Автор Тема:  ВАЖНО! ЗА ОБСЪЖДАНЕ! ПРОЕКТ НА НАРЕДБА ЗА ДИСПАНСЕРИЗАЦИЯ  (Прочетена 4024 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2716
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте,

В упоменатия файл (http://wikisend.com/download/577082/naredba_39_20-11-2015_Dispanserizatsiya.pdf)  ще откриете Проекта на Наредба №39 за профилактичните прегледи и диспансеризацията, който беше качен на сайта на МЗ на 20 ноември.

Моля в срок до понеделник сутрин, 30 ноември, да изразите ТУК своите аргументирани коментари и препоръки (в случай, че имате такива), за да можем да ги обобщим и придвижим към Национална Пациентска Организация, които ще ги входират преди крайния срок, който е 4 декември.

Важно е!

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

• Профил
От това, което виждам е, че в раздел : "Вид и периодичност на профилактичните прегледи и изследвания при лица над 18 години ", за мъже и жени на възраст между 40 и 65 г, се полага едно ПКК на 5 години, един холестерол и преглед на млечни жлези за жените ( на 2 години). Да ме поправи някой, ако греша.

Ако ще борят заболеваемостта на населението с едно ПКК.... даже и чернодробни ензими няма. Давайте да пишем агрументирани коментари и да изпращаме.

Чакам отзиви!

Неактивен Таня Митева-Димитрова

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 114
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Приложение 2 към чл 5 ал 1
Профилактични прегледи при нормална бременност Изследване за сифилис хепатит Б и ХИВ (при съгласие) (Немога да ползвам точки и запетайки съжалявам-нещо става с кирилицата ми)
хепатит Ц няма-това как са го решили че не е важно

за профилактичните прегледи на децата-от 8 до 18 години ПКК не се предвижда нито веднъж
Само теглилки и мерилки като в бебешкия период Знам го и от личен опит-не мога да пусна профилактично кръвна картина на детето

Файлът не мога да отворя защото антивирусната ми програма не разрешава но ако ПКК е веднъж на 5 години за какво плащам здравни осигуровки Преглед на млечни жлези правя два пъти годишно защото съм с рисков фактор-това как ще оправдае решението на държавата да ме държат две години в неведение Намерих го-до 45 години ПКК един път на 5 години а от 45 до 65 един път на 3 години Цитонамазка на 2 години а за мамография изобщо не става дума Доколкото разбирам това е обнародвано 2006 година

Сигурно не пиша съвсем по темата но това видях в интернет и това коментирам

И защо личните лекари да са ангажирани с профилактика на ХИВ (и болести предавани по полов път) но няма и дума за хепатитите Кой решава ей така спонтанно да се изследва за хепатит То да не е да си купиш спонтанно билет от лотарията Там трябва да дадеш пари

И ако тук е мястото да поставя въпроса за ПСР изследванията ни на всеки 3 месеца-напълно ненужни (евентуално само в конкретни случаи и то за определен период от време)- и свързаната с това хоспитализация-също ненужна и натоварваща и пациентите и здравноосигурителната система Тези изследвания и прегледи могат да се правят за един час в извънболнична обстановка
« Последна редакция: Ноември 24, 2015, 19:16:04 от Таня Митева-Димитрова »

• Профил
Файлът е голям, и не мога да го кача директно тук, съжалявам. Сега ще ти го метна, да го прегледаш.
Моля всички, които срещат същия проблем, да ми пишат, за да им го препращам.

Неактивен roni_c

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 73
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Здравейте,относно ПСР на три месеца и хоспитализацията са абсолютно ненужни според мен.Аз също съм За промяна на това нещо и един вариант като изследвания в извънболнична обстановка би облекчил както пациентите с хронични хепатити,така и НЗОК.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007