Автор Тема:  Ето ни и нас  (Прочетена 15650 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен olga61

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 81
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Ето ни и нас
« Отговор #45 -: Декември 21, 2015, 19:29:48 »
Скъпо момиче! разбирам колко ти е тежко. но трябва да гледаш напред, да се надяваш на хубаво.Знам, защото дъщеря ми преди да роди дечица си имаше два спонтанни аборта.колко тежко го преживя-само аз знам. но не се отчая, направиха генетични изследвания Сега имаме прекрасни внуци. беше много трудно, но господ й помогна.затова-не се отчайвай! Стискам Ти палци!

Неактивен Ani_sv

• Немедицинско лице
  • Публикации: 67
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #46 -: Декември 22, 2015, 12:07:05 »
Благодаря за подкрепата, Олга....да, ще трябва да се стегна и да гледам напред  :girl_angel: точно такива изследвания, мисля да си направим другият месец.

Неактивен Ani_sv

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #47 -: Януари 19, 2016, 17:39:49 »
Здравейте, току що видяхме, че резултата от изследването за HBV DNA след трети месец прием на Виреад е готов и той е:.... НЕ СЕ ОТКРИВА  :carate: Алата си остава около 50-60. Искам да Ви благодаря, защото без информацията тук трудно щяхме да стигнем където сме  :girl_in_love: Борбата продължава...сега ще чакаме новия протокол, вероятно в петък ще подадем документите за него.
Пожелавам на всички през Новата година (и не само през нея) отрицателни ПСР-и и положителни емоции :).

Поздрави!

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #48 -: Януари 19, 2016, 19:06:22 »
Бравооооо!
Все такива ПСР-и да виждате ;)
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен Ani_sv

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #49 -: Април 19, 2016, 12:41:03 »
Здравейте, пиша за да споделя резултата след 6 месеца лечение. И той отново е: НЕ СЕ ОТКРИВА  :smile:. ПКК и ензими - всичко в норма. Много се надяваме да си остане така за дълъг период от време, а защо не и завинаги  :girl_angel:. ПСР-ите се правят в "Св. Иван Рилски".
Обаче, ако не бях видяла тук, че има промяна в клиничната пътека, най-вероятно щяха да го върнат... Все пак не сме от София и всичко е свързано с време и пари...  Беше си изкарал направление на 31.03 и си беше уредил да почива 2 дни (13.04 и 14.04). Никой работодател не иска постоянно(или в случая на три месеца) даден служител да си взима болнични. И благодарение пак на вас, споделящите тук, реагирахме навреме и извадихме ново направление и така...Дано се променят някак нещата,и според нас няма смисъл от 3 дневен престой, ако трябва да се пишат някакви жалби или нещо такова ще пишем. Различното този път е било изследването за креатининов клирънс.

Поздрави и хубави резултати на всички пожелавам  :smile: :girl_angel:

Неактивен Ani_sv

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #50 -: Февруари 13, 2017, 22:51:12 »
Здравейте,
Отдавна не съм споделяла какво се случва с нашият хепатит, но следя от време на време форума и съжалявам за новозаписалите се :(.
В общи линии след като научихме от форума (за което сме благодарни много) за това че трябва да се прави и тест за количествено измерване на хепатит Б (от време на време), направихме първият такъв тест през 07.2016 г. - 2900 UI/ml.
Този месец при едно от ходенията му за нов протокол му беше казано да си направи такъв тест. И тук искам да попитам по-запознатите, има ли значение в коя лаборатория  да се прави. Препоръчително ли е, ........и има ли смисъл да се дават 50 лв и да се праща в Румъния материала или..може в Цибалаб, Ив. Рилски например. Та...резултата е: 02.2017 г. - 4165.43 UI/ml.   :shocked1:. Не сме променяли начина на живот, стараем се да се храним здравословно..., пср-ите са все така отрицателни, а количеството вирус се увеличава.
Другото, за което искам да поискам съвет е за моите антитела. 10.2015 г. - 635 mIU/ ml, а сега са 89,5 mIU/ml - драстично са намалели :( ..какво да правя, знам че трябва да са над 10, но...
Ще повторим количествения тест в друга лаборатория, макар че това може да ни обърка още повече...

