Автор Тема:  Жен шен с пчелно млечице  (Прочетена 37151 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен desi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 120
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Статус: Има близък с хепатит C
Жен шен с пчелно млечице
« -: Февруари 05, 2008, 12:57:09 »
Ще си позволя да вметна в темата нещо което майка ми използва и състоянието и се подобри значително - държа да отбележа че то не лекува а спомага на организма да се пребори с болестта.

Жен шен с пчелно млечице : прилагам линк за да не го преписвам - http://healthmarket-bg.com/?page_id=83

В темата за медолечението има  доста информация и за пчелното млечице, така че можете да я прочетете и да си направите изводи за жен шен с пчелно млечице. Цената му е около 5 лв. и се предлага от две фирми, червена кутия с 12 флакона, има го почти във всяка аптека.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5578
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Жен шен с пчелно млечице
« Отговор #1 -: Март 03, 2008, 17:41:32 »
Деси, благодаря за споделената информация!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Silvi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 276
    • Профил
« Отговор #2 -: Март 11, 2008, 20:12:36 »
Деси, възможно ли е по време на лечение с интерферони да се приема Жен шен?
Силвия

Неактивен desi

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #3 -: Март 14, 2008, 20:15:36 »
Деси, възможно ли е по време на лечение с интерферони да се приема Жен шен?
Силвия
Да, моята майка го вземаше и по време на лечението и сега продължава. Но имай предвид че някои показатели от ПКК се влияят от действието на женшена и ще има раздвижване в положителна посока, по принцип е хубаво да уведомиш и лекуващия си лекар за да знае ако решиш да го ползваш.

Неактивен b_a_f

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
« Отговор #4 -: Юни 07, 2008, 04:57:13 »
Мойте въпроси сигурно ще прозвучат глупаво,но аз си се чудя и ще питам срам-не срам...Ами грейфрута несъвместим ли е с женшена и пчелното млечице?Може ли ако са несъвместими да се редуват например?В какъв период може да се пие комбинацията от жен шен и пчелното млечице?
Tomorow is new day...

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5578
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #5 -: Юни 20, 2008, 10:04:25 »
Мойте въпроси сигурно ще прозвучат глупаво,но аз си се чудя и ще питам срам-не срам...Ами грейфрута несъвместим ли е с женшена и пчелното млечице?Може ли ако са несъвместими да се редуват например?В какъв период може да се пие комбинацията от жен шен и пчелното млечице?
Тъй като на въпроса ти все още никой не е отговорил, и аз също не знам много по темата, може би е по-добре да пишеш едно лично съобщение на Деси и да я поразпиташ за тези неща. А пък после може да публикуваш тук това, което си разбрала  ;)

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #6 -: Юни 21, 2008, 11:42:03 »
Баф, незнам дали знаеш, но грейпфрута колкото е полезен, толкова и може да бъде вреден за черния дроб, така че недей да прекаляваш с него.
Моя съвет е, каквото и да взимаш да е в умерени количества и добре съобразено с нещата които приемаш като продукти в момента. Не бива да ядеш и правиш специални диети и пр. неща . Яж си и си пий каквото ти се прияде и припие, като изключим наистина забранените продукти и напитки, като пържени тежки храни и алкохол.
Поздрави!
 :bye2: :bye2: :bye2:
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен desi

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #7 -: Юни 21, 2008, 18:38:14 »
 Не съм запозната дали грейпфурта вреди комбинация с женшена, но се поразрових в интернет и открих една малко стряскаща информация, ще я цитирам по-долу:

Цитат:
БГ Кулинар - гурме сайтът. Кулинарни новини: Сокът от грейпфрут може да бъде смъртоносен

2005-01-20 - Сокът от грейпфрут може да бъде смъртоносен

Сокът от грейпрфут в комбинация с някои лекарствени средства може да бъде смъртно опасен за човека. Специалисти от Университетския медицински център Рочестър публикуваха в декемврийския брой на The American Journal of Nursing статия за взаимодействието на сока с най-разпространените медикаменти. В нея се описва смъртен случай на пациент, който в продължение на два месеца е приемал лекарства за намаляване нивото на холестерина в кръвта, като в същото време е изпивал по около 2 чаши грейпфрутов сок на ден. Според Ейми Карч - една от авторките на статията, фаталният изход се е получил заради 'конкуренцията' на съставките на  сока и на лекарството за ферменти и други вещества, намиращи се в черния дроб. По точно става въпрос за цитохрома P-450 3A4 (фермент в черния дроб).

В 'черния списък' присъстват повече от 50 лекарства като антибиотика еритромицин, антикоагуланта варфавин, орални контрацептиви, препарата тамоксифен, виагра и нейните аналози и мнгого други.

