Автор Тема:  Подарявам Виреад (Viread) и Зефикс (Zeffix).  (Прочетена 1981 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Petar_Vulev

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
Подарявам Виреад (Viread) и Зефикс (Zeffix).
« -: Септември 09, 2015, 12:19:56 »
Здравейте,

За тези, които имат нужда... подарявам:

Zeffix 100мг - неотворена опаковка - срок на годност: 09.2015
Zeffix 100мг - неотворена опаковка - срок на годност: 11.2015
Zeffix 100мг - неотворена опаковка - срок на годност: 11.2015

Viread 254мг - неотворена опаковка - срок на годност: 05.2018
Viread 254мг - останали 15 таблетки - срок на годност: 05.2018

Телефон за контакти: 0888 83 10 66 (гр.София) Мога да ги изпратя и по куриер за доставка до друг град.

Неактивен Petar_Vulev

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Re: Подарявам Виреад (Viread) и Зефикс (Zeffix).
« Отговор #1 -: Септември 10, 2015, 12:42:27 »
Искам да дам някои пояснения за обявата, тъй като видях новите "условия" от Силвана относно продажбата на лекарства във форума...

Баща ми беше болен от хепатит Б. Докато му отпуснат лекарството Виреад от здравната каса той трябваше да си закупи същото, за да започне навреме лечение. Поради тази причина едната опаковка е отворена, а другата е запечатана - тъй като лекарството беше доставено от касата междувременно.
Двете опаковки имат цена на тях, не пазим касови бележки, логично е никой да не пази такива неща, особено когато е болен и не го интересува нищо друго освен здравето му (просто внасям уточнение, не се заяждам). Гледам, че има и други хора, които изпадат в същата ситуация...
Какво се получава накрая - първият човек, който закупи лекарството (докато чака касата) ще продаде последната си неупотребена опаковка на следващия, който се нуждае... и т.н. и т.н. Възвращаемост на парите имат всички нуждаещи се, ако следват тази схема.

Този сценарии беше и при жена ми (преди години), когато трябваше да купим за 200 лв инжекция, която също се чакаше от здравната каса, но там хората си знаеха и като получаваха инжекцията от здравната каса, я продаваха на следващия...

Логично е да се попитаме - защо просто не си предават хората безплатно това лекарство, нали е същото... и аз се замислих по този въпрос, и стигнах до следният отговор: "Защото първият човек, който го е закупил от аптеката ще бъде единственият губещ в този кръговрат." Сигурен съм, че никой човек не иска да е губещият...
...а вероятно е по-добре, за да не се дразни някой човек на другия, че му продава нещо (макар и на по-ниска цена), просто всеки човек с останали лекарства от аптеката/касата (както там дойде по схемата), да ги изхвърля... така няма да се терзаят търсещите  :wink3:

Честно казано се почувствах обиден като видях, че предишната ми тема, в която съм писал за лекарствата е изтрита, но това е право на администраторите... (всеки в този живот се бори за своята кауза).
Баща ми почина преди година... След като майка ми ми каза каква им е цената, исках да продам лекарствата, които той е купувал, защото знаех, че тези пари за нея не са малко.

Интересното е, че за предишната обява, която бях пуснал, се обади 1 човек за 1 година, а сега, когато написах, че ги подаравям, още на следващия ден има кандидати... Надявам се, че няма нуждаещите се да ги купят същите тези лекарства но вече от някоя аптека, и то не на по-ниската цена, а на пазарната им такава.  :wink3: Някои лекарства вече съм ги ипратил към обадилите се... Моля тези хора да не мислят, че ги набеждавам - просто исках да напиша каква е ситуацията, за да не си мислят ДРУГИТЕ, че все някой се опитва да ги измами  :wink3:

Не трябва да забравяме - Господ дава, но и Господ взима. "Блажени са вярващите...", и ако човек непрекъснато вярва, че го мамят (без това да е така), то винаги ще се чувства измамен или ще го мамят. Затова ВЯРВАЙТЕ, че не ви мамят! Знам,... трудно е в нашата държава да вярваш... аз също се старая всеки Божи ден...

