Автор Тема:  Здравейте  (Прочетена 4230 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sonia

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Здравейте
« -: Февруари 03, 2008, 15:17:40 »
Здравейте! Много се радвам, че ви открих и че ви има! От това, което поразгледах, май ще се окаже, че аз съм най стария вирусоносител сред вас или най-малкото един от най дългозаболелите. А именно - цели 25 години. този факт ме стъписва и се чуствам леко объркана. Но знам, че вероятно имам много какво да споделя и много какво да науча. Но се радвам, че ще имаме възможността да общуваме и съм убедена, че това е от полза на всички ни.

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Здравейте
« Отговор #1 -: Февруари 03, 2008, 15:54:06 »
Здравей добре дошла и хайде, разказвай!
Сигурна съм, че и ние има какво да научим от теб.
Поздрави!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен niki

• Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 95
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 03, 2008, 15:55:30 »
Привет Соня!
Със сигурност ще е полезно на много хора от форума, ако споделиш твойта история. Вероятно ще откриеш и нещта, които докторите не казват, така че и аз мисля че полза ще има.
Поздрави!

Неактивен desi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 120
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #3 -: Февруари 03, 2008, 16:08:28 »
Здравей и добре дошла Соня ! И моята майка е заразена доста отдавна - преди 26 г. при кръвопреливане - или поне така си го обясняваме. Пожелавам ти скорошно излекуване.

Неактивен Sonia

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 03, 2008, 17:42:25 »
Много благодаря за добрите думи. Преди 25 години съм заразена с С след сериозно кръвопреливане при операция след "отлепване на плацента", загуба на плода в края на осмия месец и вътрешен кръвоизлив. Тогава кръвта явно не е изследвана за вируса и 1 месец след излизането ми от дъбъг престой в болницата, се върнах в инфекциозно със странно звучащата диагноза "нито А, нито В". Тогава терминът С още не беше в употреба. Само като вметка - тогава пих за първи път прахчетата от Перник - билкаря беше още жив. разделих се с болницата с диагноза на народен език "черна жълтеница" и толкоз. Пълна неграмотност и никакви щадящи мерки тъй като идея си нямах какво всъшност се е случило и това "нито А нито В" какво в крайна сметка е. След 15-тина години пълна безотговорност и постепенно натрупване на нездравословен живот, стрес, умора и всичко от сорта се почуствах зле и попаднах в Исул - С вече беше с буквата си, а аз в тестовата група от 50 човека на Роше за пигилирания интерферон в комбинация с рибавирин. Не се излекувах - в края на на теста се публикуваха някакви резултати, които до ден днешен не съм убедена, че отговаряха на реалните резултати защото познавах доста хора от тестовата група и имах представа за начина по които се случиха и описаха нещата. Както и да е - в края на периода не можех да се похваля с добър резултат, по важното в случая е че не само аз, но и лекарите още от началото имаха известни притеснения за успеха на лечението произтичащи предимно от "старостта на моя вирус" Биопсията на входа също не беше много оптимистична. И така - това преди близо 6-7 години. Какво да кажа за всичките 25 и като цяло за опита си и състоянието си. Знам, че стойностите на чернодробните анализи в момента са ми по-добри от тези след интерферона. Знам, че най добре се чуствам след терапии на прочистване на организма с пресно изцедени плодово-зеленчукови сокове. Знам, че добре ми действа прочистване с плодове /глад, чай, плодове/, знам, че нищо не може да убие вируса поне за сега и 
че 24годишната ми дъщеря с огромен интерес следи публикациите /забравих да спомена че заразена съм родила 2 деца и те са здрави, здрав е и съпруга ми/ за опитите за лечение с присаждане на стволови клетки защото явно всички в семейството се притесняват че тези 25 години не са безкрайни и вече има определено негативно натрупване...... И все пак - това, че ви пиша означава за повечето от вас само едно - не бива да се стресирате и депресирате - имате много и време....и шанс.

Неактивен niki85

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 311
  • Хепатит B
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2008, 18:16:43 »
Здравей и добре дошла във форума.
Хубаво е че децата са ти живи и здрави.Дано нещата при теб тръгнат в положителна насока и успееш да се пребориш с болеста.Никога нее късно.Явно доста добре се грижиш за организма си,защо нени споделиш за някоя от прочистващите ти терапии с плодове можеш да ни бадеш от полза.

Поздрави Niki85
Ако видиш някого без усмивка, дай му своята!

Неактивен Sonia

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2008, 18:27:33 »
 :) Нищо специално. Но при така плашещото време - човек се опитва да прави някакви неща. Просто 10-15 дни прясно изцедени зеленчуци и плодове - било смесени /аз най често така ги ползвам/ , или отделно. Не че не консумирам друга храна - но определено е доста ограничена и здравословна. Чернодробните проби 2-5 дни след такав сеанс са блестящи. Можете да опитате. Но и общото състояние на организма като цяло е по-добро и пробите дори не са нужни. но тогава сякаш по-малко се страхуваш да ги направиш, щото се надяваш и усещаш, че са добри. В този ред - има ли някой, който да е правил втори опит с пигилиран интерферон. Замисляла съм се, но някак не мога още да се реша. А и от нова биопсия някак май се страхувам....

