Автор Тема:  Няма да се боря  (Прочетена 18010 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nasko83

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 37
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Няма да се боря
« Отговор #15 -: Юни 13, 2015, 10:56:45 »
Здравей!
Това, което прочетох до тук мога да кажа само горе главата. Аз също го приех много тежко в началото, но с всеки е така. Аз също съм с част от тези болести, които изброи - гастрит, полипи, хепертония (и евентуално заболяване на кръвта, което е под въпрос) и съм родом от Пловдив. Със сигурност там има добри специалисти. Аз ще те посъветвам да мислиш по позитивно на нещата и да не се затормозяваш с излишни страхове и внушения. Минал съм по този път и знам, че нещата стават по-зле! Успех

Неактивен аз

• Немедицинско лице
  • **
  • Публикации: 30
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
« Отговор #16 -: Юни 18, 2015, 21:44:12 »
Вече имам диагноза  :sad3: Чернодробна стеатоза. Носителство на причинителя на вирусен хепатит. На 29.06 влизам в болница за биопсия. Много бавно се развиват нещата и при вас ли е така!? Много чакане... много нещо... Изписаха ми Хепасейв пили ли сте го? То всичко хубаво... ами как ще се разделя с биричката през лятото... Има ли нещо по-хубаво от чаша студена бира след края на работния ден в летните жеги :girl_angel:

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2706
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #17 -: Юни 18, 2015, 22:07:51 »
Хепасейв е ОК, мисля.
Биричка можеш безалкохолна.
В чужбина чакат средно по 3-6 м. за преглед при специалист, а някои пациенти чакат и по 8 м. Мисля, че добре се движиш с времето, споко :)

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен nasko83

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #18 -: Юни 19, 2015, 22:13:13 »
Здравей и аз си задавах този въпрос преди повече от година - за бирата! Е минах и аз на безалкохолна, но в интерес на истината от време на време си пия и алкохолна! Не е болка за умиране! По големия проблем (за мен) са цигарите, но ще се мъча да ги спра! Стеатозата ч имат много хора, даже и тези без хепатит - не е болка за умиране! Бавно се развиха и при мен нещата, само търпение после е малко по-лесно! Успех :bravo2:

Неактивен аз

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #19 -: Юни 19, 2015, 22:31:14 »
Ама и цигарите ли трябва да спирам??? Ееее прекалено е! Това в кръга на шегата :wink3: Ами каквото е това е... Сега ще чакам биобсия... вирусно натоварване... Е вие сте минали през това знаете за какво вълнение става въпрос. Останах малко разочарована, защото бях сигурна че лекарката ще каже че няма проблем. Но явно има. Трябваше да вляза в болница другия месец, но тя измести датата по-рано сигурно и станах симпатична :ashamed2:  Трябва ли да искам копия на резултатите от изследванията които ми правят?

Неактивен nasko83

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #20 -: Юни 20, 2015, 14:52:19 »
Задължително си направи копия на всичките изследвания (по 3-4 за всеки случай) - кръвни, протоколи, епикризи , т.н. Вълнението е в повече в началото, така е! Биопсията не е страшна. На мен тази седмица ми правеха и на костен мозък, за да се останови защо хемоглобина ми е толкова висок! Докторката на няколко пъти ме пита дали имам проблем с кръвното, аз и казах че е от вълнението, хаха  :laugh:! Цигарите, да всеки доктор и всеки щадящ здравето си ще ти каже да ги спреш. Аз за сега успях да ги намаля само...Е, успех и дано резултатите са добри!  :good:

Неактивен аз

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #21 -: Юни 29, 2015, 13:29:50 »
здравейте отново. Вече съм в болница, взеха ми кръв за вирусно натоварване и сега чакам. утре ми предстои скенер, защо ли???
вливат ми натриев хлорид 0.9 :medicine:

Неактивен аз

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #22 -: Юли 07, 2015, 19:53:40 »
Защо толкова се бавят резултатите ми??? Нормално ли е? Изписаха ме без епикриза дори,казаха че ще ми се обадят. Взеха ми кръв на 30.06, днес е вече 07.07 пуснаха ме от болницата... и нищо... Не знам какво да мисля. Ще се обадят ли наистина?

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #23 -: Юли 07, 2015, 20:52:45 »
Здравей,

ПСР-ът става за около 1 седмица до 1 месец, зависи дали лежиш в София, т.е. на место в болницата ли го работят или го пращат за изследване някъде. Понякога може и малко по-дълго време да е необходимо.
Ти него ли чакаш или резултати от биопсията? Ако чакаш от биопсията - може и повече от 10 дни да са необходими. Не се притеснявай :)
« Последна редакция: Юли 07, 2015, 21:08:35 от Аника »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен аз

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #24 -: Юли 07, 2015, 21:21:41 »
Чакам ПСР. Не искам да ми правят биопсия, ехографа не показва изменения и затова за сега ще се въздържа от нея. Лекарката е на същото мнение. Правих ги тези изследвания в Пловдив /Каспела/ . Благодаря ти, успокои ме до някаква степен :smile: Притеснявам се сигурно защото съм в началото и неизвестното ме изнервя.

