Автор Тема:  Помощ за тълкуване на резултат от титър Хепатит Б - anti HBsAg - 44.9mIU/ml  (Прочетена 1437 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Иво Недялков

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте,
Нуждая се от помощ за тълкуване на резултат от титър Хепатит Б.
 Преди 2 години си направихме с приятелката ми първите 2 от 3 инжекции от ваксината против хепатит ТУИНРИКС А-В.
Причината да не си направим третата инжекция е , че и двата пъти ни боляха мускулите и не се чувствахме добре в продължение на седмици.
След месец пътуваме до Индия и двамата зи направихме тестове  anti HBsAg  моя резултат е 44.9mIU/ml      < 9 oтр.; 9 - 11 граничен; > 11 пол.
А на приятелката ми е над 1000 mIU/ml . Тестовете направихме в cibalab  и след като излезнаха резултатите им се обадих да попитам дали имам изграден имунитет. Лекарката с която ме свързаха каза, че трябва да имам над 1000 антитела. Потърсих второ мнение и вирусолога на 8 дкц ми каза, че съществуват две мнения по този въпрос- В Швейцария изискват над 1000 анти тела а в почти всички други държави по-малко.
Някой има ли идея към кой д се обърна за да разбера имам ли имунитет.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2697
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте,

необходими са над 10 единици, за да се счита че един човек е защитен с антитела. Въпросът е, че колкото са повече е толкова по- добре.
Категорично резултат 44 единици е положителен за антитела и може да се считате за защитен. Препоръчвам обаче или да си сложите третата доза, за да се вдигнат те, или да си пускате всяка година тест за да знаете дали не са паднали под минималната граница от 10.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007