са на гладно,а ето ги и тях: Изследване Резултат Единици ДГ ГГ Пато
ВИРУСОЛОГИЯ И СЕРОЛОГИЯ
HBsAg
HB s Ag 0.31 S\CO 0 1
HB s Ag Text Nonreactive
AntiHBs
AntiHBs
2.86 mIU/ml 0 10
AntiHBs
Text Nonreactive
Изследване Резултат Единици ДГ ГГ Пато
КЛИНИЧНА ХИМИЯ
АСАТ 22.0 U/l 0 34
АЛАТ 21.0 U/l 0 55
ГГТ 19.0 U/l 0 50
Ако може някой да ми помогне с разчитането,благодаря предварително!На всички във форума пожелавам само хубави неща,най-вече здраве,щастие,любов и ваксина за безсмъртие,не само срещу тия натрапници,гадни хепатитииииии  :scream:

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2716
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Резултати след прекаран остър хепатит Б
« Отговор #1 -: Декември 11, 2014, 20:40:55 »
Здравей Меги,

изследването ти за хепатит В е отрицателно, изследването ти за изградени антитела е 2.86, което е недостатъчно, за да си защитена. Счита се, че е нужно да бъде над 10 единици/ мл.
Изследванията ти на чернодробни ензими също са наред.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен megito007

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Декември 12, 2014, 00:51:22 »
Хиляди благодарности мила,Силванке  :flowers: :flowers: :flowers: Какво мога да направя относно антителата,като се има предвид,че кърмя и няма как да приемам нещо допълнително за имунната с-ма?От тези изследвания става ли ясно,че съм прекарала хепатит Б,това ли е значението на тези антитела?Извинявам се за глупавите въпроси,но още ме човърка,понякога ми се иска да не знам толкова много,защото колкото повече знае един човек,толкова повече си причинява болка в случая.Имам познат изкарал и А и Б,пуши,пие,но няма компютър човека  :mocking:

• Профил
« Отговор #3 -: Декември 12, 2014, 07:16:47 »
Здрасти,

предполагам, че си изкарала хепатит В, защото имаш някакви антитела, а те могат да се образуват по две причини- преболедуване или ваксина.

Би могла да си сложиш една ваксина, но след кърменето, не знам това как ще се отрази на "процеса".

Това, че някой е изкарал А и В ( ако наистина е изчистил В-то), не означава че трябва да стане пълен въздържател и край! животът е свършил. Не означава обаче, че и трябва да се налива с алкохол и да се храни вредно. Всеки трябва да намери за себе си златната среда и да прави това, което е добре за него.

Бъди здрава :)

Неактивен megito007

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Януари 30, 2015, 14:36:12 »
Здравейте отново!Днес получихме и резултатите на съпругът ми,отново ще помоля за малко помощ в разчитането,дано всичко е добре,че няма да мога да си го простя :( ето ги и тях

• Профил
« Отговор #5 -: Януари 30, 2015, 15:58:43 »
Здравей,

няма хепатит, ензимите са нормални :)

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007