Автор Тема:  Още един на Виреад  (Прочетена 22698 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2716
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Още един на Виреад
« Отговор #15 -: Февруари 22, 2015, 08:52:08 »
хахаха, виж каква силна воля и намерение имаш, чак цели магазини местиш с нея :)

Чаша вино веднъж в месеца няма да те убие, нали знаеш?

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Таня Митева-Димитрова

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 114
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #16 -: Април 16, 2015, 19:30:47 »
Такааамм... Отчет.
1. Много голямо "благодаря" на Силвана за съдействието с Министерство на здравеопазването.  :flowers2:
Какво се случи. Св Марина Варна решиха да компенсират намаления си лимит и финансовите неуредици след КТБ като поискат пациентите да заплащат изследванията на 3 месеца. Схемата беше веднъж те, веднъж ние да плащаме. Оправдаха се, че това било ново решение на ЗК !!! С помощта на ХепАктив нещата се изясниха-ЗК нищо не знае, нашата болница си прави каквото им душа и джоб искат. Писах имейли-на ЗК Варна, на ЗК на национално ниво, на Министерство на здравеопазването, на БТВ, Нова телевизия. Понеже отговор не получих, Силвана занесе писмото ми в министерството и получи изходящ номер-така проблемът беше забелязан и получих писмо, с което ме информариха, че е наредена проверка в болницата. Веднага ми дадоха ден за прием през Юни.
Днес съпругът ми беше в отделението, за да получи епикризата от последните изследвания. Писмото ми било препратено и до тях. Не очаквали от мен подобно нещо. Всичко било вярно написано, но те имали намален лимит и се налагало да го компенсират от пациентите ....

Днес ми изникнаха още два въпроса:
а/. Защо даване на протокол ще има само във вторник (какво правят пациентите, които така си изпускат срока за подаване на документите по ЗК)
б/. Как да си разчета епикризата! Нямаме лист от лабораторията, а просто написани някакви смесени съкращение на латиница или кирилица без референтни стойности, половината от които не мога да налучкам. Подозирам, че има и напълно неадекватни показатели написани наизуст или случайно. Пишат, че съм афебрилна, а аз трите дни бяях с температура заради синузита, който ме мъчеше. Учудиха се защо държа да ми пишат реалното кръвно 90/60, а не 120/80 (аз такива показатели никога не съм имала)

2. Като пренебрегна мъките по разгадаването на най-важните ми показатели, резултатът днес е:
HBV DNA- не се откриват вирусни НК (това НК какво ли ще да е-НК клетки ли?-няма логика да са това) Важното е-занулила съм го гадняра. АСАТ 28, АЛАТ 19, ГГТ- 12, АФ- 44, К-4,7, Na 139.
Имам едно ХЕ-7091, което никак не можах да разгадая и да свържа логически с каквото и да било изследване.  Загдката продължава с ехографията на дробчето ми: 138 мм по ДМКЛ, гладка повърхност, хомогенна зърниста ехоструктура (тези двете последните как се комбинират??-не можах да си го обясня-хем гладък, хем ехоструктурата му зърниста), запазена елстичност. Слезка 125/56 мм. Няма асцит.
Стигам до извода, че сама трябва да си направя кръвна картина и евентуално да проверя за антитела.
« Последна редакция: Април 16, 2015, 19:36:19 от Таня Митева-Димитрова »

• Профил
« Отговор #17 -: Април 17, 2015, 08:40:41 »
Здравей Таня,

мноооого се радвам, че нещата се нормализираха и вече имате нормален прием в болницата:)

Сега, подред:

