Автор Тема:  Моля за съвет и мнение!  (Прочетена 2222 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Persona

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 103
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
Моля за съвет и мнение!
« -: Май 07, 2015, 19:19:40 »
Здравейте, ще ви бъда безкрайно благодарна, ако ми дадете мнение за тези резултати. Ровя се в гугъл, но е много трудно, а лекуващия лекар е дал предписание за амбулаторно лечение в специализарано здравно заведение и е казал, че не знае точно какво се случва. Първите резултати са при постъпване в болницата, а вторите след 3 дни на трансметил интравенозно по два пъти на ден. Става дума за хроничен хепатит Б, който в рамките на 1 месец се активира толкова силно.

http://prikachi.com/images.php?images/842/8099842S.jpg

Неактивен izabel

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 49
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Моля за съвет и мнение!
« Отговор #1 -: Май 07, 2015, 19:50:14 »
Здр ,аз видях резултатите ,хепатита се активирал .Къде се лекувате кой ви е лекуващ лекар ?Разкажи повече за хепатита ,колко време го има ?Къде се лекува ?Тук има доста хора ,който знаят повече и ще ви помогнат .

Неактивен Persona

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #2 -: Май 07, 2015, 20:25:15 »
Да, знам, че има много информирани хора и се нядвам да ми отговорят. Иначе знаем за хепатита от 4-ри години, но вероятно е от по-дълго. Преди 4-ри години нямаше увреждане на черния дроб. Ензимите бяха завишени, но не толкова. Имаше една година, в която му бяха даже в референтната граница макар и горна. Досега не е провеждано лечение, беше ни предложен Интерферон, но отказахме. Главно, защото е HBeAg-отрицателен, шансът е много малък за успех при това лечение и преценихме, че не искаме да поемаме риска да е неуспешно при всички странични ефекти. Искахме да опитаме алтернативна медицина. Консултираме се по принцип в болница "Св. Ив. Рилски". Не сме от София обаче и за това последните години не сме правили толкова пълни изследвания. Контролно пускахме ензими само и така до този месец с този резултат. За 3 дни беше хоспитализиран мъжа ми в местна болница, но хората казаха, че повече от това не могат да направят. А в "Св. Ив. Рилски" ми затварят телефона и са ужасно груби, не ми дадоха адекватна информация какви документи са нужни и каква процедура, за да го приемат за изследвания. Сега се чудя какво да правя. Знам, че са едни от най-добрите, но администрацията им е под всякаква критика.
« Последна редакция: Май 07, 2015, 20:40:58 от Persona »

Неактивен emo_t

• Немедицинско лице
  • **
  • Публикации: 36
    • Профил
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #3 -: Май 07, 2015, 20:36:04 »
Не съм доктор и нямам претенции за супер познания. Това, което аз разбирам от резултатите е ,че има активен възпалителен процес и правилно са го сложили на трансметил и предполагам вливат и витамин Б. Няма какво друго да се направи за да се успокои процеса. За 3 дни няма да стане. Необходимо е малко време.

Иначе от кръвните резултати се вижда, че за сега дроба не е сериозно увреден.

Все пак консултирайте се с водещите специалисти. Второ мнение никога не е излишно.

Неактивен Persona

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #4 -: Май 07, 2015, 20:42:51 »
Благодаря, Емо! Колко време е нужно, за да започнат да падат. Предполагам, че е индивидуално, но все пак някакъв ориентир, ако някой има опит? Витамин Б не са му вливали, но пие Легалон.

Неактивен emo_t

• Немедицинско лице
  • **
  • Публикации: 36
    • Профил
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #5 -: Май 07, 2015, 20:59:54 »
Нямам представа колко ще е необходимо, а едва ли и някой доктор би се ангажирал с подобни прогнози. При мен докато ми вливаха трансметил в една болница ензимите се вдигаха със страшна скорост. След 5-6 дни започнаха да падат по същия начин и след още 10 дни бяха около нормите. Имам приятел, на който ензимите стигнаха 4-5000 ( не е грешка при писането) и то по време на вливанията. Вече 10 дни си е вкъщи и те се движат към нормата с добро темпо! Различно е при всеки.

Насочете се към ВМА, Токуда, Ив. Рилски - много са силни и ще му обърнат необходимото внимание.

Неактивен Persona

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #6 -: Май 08, 2015, 17:56:13 »
Благодаря за споделеното, Емо! Чувствам се по-спокойна. Питам се само дали в такива състояния има опасност от заразяване, защото имаме малко дете. Ваксинирано е, но съм чела, че ваксините не са 100% гаранция.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007