Автор Тема:  Протести в подкрепа на УМБАЛ "Св.Иван Рилски"  (Прочетена 1280 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2713
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте съфорумци,

обръщам се специално към всички пациенти, които са се лекували, лекуват се или планират да посетят УМБАЛ "Св.Иван Рилски".
Както знаете, медицинският персонал протестира вече 22-ри ден срещу сливането им с УМБАЛ"Александровска".

Всеки ден медиците излизат от 13.00 часа на протест пред болницата, а всеки четвъртък протестът се мести пред Министерски съвет от 15.00 часа, когато заседава Комисията по здравеопазване.

Не знам дали всеки от вас осъзнава, че ако това сливане се случи, УМБАЛ"Св. Иван Рилски" вече няма да бъде това, което е. Не знам защо, но на протестите до момента има средно по 2-ма пациенти. Не знам защо, но мен лично ме е срам, когато лекарите ме питат къде са останалите пациенти, защо никой не ги подкрепя?

Разбирам, че всеки един от вас има работа, задължения... но елате поне веднъж на протеста. Подкрепете лекарите им в борбата да запазят болницата за нас, пациентите. Защото следващият път, когато някой спешно се нуждае от консултация от проф.Антонов, професорът може и вече да не е на работа там. Защото не можем само да изискваме и да търсим помощ от тях, без да им отвръщаме със същото, в случай на нужда.

Нека покажем, че пациентите имат мнение по въпроса, имат гражданска позиция и смеят да застанат редом до лекарите, които ги лекуват.

п.с. снимката е от вчера, 15.05., протестът пред УМБАЛ "Св.Иван Рилски".

Благодаря на всички, които ще дойдат там!

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Подкрепям всяка дума!
Моля ви приятели, не бъдете безразлични!
Нека да помогнем на тези, на които ние не сме безразлични!

П.п. Всеки ден, 13.00 часа пред болница УМБЛ "Св. Иван Рилски" София, аз ще бъда там :)

Позволявам си отново да дам линка за петицията в подкрепа на персонала на болницата, на уволнения директор д-р Дечев и срещу сливането на УМБЛ "Св. Иван Рилски" и УМБЛ "Алекснадровска".
Моля всички вас и близките ви да подпишете!

http://www.peticiq.com/114705
« Последна редакция: Май 16, 2015, 20:28:03 от Аника »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен preslav1980

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 261
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Подкрепям протеста на 100%. 

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
  • Резултати: Успешнo
Ако някой от пациентите на болницата от София реши да се включи:

Часът на протестите от утре (19.05.2015г.) е вече от 14.30ч. пред болницата, а в четвъртък  пред Министерски съвет, където заседава Комисията по здравеопазването.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007