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2706
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #51 -: Февруари 13, 2017, 22:58:24 »
Ани,

защо ще пращат кръвта в Румъния? В Цибалаб е Ок, цената е 37 лв, аз там пускам моите количествени. Важно е да ги следите в една и съща лаборатория.
За антителата-проследи ги пак след година. Нали знаеш, че не са доживот и падат.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Ani_sv

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #52 -: Февруари 13, 2017, 23:17:28 »
Благодаря за отговора, Силвана. Да, знам че антителата не са постоянна величина, но... все пак се стреснах :) и се чудех дали, ако позасиля имунната си система може да помогне..ама и това не се знае  :witch: :smile:

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2706
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #53 -: Февруари 13, 2017, 23:52:05 »
Прилагам извадка от актуалните критерии за лечение на хепатит В, където е видно, че количествено измерване не е задължително. Ако пациентът няма финансова възможност или пък иска да го направи в друга лаборатория, то това в никакъв случай няма да се отрази негативно на получаването на терапия.

Ето и линк;
http://www.nhif.bg/web/guest/search?p_p_id=search_WAR_qaportlet&p_p_lifecycle=1&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-2&p_p_col_count=1&_search_WAR_qaportlet_javax.portlet.action=do_generic_search&_search_WAR_qaportlet_searching=1&_search_WAR_qaportlet_keywords=%D1%85%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82&_search_WAR_qaportlet_type=document&_search_WAR_qaportlet_searchMode=0&_search_WAR_qaportlet_search_startYear=2017&_search_WAR_qaportlet_search_startMonth=0&_search_WAR_qaportlet_search_startDay=13&_search_WAR_qaportlet_search_endYear=2017&_search_WAR_qaportlet_search_endMonth=1&_search_WAR_qaportlet_search_endDay=13&_search_WAR_qaportlet_delta=10&_search_WAR_qaportlet_advancedSearch=false&_search_WAR_qaportlet_andOperator=true&_search_WAR_qaportlet_cur1=3

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Ani_sv

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #54 -: Февруари 22, 2017, 17:30:28 »
Здрвейте отново :), повторихме количественият тест в Цибалаб, където е правен и първия от 07.2016. Сега резултата е: 2100 UI/ml...Повече ни харесва да вярваме, че количеството вирус намалява, макар и бавно :)

Неактивен Ani_sv

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #55 -: Април 25, 2017, 13:29:05 »
Здравейте,
Отново има проблем с доставката на Виреад... Вече наистина взе да ни се изчерпва търпението :(. Заявихме преди Великден , макар че от аптеката имат протокола и би трябвало да знаят, звъним след една седмица, казаха че ще се обадят направо в понеделник да пристигне, вчера ни казаха че днес ще пристигне....А днес, ни казаха че до края на месеца може и да няма доставка :(. Миналия месец го взехме на 24.03.
Вече не знам какво се случва, къде е проблема  :crying2:,  всеки месец ли трябва да пишем жалби. Един път искат да се доплати, другия път го няма... сега ще дойде вероятно в началото на другия месец и пак ще искат да се доплати, защото....нали пак ще има нова реимбурсация..... :( :( :(
Значи...звъняхме в Анджелини, казаха че няма проблем и складовете са заредени, особено за аптеки Марешки. Явно грешката е в конкретните служители от аптеката, от която вземаме. Това не е нормално...всеки път да се разправяме, дазвъним...
« Последна редакция: Април 25, 2017, 13:54:33 от Ani_sv »

Неактивен iva_moni

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
« Отговор #56 -: Април 27, 2017, 09:35:53 »
Здравей, аз лично си взех този месец без доплащане и без проблем виреада от аптеки Марешки в София Младост 4.Не знам в коя тяхна аптека заявявате ,но служителите в тази  винаги ми го зареждат предварително без да е нужно да звъня.Даже когато възникна проблема с доплащането аз не знаех за това  , те ми се обадиха и ми предложиха да не идвам на точната дата, а да изчакам няколко дни , защото се очаквало това  да отпадне и да не ес "набутвам" с доплащане.Така и стана , за което съм им много благодарна и даже писах в книгата им.Ако желате мога да Ви дам техни координати - много са коректни и точни.
На лечение с Виреад от 19/1/2015

Неактивен Ani_sv

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #57 -: Май 01, 2017, 23:39:14 »
Благодаря, iva_moni, за желанието да ни помогнеш.   :smile:
Оказза се, че просто те са объркали поръчката, служителката която им се води управител е излезнала в отпуск и.... се опитаха да се оправдаят с вноса и складовете... И ако не бяхме звъняли и настоявали да си свършат работата все пак, не знам кога щяхме да го получим.
Иначе и ние не сме имали кой знае какъв проблем с доставянето, даже проявяват разбиране и са любезни.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007