Авторите на статията посочват, че потенциалната опасност от сока на грейпфрута е известна отдавна, но дълго време не й е отдавано сериозно значение и препоръчват на лекарите в случай, че предписват лекарства от този списък, непременно да напомнят на пациентите за несъвместимостта с грейпфрутовия сок.
мисля че става дума за конкретни лекарства, а доколкото съм информирана женшена е натурален продукт. Ще ти вметна и един линк за състава на женшен, ако искаш прочети го -

http://greenspringbg.info/a/index.php?p=prod/jenshen

Дано съм ти била полезна.

Неактивен eva_7

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #8 -: Септември 10, 2008, 10:23:50 »
Може ли някой да ми каже дали пчелното млечице помага за растежа при децата.Моят син е на 11год.,но е по-дребен и се притеснява от това.

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #9 -: Септември 10, 2008, 10:29:20 »
Да, помага със сигурност и повдига апетита. Мама ми даваше като бях малка, защото бях ужасно хилава и постепенно се пооправих. Само, че не си спомням дозировката, но то сигурно всичко си пише на опаковката. Имай предвид, че момчетата, които са по-дребнички после надрастват съучениците си по ръст и тегло, така че не се тревожи прекалено. Спортът също помага. Поздрави!

Неактивен katia

• Немедицинско лице
  • Публикации: 298
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #10 -: Септември 10, 2008, 10:46:02 »
Да, както и пчелния прашец, които също съдържа много от необходимите за растежа и поддържане на организма вещества и се пие разтворен в гореща вода.  :)

Неактивен Petrana

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 54
    • Профил
« Отговор #11 -: Ноември 11, 2008, 09:46:10 »
В какво количество трябва да се пие мед и пчелни продукти?
Меда не си ли променя качествата като се разтвори в H20?
Съобщение от администраторите: Достъпът на този потребител до форума е забранен, поради некоректно поведение!
За повече информация: http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=1316.0

Неактивен katia

• Немедицинско лице
  • Публикации: 298
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
« Отговор #12 -: Ноември 11, 2008, 10:33:43 »

Пчелните продукти с хранителни и лечебни качества са пчелният мед, пчелният прашец и пчелното млечице. Те съдържат всички необходими за човека хранителни вещества: въглехидрати, липиди, белтъчини, витамини А,В,С,К,Е и минерали. Тяхната биологична стойност се дължи на богато съдържание на ензими, аминокиселини, антибиотици, хормони и др. в натурален вид. Освен за лечение на някои заболявания, общо укрепване на организма и повишаване на съпротивителните му сили, пчелните продукти и най-вече медът са подходящи като ежедневна здравословна храна.

Полезно е да се консумира мед, но в определени количества: до 100гр. дневно за възрастни, а за деца - 30-50 гр. дневно. Най-приемливо е това да става 1 час преди лягане или 3 часа след хранене.

В 1 кг. мед се съдържат 3150 калории.

Медът се употребява по определени правила:
- Ако киселинността на стомаха е нормална, мед може да се взема по всяко време, но не се препоръчва това да е веднага след хранене.
- Ако киселинността е понижена, медът се взема 10-15 минути преди хранене с чаша хладка вода.
- Ако киселинността е повишена - час-два след хранене, след което се изпива чаша топла вода.

Не се препоръчва употребата на мед на гладно! Мед, разбъркан в чаша горещ чай, вече не е лекарство, а просто натурален подсладител.

Видът на меда също е важен. Ако дълго време се ползва един вид мед, но няма промяна в състоянието, трябва да се смени. Сортовете мед в България са: Липов, Акациев, Монофлорен ливаден, Слънчогледов и Кестенов мед.

Неактивен oOpS

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #13 -: Декември 03, 2008, 23:21:05 »
Аз от година някъде пия жен шен с пчелно млечице или с гинко билоба (по изпитите се заблуждавам, че помага за мозъка) и на мен лично ми действа тонизиращо. Вкусът му е не е толкова приятен, но се преживява. Аз разбрах за тези ампули от моя приятелка, която каза, че е взимала жен шен с пчелно млечице, когато беше бременна и каза, че не е кихнала, както се казва - толкова й е била укрепена имунната система. Като се замисля, и аз по-рядко настивам и съм хремава през последната година.
ПС: Само да добавя, че съм чувала или чела, не помня вече точно, че е добре всеки месец да се прави по една "серия" с ампулите - т.е. една кутия с ампули да си е за един месец, а не нон-стоп да се взима, защото така организмът привиквал малко по малко и те губили действието си. Доколко е вярна тази информация - не знам, но аз спазвам този принцип.
Сама не знаю почему – но ты мне нравишься.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007