1. всяка болница има някакъв режим за предаване на готовите протоколи. Например в "Ив.Рилски" това е всеки ден от 11.45 до 13.45 ч. Това е, защото няма специално назначен лекар, който да предава протоколите, а се въртят лекарите по график. Знаейки колко са натоварени лекарите в "Света Марина", предполагам, че просто няма кой друг да го прави в останалите дни. Знам, че е ограничаващо пациента и е трудно да си направиш програмата да си там в точно определен ден от седмицата, но да се надяваме, че и това ще се промени с времето.
2. винаги се дава само епикриза, без лабораторните изследвания. Тях ги вписват в епикризата. Аз също нямам реферектни граници, но мога да се намерят в интернет.
3. Кръвното винаги е 120/80 :)
4. и аз не виждам логика да са посочени НК клетки, но пък имаш отрицателен ПСР с чудни ензими. ... какво повече да искаме? :)
5. ХЕ-7091..  в такава стойност биха могли да ти измерят например HbsAg, но ХЕ..... не знам.
6. и на мен са ми писали в епикризи " гладка повърхност, хомогенна зърниста ехоструктура". Явно може. И аз не виждам логика, но едното е повърхност, другото е под него, явно просто зърнистата ехоструктура е хомогенна.
7. за антитела май ти е рано да се изследваш..

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #18 -: Април 17, 2015, 19:56:45 »

7. за антитела май ти е рано да се изследваш..

:devil: Дяволът в мен ме кара да бързам като теле пред майка си :) ... и все да търся нередности.

Това с черния дроб ме хвърли в мрака на съмнението и несигурността-да не би да съм си развила нещо повече от А2 Ф2 с това забавяне на Виреада, което напрвих.
Днес се обадихме да заявим Виреад за този месец и ми отговориха, че няма наличности в момента.

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #19 -: Април 17, 2015, 20:03:20 »
Щях да пиша какво още правя по въпроса с добруването си.
Тръгнах на йога. Подозирах, че не е за мен, но явно грешно съм мислила-отразява ми се чудесно.
Завърших първо ниво рейки. Малко ме раздруса 21-дневния изчистващ период, защото ме боля всичко, но пък рейки е чудесно средство за самолечение и решаване на някои здравословни дискомфорти в семейството. Освен това мисля, че се отразява благотворно и на нервите.
Опалквания-след тоталната умора в началото на Виреада, последвалите ужасни болки в ръцете и краката, сега мисля, че плувам с открито море и нямам големи болежки. От три дни ме смъди черния дроб и ме срязва панкреаса, но като се знам, това може да ми е от главата.

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #20 -: Април 17, 2015, 20:46:58 »
Здрасти,

Холинестеразата (ХЕ) е ензим, който се синтезира в черния дроб.
Референтни граници:  5300-12900 U/l

Поздрави
« Последна редакция: Април 17, 2015, 22:09:59 от Аника »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #21 -: Април 18, 2015, 09:15:26 »
Здрасти,

Холинестеразата (ХЕ) е ензим, който се синтезира в черния дроб.
Референтни граници:  5300-12900 U/l

Поздрави

Божее, жива и здрава да си :) Много благодаря! Наистина се тревожех, защото при такива стойности не можех да си представя нещо нормално и безобидно. Значи ХЕ-то ми е ок.

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #22 -: Април 23, 2015, 17:38:11 »
Отчет във връзка с кореспонденцията ми с Министерството на здравеопазването и проверката в болницата. Болницата казва-никога не сме и искали пари, обслужили сме я и то безплатно. Но аз и никога не съм казвала, че са ми искали пари. Оплакваането ми беше, че ни карат да си плащаме изследванияя, които ни се полагат безплатно по ЗК и, които са задължителни, за да продължим да се лекуваме. Та местната ЗК и гастроентерологията в Св Марина ми обяснявт, че съм заблудена и неблагодарна. Няма да споря с тях. Целта ми беше да ги накарам да си свършат работата и да не нарушават правата ни. Да си мислят каквото искат. Явно системта на този етап няма да мога да променя към по-добро.

По въпроса с лекарствата- Виреад има и се поддържат наличности в аптека Марешки в Младост Варна. Досега ги чаках да си получат от склада новата цена, за да ми го дадат, но Виреад имало и в склада.

Неактивен izabel

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 51
    • Профил
« Отговор #23 -: Април 23, 2015, 21:40:15 »
За Варна незнам как са нещата ,но тук в София е трудно с Виреада ,постоянно казват в склада няма ,просто нямам думи((((

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #24 -: Април 25, 2015, 23:28:55 »
За Варна незнам как са нещата ,но тук в София е трудно с Виреада ,постоянно казват в склада няма ,просто нямам думи((((

И тук ни казаха, че няма в склада, но съпругът ми, докато чакал да получи епикризата ми, се запознал с друг пациент на Виреад и от него разбрал, че "совите не са това, което са". Което аз винаги съм си знаела, но може ли човек вечно да живее в подозрения. Сякаш живеем в джунгла, а не в 21 век в европейска държава.

