Автор Тема:  Merck СПИРА произвеждането и дистрибуцията на Victrelis (boceprevir) от 2016г.  (Прочетена 701 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен preslav1980

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 261
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте.

Разрових се малко за бъдещето на Victrelis (boceprevir). Провокиран бях от приетите на доста места безинтеферонови терапии.

И още на първо търсене какво откривам:

http://www.projectinform.org/hepc/hepatitis-c-drug-victrelis-boceprevir-gets-pulled-from-manufacturer/

От края на 2015 година се спира произвеждането на лекарството от МЕРСК.  В статията е описано, че поради еволюцията на новите терапии компанията счита да спре производството му. Разбира се доста тактично се натъква, че не става въпрос за медицински проблем с страничните ефекти от лекарството а чисто бизнес решение.

Следния линк разбираме: http://www.biopharmadive.com/news/out-with-the-old-merck-discontinues-us-sales-of-hep-c-med-victrelis/355381/

че Боцето е само на 4 години е през 2011г. се е считало за геймчеиндър в лечението на хепатит С. През 2012г. е с продажби от 502 милиона долара.
Но на хоризонта вече усилено се говори за Совалди. Лекарите масово съветват болните да изчакат малко новите лекарства. И така през 2014г. Совалди на ГИЛЕАД е вече е с продажби от над 12 милиарда долара. Разбира се, че става въпрос за бизнес решение на МЕРСК.

С две думи компанията разбира, че Боцето си е изпяло песента вече и за да е конкурентна на пазара вече разработва новите си безинтеферонови медикаменти- grazoprevir  и elbasvir.

Въпреки, че е помогнало предлолагам на доста хора аз спокойно искам да кажа - БАЙ БАЙ БОЦЕ и ХЕЛОУУ ХАРВОНИ и СОВАЛДИ.

:smile: :smile: :smile: :smile:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007