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #7 -: Февруари 03, 2008, 18:36:33 »
Мила Соня, добре дошла във форума! Виждам че доста си преживяла, но щом имаш две деца и съпруг, които те обичат си струва да пробваш пак. За моята сестра искам да споделя, че преди 10 години некомпетентни доктори ни казаха , че ще живее максимум 10 години, после цироза и смърг. Едва събрахме сили след тази новина да продължим напред Сега тя дори си има детенце А най-вече разбрахме, че човек може да се излекува или да удължи много живота си все пак има хора с цирооза, които живеят и се борят! Питам се при ниски нива на АСАТ и АЛАТ дали трябва да кандидатстваш за лечение? Поздрави от мен и успех в борбата.

Неактивен Mimeto

• Немедицинско лице
  • Публикации: 93
    • Профил
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2008, 18:52:51 »
Здравей Соня !
ДОбре дошла във форума  :)

Определно направи втори опит.НЕ се плаши от биопсията! Това определено минава безболезнено.

Maryana , защо да не кандидатстваш за лечение ако си с ниски нива на АСАТ И АЛАТ. Моите резултати не са били по високи от 70 и кандидатствам. Нова, че сме с ниски нива означава, че нямаме право на бечение ли? Недей така  :) Проф. Кръстев е препоръчал в епикризата да съм лекувана с интерферон и тъй като той е в комисията, която те одобрява се надявам, че няма да оспори собствената си препоръка за лечение..........
щастлива мама

Неактивен Sonia

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2008, 19:07:49 »
Всички документи от онова време останаха в Исул /или Роше/ или някъде там в хората, които организираха този тест на тогава кандидатстващото явно за одобрение лечение. Колебая се обаче дали да отида там отново или да се обърна към Токуда и д-р Балабанова, за която прочетох страхотни отзиви. Не съм от София и възможноста да не ме разкарват от болница до болница за това и онова изследване също има значение. Предишния път падна голямо тичане до Военна и д-р Антонов /май неговия екип ръководеше теста/ и до други болници и лаборатории. Иска ми се заради пътуването и много ограничените ми възможности като време, клиниката и лекаря да имат сътветните възможности и техника - така че нещата да се случат по организирано и подредено. не зная обаче дали е така в Токуда.

Неактивен migle

• Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #10 -: Февруари 03, 2008, 19:15:21 »
Мисля,че вече навсякъде в специализираните клиники е добре организирано.Поне в Александровска е така също много добри отзиви чух и за Иван Рилски
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен nevron

• Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #11 -: Февруари 03, 2008, 19:47:21 »
Здравей отново!
Искам да те попитам на каква възраст си била при този курс на лечение, който си провела преди около 10-на години и какаъв е генотипа на вируса ти?
Поздрави!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5577
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #12 -: Февруари 03, 2008, 22:57:49 »
Соня, благодаря ти за споделената история!
Аз бях заразен преди около 18 години, но тогава на мен пък ми сложиха диагноза хепатит B. Едва преди година, след като си направих 3-4 изследвания, със сигурност установих, че никога не съм имал хепатит B. Още тогава той си е бил C, но никой не го е и разбрал. И аз допреди 3-4 години си живеех с идеята, че всичко е наред, но нещата явно не са били така.
И аз бих те посъветвал да опиташ оше веднъж лечение, много хора на запад правят по 2-3 и дори повече опита. Въпреки че тук в България май не е съвсем лесно да се добереш до повторно лечение, защото се смята че няма смисъл, то много хора извън България  успяват да се излекуват след повторение на лечението, и това не е градска легенда.
Пожелавам ти успех и ще се радвам да започнем да те виждаме по-често във форума :) Ще бъдеш много полезна на всички с опита си, който имаш с болестта.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен sneji

• Немедицинско лице
  • Публикации: 312
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #13 -: Февруари 05, 2008, 13:54:57 »
Здравей Соня.Аз също отскоро съм във форума и много се радвам,че го има.Добре дошла!И смело напред,защо пък да не опиташ повторно лечение мож пък то да е успешно,нищо не се знае хората не напразно са казали "има шанс".Но по важното е че се чувстваш добре и че семейството ти е до теб и те подкрепя.Мила Соня радвай се на живота и на това,че децата ти,съпругът ти са живи и здрави и че те подкрепят и са до теб.Ако не заради друго опитай заради тях и разбира се преди всичко заради себе си.Между другото аз също съм с хепатит"с".
Поздрави Снежи!

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
  • Публикации: 57
  • Save Animals - Save The Planet
    • Профил
    • love techno - my page
  • Вид лечение: Не е провеждано
« Отговор #14 -: Февруари 05, 2008, 18:27:40 »
Здравей мила Соня :)
И аз те съветвам да опиташ отново с лечение, а да не те спира това дали ще ти откажат или не. От опит глава не боли, нали? ;) тези процедури с плодовете, ако мога така да ги нарека, според мен са много, ама много полезни и ти сама си видяла резултата. ако може даже е хубаво да се пият и зеленчукови сокове и да се ядат сурови зеленчуци...аз по принцип ям доста плодове, всеки ден и когато ми се случи за известно време да не ям, определено не се чувствам добре.
желая ти успех и сили за напред! :)
Make love, not war!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007