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #25 -: Юни 11, 2015, 23:34:26 »
Искам да благодаря на Силвана, че организира ползотворна варненска срещичка (Понеже бяхме в камерен състав, като за начало.) Едно от нещата, които научих (и което, оказа се, съм пропуснала след обширното четене на тема Виреад из нета) е, че нивата на витамин D е добре да се следят. Досега този витамин ме е вълнувал само когато добавях в млякото на бебето по препоръка на педиатъра. Работата, обаче, се оказа по-дебела. Имам доста занижени нива на витамин D (прикачения файл) и май всички любители на 'абсент' сме в рисковата група като употребяващи антиретровирусни медикаменти:  НОВИ ПРЕПОРЪКИ ЗА ДНЕВНИТЕ ДОЗИ НА ВИТАМИН Д 

Както се вижда, препоръките не са чак толкова 'нови', но да се чудя как не са включили това изследване в пакета с изследвания .....май много си фантазирам.

• Профил
« Отговор #26 -: Юни 12, 2015, 08:17:34 »
Здрасти Танче,

можеш да започнеш с Вигантол, 15 капки на ден. Аз бях на такава доза, при резултат 25 единици. Проф.Антонов ми каза да ги пия 3 месеца и след това пак да пусна изследване (не че го направих де).

:love5: До скоро виждане.

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #27 -: Юни 12, 2015, 22:21:40 »
Ооо, добър съвет  :wink3: ... за който го прочете навреме. Веднаага изпратих съпружието да ми купи витамин D (за 6 години изминали от бебешките грижи, съвсем ми е изветряла главата, че съм давала на детето Вигантол). Някакъв канадски ми взе за 15 лв - Jamieson. Пише 360 капки. Дозировка по 1 капка. Но в статията от горния пост прочетох, че трябвало, мисля, 800 единици на ден за такива като нас, а на опаковката пише, че една капка е 400 единици. Та ще си вземам по 2 капки като за начало. Няма да прекалявам, че и другата крайност не е надобре.

Пиша ги всички тези работи за такива като мен, дето все се ровят и все нещо са пропуснали....

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #28 -: Юни 23, 2015, 00:10:39 »
Малко ъпдейт.
1.Завърших второ ниво Рейки-доволна съм.
2.Минах тридневния престой в болницата за два часа (имало човещина у тези хора  :smile: ) Поразпитах за сагата с трите дни 35 пътека. Имат съмения, че ще ни сложат към ДКЦ - то, а там нямали ресурс да ни лекуват. Не разбрах какво ги тревожи, като те не ни лекуват, а само ни изследват. Лечението може да си го организират в отделението, но коя съм аз да им давам идеи (а и, както казва д-р Иванова, не съм студент по медицина) Това със студентството ми беше забележка по повод молбата ми да споделя какво вижда на ехографа. Не била длъжна да ми казва, защото не съм била студентка. Казах и, че органите са мои и искам да знам как са. Та резултата-неувеличен черен дроб (вече е спихнал явно, милия), слезка пак на горна граница и увеличена матка. Не получих отговор на въпросите си на какво може да се дължат тези изменения. Тя винаги си ми казва-ами на хепатита... Не обича да питам и това е.
3. Подадох документи за ТЕЛК. Не разчитам на хепатита и фиброзата си да ги удовлетворят и затова изпращам на първа линия подобаващо увреденото си зрение. Днес дори аз се притесних, след като минах на основен преглед, но имам на рзположение рейки -ще пробвам да си причиня чудо.

• Профил
« Отговор #29 -: Юни 23, 2015, 10:12:16 »
Има реално такава идея сред реформите на Москов, такива пациенти като нас, да преминат на проследяване в ДКЦ (взимане на кръв за ПСР и после в къщи, без лежане по 3 дни). За мен, това ако стане, ще е направо чудо.
Успех за Телк-а, и да си причиниш голямо чудо на очите :–)

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007