Желая Здраве и Вяра на всички! В Господа е истината!
« Последна редакция: Септември 10, 2015, 12:59:28 от Petar_Vulev »

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2704
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #2 -: Септември 10, 2015, 20:40:44 »
Здравей Петър,

искам да уточня няколко неща:

- решението да се променят условията ни във форума беше взето от Управителния съвет, който е от 7 души. Това, че аз основно пиша и съм модератор, не означава че правя каквото си искам :) Има хора, с чиито мнение се съобразявам.

- в самото начало на форума темите за продажба на лекарства бяха разрешени, само че изисквахме документ за плащане, както ти казваш никой не пази такива неща, и нещата ставаха трудни за всички страни. А изисквахме касова бележка, защото ни се струваше нередно да се продават лекарства, получени безплатно по ЗК.

- тъй като ние се явяваме страна между купувач и продавач, в случай на проблем ще трябва да отговаряме. Има хора, които продават фалшиви лекарства, и в един момент ако някой форумец тук "изреве'', че е бил излъган, най-вероятно ще се обърне към нас за съдействие, а ние няма какво да направим. Освен това, колеги от чужбина ни алармираха, че техни пациенти са купували уж оригинални лекарства за хепатит С, заради които после правят релапс. Ние не искаме да сме проводник на подобни събития и да рискуваме живота на някого, чрез едни обяви. Затова взехме решение, че макар и донякъде в ощърб на пациентите, няма да разрешаваме този тип обяви. В крайна сметка всеки един човек тук има мейл, може да се разбирате извън форума.

- наясно съм, че има хора, за които продажбата на купени от тях лекарства, е поне някакъв начин да си възвърнат част от средствата и съжалявам, че няма как да помогнем, но това е наше решение и е взето с цел защита здравето и нервите на всички ни.

Надявам се, че ни разбираш. Благодаря ти.

Поздрави,
Силвана

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Petar_Vulev

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Септември 18, 2015, 11:59:46 »
Здравейте Силвана,

Благодаря Ви за отделеното време.
Моля, не ме разбирайте погрешно. В никакъв случай не се сърдя на Вас или на другите 6 души от управителния съвет. Просто исках да споделя, че според мен взетото решение не е много удачно. Не искам да предизвиквам промени или дискусии, защото след като подаря и последната опаковка се надявам да не ми се налага да посещавам форума, но просто да споделя... Живеем във време, където няма гаранция за нищо. Всеки може да подари/продаде фалшиви лекарства съзнателно или несъзнателно... Според мен всеки човек би трябвало да има предвид, че форумите няма как да носят отговорност за каквито и да е сделки, съвети и т.н. (мисля, че повечето форуми описват това в Общите си условия) все пак не са магазини :) Поради тази причина живеем в общeство, което изключително разчита на... препоръките и обратната връзка. Относно лекарствата по ЗК - съгласен съм, ако човек не е купил същото лекарство от аптеката (докато чака ЗК) то би следвало да го предостави отново безвъзмездно на следващия нуждаещ се. Темата е дълга и с много вероятности, затова няма да я дискутирам, но забраната във форума няма да реши проблема, най-малкото защото хората ще обявят лекарствата за продажба на друго място... (което мислех да направя и аз, но не искам повече да се занимавам... искам да забравя).

Моля, не разбирайте по-горното като тема за размисъл - не искам да предизвиквам дискусия. Просто споделих моите мисли и опит в случай, че могат да са от полза на форума. :) Съжалявам ако съм засегнал някого, просто споделих гледна точка.

Извинявайте за причиненото неудобство и отнетото време.

Светъл ден на всички!
« Последна редакция: Септември 18, 2015, 12:05:09 от Petar_Vulev »

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2704
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #4 -: Септември 19, 2015, 02:57:59 »
Здравей отново,

не си засегнал никого, имаш право на мнение, така че няма защо да се извиняваш. Разбирам доводите ти, ще ги имаме предвид и ще помислим дали да не променим нещо за в бъдеще.
Благодаря за обратната връзка.  :)

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007