Автор Тема:  моля за съвет...  (Прочетена 1004 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен niki_8

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Остър хепатит C
моля за съвет...
« -: Юни 04, 2015, 14:28:16 »
Здравейте всички! Нов съм тук и се надявам, че съм на подходящото място!
В началото на март ми поставиха диагноза "Остър вирусен хепатит С". 8 дни прекарах в Инфекциозна болница като нямах усложнения, а само леки болки в черния дроб и силно пожълтяване. След като ме изписаха 20 дни пиех Трансметил и два вида хапчета Хепасейф (сини и кафяви). При постъпване в болницата имах следните стойности: АСАТ - 797 и АЛАТ - 1700. Като ме изписаха бяха: АСАТ - 119  и АЛАТ - 559. В началото на Май стойностите бяха АСАТ - 42 и АЛАТ - 83. След две седмици обаче АЛАТ се повиши на 126, а сега е 266. АСАТ е 93. Чувствам се добре, имам енергия, но ме притеснява тази промяна. От две седмици пия Карзил.
Моля, ако някой може да сподели дали това е нормално по време на лечението (3-ти месец от диагнозата).

Неактивен emo_t

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 36
    • Профил
  • Статус: Недиагностициран/а
Re: моля за съвет...
« Отговор #1 -: Юни 04, 2015, 22:40:01 »
Ники8,

Казваш 3 месеца от лечението. Като гледам, баш не виждам лечение. Спокойно можеш да замениш карзила със светена водица и молитви. Ще има същия ефект. Трансметила е доста по-силен хепа протектор и докато си бил на него е свалил стойностите на ензимите.

Имаш ли лекуващ лекар? В коя болница? След изписването ти наблюдават ли ти състоянието?

Има още хиляди въпроси, които мога да задам. Тук във форума никой няма да даде съвет само по стойностите на 2 ензима, които по принцип шават.

За сега толкова.

Иначе добре дошъл, попаднал си на вярното място. Форумът е пълен с хора с много опит и прекрасно чувство за хумор. Така, че хем ще помогнат, хем ще те поразтоварят малко от малко.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2699
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #2 -: Юни 04, 2015, 23:46:31 »
Ники,

Тъй като днес стартира 5 еднакви теми из целия форум, ще те помоля да се ориентираш и да пишеш само в 1.

Ето тук ти отговорих:
http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=4510.msg64430#msg64430

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен niki_8

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
  • Статус: Остър хепатит C
« Отговор #3 -: Юни 05, 2015, 11:52:43 »
ходя при д-р Радева ,но и един път при п-ф Антонов в Иван Рилски, правя си изледване в цибалаб през две седмици

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007