Автор Тема:  Споделете  (Прочетена 8673 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен another_ill

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 44
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Споделете
« Отговор #15 -: Юли 16, 2015, 18:59:45 »
Здравейте отново!
Пак съм изправен пред въпросната дилема - да кажа или не? Не знам какво да правя, а знам какъв ще е резултата. И освен това все още не съм правил секс с въпросната жена, но все пак сме се целували. Какво би станало, ако съм я заразил с някоя целувка и като и кажа и си направи тест резултата се окаже положителен? От друга страна нали не мога преди всяка първа целувка да казвам, че съм болен. Тогава и сами можете да се досетите какво ще последва ... Шибана работа ... На всичкото отгоре чернодробните ми ензими не слизат и не слизат в референтните стойности. Алкохола го отказах. Сега трябва да откажа и яденето, тъй като то е  причината за кофти стойностите. След някой и друг месец ще се наложи да откажа и цигарите сигурно. И както е тръгнало и секса може да забравя какво е. Ми то по-хубаво да си слагам въжето ...

Неактивен Силвия Станиславова

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 317
    • Профил
  • Вид лечение: Боцепревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #16 -: Юли 19, 2015, 13:58:49 »
Много деликатно положение. И разбира се прочетох изказвания и мнения и съвети,както и ти си ги изчел, разбира се.Спор голям е със самия себе си какво да направиш в твоята ситуация. Аз имах същото изживяване,след като срещнах мъж и все още бях позитивна тогава на хепаит Ц. И го уведомих и той си тръгна веднага,не искаше да е с мен.. И се почувствах като прокажена и много плаках и не знаех какво да правя.Не знаех наистина как ще я карам.И си мислех,че няма да бъда с никого по-вече. Не съм споделяла тук за това си преживяване,но и при мен се е случвало. Но знаеш ли,има начини да си искрен и да имаш нормална връзка.Просто трябва да срешнеш истинския човек за теб. Има решение и ако помислиш реално,ще разбереш за какво ти говоря. Никой не може да ти казва как да постъпиш,дали да си искрен или да си я караш така без да споделяш с партньорите си. Но ако не сме искренни с половинките си,колко дълго мислиш,че те ще са с теб,каква връзка ще е това.. Първото нещо,което ще направи някой,който е разбрал че е лъган или,че човека до него  е имал такава тайна,е просто да си отиде от  теб.
А и разбира се,тези промени,които трябва човек да прави,когато се налагат(всички неща за хранене и употреба на алкохол,цигари и т.н),не помагат живота ни да става по-лесен.И това го знам. Но ако се научим да примаме нещата такива каквито са,се научаваме и да живеем с тях.И е много по-лесно тогава.

Имаш нужда от време,да намериш начина с който да продължиш живота си.Всеки има един свой начин. Никой друг няма да може да ти помогне с намирането му.

Успех и много важно,запомни - горе главата!
Силвето

It's ordinary to love the beautiful,but it's beautiful to love the ordinary.

Неактивен another_ill

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #17 -: Декември 05, 2015, 04:17:24 »
Още малко по темата и по специално с не казването :D И да попитам Хепатит Б може ли да мине за венерическо заболяване  или понеже не е лечим направо преминаваме в графата "тежка телесна повреда" или "предумишлено убийство" :D

Чл. 135. (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) Който, като знае, че страда от венерическа болест, зарази другиго със същата болест, се наказва с лишаване от свобода до три години и с глоба до двеста лева.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) Ако в случая на предходната алинея заразените са непълнолетни лица до 16-годишна възраст или са заразени повече от две лица, наказанието е лишаване от свобода до пет години или глоба до петстотин лева.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) Който, като знае, че страда от венерическа болест, зарази по непредпазливост другиго със същата болест се наказва с лишаване от свобода до една година или с глоба до двеста лева.

(4) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) Който чрез полово сношение или по друг начин постави друго лице в опасност да бъде заразено от венерическа болест, се наказва с лишаване от свобода до шест месеца или с глоба до двеста лева.

(5) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) Лице, болно от венерическа болест, което откаже да се лекува или се отклонява от редовно задължително лекуване, се наказва с глоба до триста лева, налагана по административен ред.

(6) Ако деянието по предходната алинея е извършено повторно, наказанието е лишаване от свобода до шест месеца.

Неактивен Таня Митева-Димитрова

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 114
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
« Отговор #18 -: Декември 05, 2015, 09:40:45 »
Здравей, мисля че се хвърляш в излишни филми.
Първо, аз съм заразена от друг човек при контакт (не по моя воля). После го осъдиха по други провинения, но не мисля, че досега е остнал жив, като имам предвид как изглеждаше още тогава (сега ако срещна човек с такъв външен вид на улицата, веднага бих си помислила, че нещо с черния му дроб не е наред. Но тогава кой да знае). Тогава ние не бяхме и чували за Хепатит Б. Бях щастлива, че не съм заразена със спин, венерическа болест или че не съм бременна.
Второ. Срещнах съпруга си много години по-късно. Още нямах представа, че съм болна. Той е здрав и не е носител. Родих. Детето ми е здраво и не е носител. Та както вече са ти писали, виремията има значение-аз съм с ниска виремия-лошо за черния ми дроб, но добре за другите. Научих за вируса едва по време на бременността, започнах да следя ПСР четири години по-късно (защото "умни" лекари ми бяха казали, че това не е нищо особено и няма нужда да правя нищо) Лекувам се от Януари тази година. До момента не знам да съм заразила когото и да било и изобщо не мисля за правната страна от взаимоотношенията си с хората.
Трето. Съпругът ми има проблем, за който се страхуваше да сподели с мен първите няколко месеца от запознанството ни. След това го сподели и каза, че е мълчал, защото се е страхувал, че ще го напусна. Аз казах, че за всеки проблем има решение. Заедно сме вече 11 години и изобщо не съжалявам за избора си. Решение на "проблема" намерихме заедно.
« Последна редакция: Декември 05, 2015, 09:57:58 от Таня Митева-Димитрова »

Неактивен another_ill

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #19 -: Декември 08, 2015, 23:28:57 »
Здрасти,

Защо ниската виремия да е зле за черния дроб? И защо като ти е ниска виремията са ти предписали лечение, а на мен, пак с нискавиремия, не са? Преди лечението висока ли беше? Иначе какво да ти кажа - мога само да ти завиждам ...

Неактивен Таня Митева-Димитрова

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 114
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
« Отговор #20 -: Декември 08, 2015, 23:53:09 »
След дълго ровене в нета разбрах, че черния дроб се уврежда повече при ниска виремия. Не съм имала, или поне не са засичали да имам, висока виремия. Лечение ми предписха, защото съм с фиброза А2Ф2. Предписаха интерферон, аз отказах веднага и поисках Виреад. Това е.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007