Автор Тема:  Лаборатория " Кандиларов"  (Прочетена 993 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Syuleyman

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 29
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Лаборатория " Кандиларов"
« -: Октомври 14, 2015, 00:02:04 »
Здравейте!
След последният ми ПСР, при който вирусът на хепатит Б е спаднал на 3000 копия (беше 24 000) , след консултация с лекарката във ВМА , тя ме насочи за допълнителни изследвания в лаборатория Кандиларов в София. Трябва да направя HBeAg, anti HBcore Igm, anti HDV ab. Тя се съмнява за хепатит Д, тъй като Алат: 277 , Асат: 80. (преди 3 месеца Алат: 51, Асат:41).
Въпросите са ми два: Гледах цените в Кандиларов за тези изследвания и са по- скъпи от другите лаборатории. Някой знае ли защо е така? Интересно ми е, защо тя ме насочи точно там..
Относно другия въпрос: HBeAg, anti HBcore Igm,  тези съм ги правил преди 1 год и 6 м (когато разбрах за хепатита) в друга лаборатория. Бяха отрицателни и двата.  Има ли смисъл да ги правя пак?
ПС: на 27 години съм ,мъж.Не съм на лечение, нямам биопсия още , пих през тези 3 месеца смес от билки + масло от черен кимион
« Последна редакция: Октомври 14, 2015, 00:07:37 от suleiman »

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2705
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Лаборатория " Кандиларов"
« Отговор #1 -: Октомври 14, 2015, 07:54:47 »
Определени лекари насочват към определени лаборатории по една причина..

За ПСР аз не бих се доверила на обикновена лаборатория, а бих направила в някоя от клиниките, които се занимават основно с хепатити- Ив.Рилски, при д-р Цветанска, Токуда... А и ти не си длъжен да го правиш при Кандиларов, винаги можеш да кажеш на лекарката си, че не са ти стигнали парите за там и да излезеш елегантно от ситуацията :)

anti HBcore Igm е показател за остър хепатит, така че не виждам смисъл, ако си с хроничен?/но не съм лекар/
HBeAg може да става от положителен в отрицателен и обратното, така че е хубаво да се види какъв е в момента.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007