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #25 -: Юли 07, 2015, 22:27:42 »
Ако кръвта я пращат в София, не се притеснявай че още не е готов резултата. Стискам палци за хубав резултат  :fingerscrossed:
Какво стана със скенера?
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен аз

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #26 -: Юли 07, 2015, 22:52:03 »
Скенера също не показа нещо тревожно, дано не греша за биопсията... но ще видим. Значи утре или в следващите дни трябва да се обадят. Зареждам с търпение и продължавам да чакам.

Неактивен аз

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #27 -: Август 03, 2015, 21:21:10 »
HBV-DNA - 10 256/4.0log 10 IU/ml ; 46 152/ 4.6 log 10 copies/ml. HBsAg - 6506 COI положителен; AntiHBs антитела<2.00IU/I отрицателен; HBeAg - 0.099 S/CO положителни
Това е една част от резултатите ми моля помогнете ми да ги разгадая

Неактивен feroin

• Немедицинско лице
  • **
  • Публикации: 26
    • Профил
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #28 -: Август 06, 2015, 12:29:28 »
Здравей  и от мен,  :bye2:  искам първо да ти кажа една поговорка и да си помислиш над нея и ще прециниш,как ще продължиш напред.''Две жаби паднали в един гюм с мляко,едната казала,тук ще умрем,отпуснала и се одавила в млякото,другата казала,че ще умра ще умра,че няма да е в този гюм няма да е,постояно блъскала с крака и не се предала,накрая се появила буца масло,жабата се къчила на маслото и излязла от гума.''Ти решаваш,коя жаба да бъдеш,но не забравяй живота продължава и несе обвинявай,вината е лош съветник!!!Когато чух същата диагноза света се срина пред очите ми,неможех да стъпвам на драгата земя,трябва време да се отърсиш от това,бъди благодарна,че не е ХИВ или ХЕПАТИТ С съдбата ти е дала по малкото зло,винаги има от лошото и по лошо него забравяй.Сега исам да те успокоя малко.Най-важното за момента е,да се отпуснеш и да мислиш трезво,ако се налага лечение не забавно започни ще ти помогне,вече медицината е напреднала много в това естество,ако не започнеш да се лекуваш нещата ще се влошават за напред.Искам да ти кажа,че има лекарство,което ликува напълно ХЕПАТИТ Б очаквасе да е на българския пазар през 2017 година.Другото,което също искам да ти кажа е,че в България 27 % от населението е преживяло ХЕПАТИТ Б много хора са носители на този вирус,това ми го каза моя лекуващ.Ако започнеш веднага лечение и бъдеш настоятелна има шанс 54% да се излекуваш напълно.За приятеля ти,искам първо да се убедиш,че той не те е заразил с тази поквара,има голяма вероятност той да е бил причината да стигнеш до тук.Когато обичаме някого и той испадне в беда не трябва да го смазваме,напротив трябва да му помогнем,по-това ще прециниш дали те обича или не.Някога съдбата си прави шеги с нас и ни дава лоши неща,за да промени живота ни към по добро,лично при мен така се случи.Главата горе всичко ще се оправи не се обвиняваи.Пожелавам ти скорошно оздравяване и помни и от лошото има по лошо.  :ashamed2:  :smile:  :good:  :doubleup:

Неактивен аз

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #29 -: Август 07, 2015, 17:18:28 »
Ep-4.30T/I , MCV- 86.7fl, хематокрит -0.373L/L, левкоцити- 6.4G/l,
СУЕ 7мм, ДКК:Гран 72.1%, Мо- 4.0%, Лим 23.9%, Тромбоцити-186G/l, Протромбиново време - 99%, аПТТ- 28sec, фибриноген- 3.87 g/l, време на кървене - 200sec, време на съсирване- 310sec, INR -1.00, глюкоза - 5.1mmol/l, урея -4.6mmol/l, креатинин - 85umol/l, общ билирубин - 10.1umol/l, директен билирубин -1,9umol/l, обш белтък -68g/l, албумин -41g/l, K-4.3mmol/l, Ha - 140mmol/l, хлориди-101mmol/l, общ калций - 2,16mmol/l, фосфор - 1,21mmol/l, серумно Фе - 15.5umol/l, ТЖСК - 53.7umol/l, холестерол - 3,73mmol/l, триглицериди - 1.36mmol/l, ХДЛ холестерол - 1,12mmol/l, ЛДЛ холестерол 2.98mmol/l, АсАТ - 21U/l, АлАТ 18U/l, ЛДХ- 302U/l, ГГТ -12U/l, АФ - 88U/l, амилаза - 60U/l, липаза - 21U/l, СРП<6mg/l, КГА: pH 7,40, pC02 42, pO2 106, BEecf 2,5, Berb 2,5, SBC25, HCO3 26, TCO2 28, SO2 99%, HBV - DNA- 10 256/4.0 log 10 lU/ml, 46 152/4.6 log 10 copies/ml, HBsAg - 6506 COl положителен, AntiNBs антитела <2.00lU/l отрицателни, HBeAg 0.099 S/CO отрицателен, antiHBe- 0.006 S/CO положителен,
Биопсия - Умерена фиброза, откриват се дребноогнищни лимфоцитарни инфилтрати. Модифицирано стадиране по HAI градация: 1+3+2+2=7. Knodel: Активност- 3, Фиброза- 2.
Моля ви разгадайте тези за мен неясни резултати, трудно ми е да се справя сама.  :angry3:  :book_read: Много благодаря предварително!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007