Автор Тема:  И моето лечение завърши  (Прочетена 3070 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Стефан Бакалов

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
  • Вид лечение: Боцепревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
И моето лечение завърши
« -: Декември 09, 2015, 18:10:55 »

Здравейте Приятели по Съдба.
Завърших моето МЪЧИТЕЛНО лечение. :scream:Почвам така ,защото наистина беше гадно.Единственото хубаво нещо е ,че Репликациите са ми отрицателни на 12-я месец за Хепатита.Сега съм на 6-месечен наблюдателен период.Защо почнах тъжно- защото минах ,

през доста кръгове кръгове на ада.Какво имам предвид.На 6-ти месец прекарах Бронхит-пневмония.която се оказа много фатална
на края седмица преди последната инжекция получих ФЛЕБМОН/Гноен абцес/на една от страните отстрани пъпа дето си ги поставях
инжекциите.С 300 зора ме спасиха в Плевенската болница-отделение по Пластична Хирургия.В момента се възстановявам бавно но Славно.Доста време ще мине,тъй като имунната система ми е не напълно възстановена.От тогава/м. октомри/ми се разбута бая нервната система и се нуждая от съвети или добри Психиатри,които може да ми препоръчате в Плевен.
Благодаря,че ми изтърпяхте негативния тон.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2938
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: И моето лечение завърши
« Отговор #1 -: Декември 09, 2015, 22:37:53 »
Здравей Стефан,

тонът ти е съвсем разбираем, имайки предвид, че си бил на Боцепревир. Беше писал преди, че се лекуваш в Иван Рилски, София. Ако идваш пак на някакви контроли, имай предвид, че организираме Групи за подкрепа на пациенти в гр. София и можеш да ни посетиш някой път. За Плевен нямам идея към кой психолог да се насочиш. Може би трябва да питаш в Ив.Рилски, ако те могат да ти помогнат с координати.
Радвам се, че са успели да овладеят абцеса и сега се възстановяваш.

Неактивен Стефан Бакалов

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Декември 10, 2015, 05:28:07 »

Здравейте Силвана,
на 18-ти другата седмица ще идвам да давам кръв.Ще ги питам за моя проблем.Ако можете да ми дадете някакви координати да се видим тогава ще съм Ви благодарен.Тъй като следващото ми идване ще е догодина януари.

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #3 -: Декември 10, 2015, 09:22:28 »
Точно на 18-и ни е Групата за подкрепа :)
Тук има инфо къде я провеждаме: http://www.hepactive.org/about/hepatitis_support_groups
Телефон 0988 722 988

Неактивен аз

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 30
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
« Отговор #4 -: Декември 10, 2015, 12:47:45 »
Колко по-леко се живее в голям град с нашия проблем си мисля аз. Групи за подкрепа... срещи... добри лекари и болници... А ние в провинцията сме като криещи се плъхове. Поне аз така се чувствам. Поради факта че почти целия град ме познава зареди естеството ми на работа, не мога да отида на какъвто и да е лекар или да споделя проблема си. Всички знаем колко необразовани са дори медицинските кадри по повод хепатита. Все се налага да търсим помощ далеч от населеното място, в което живеем. Дано успееш да намериш добър психолог Стефчо и да ти повлияе положително разбира се. Успех!   :doubleup:

Неактивен Стефан Бакалов

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: Декември 10, 2015, 15:23:53 »

Здравей Аз.Благодаря ти за подкрепата. :congrats:

Неактивен Irena Pencheva

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 90
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #6 -: Декември 10, 2015, 15:53:44 »
Стефчо,здравей.Ние сме от Плевен и мога да ти препоръчам д-р Тумбев.Работи в психо диспансера които се намира по посока Кайлъка.Където е Военното окръжие.Ако те интересува нещо по конкретно пиши на лични.

Неактивен olga61

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 81
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #7 -: Декември 10, 2015, 19:17:37 »
какво значи - плъхове?! не съм съгласна. Да не би по собственна воля някой се разболял? Всеки може да се зарази! Не го афиширах, но не го и криех.казах на когото трябва, нали трябваше да ходя от Русе до Варна. Имам си достоинство и не съм виновна че някой гад ми го лепна-или стоматолог или в болница стана, работих като санитарка! Бях на пегасис и копегус. За нерви-ужас, не искам и да вспомня. Но след лечение лека полека дойдох на себе си, пия билкови хапчета , защото и работа, и живот напрегнати! Хубаво човек да има подкрепа и отговор за помощ! Успех на всички!

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #8 -: Декември 10, 2015, 19:40:14 »
Понякога, промяната трябва да започне вътре в теб. Ако мислиш за себе си като за заразно болен, човек, живеещ със стигма, и се държиш като такъв (криеш и т.н.), това задълбочава проблема. Ако решиш да споделиш с някой, трябва да го направиш открито, смело, да заявиш от самото начало, че това е заболяване, което е много разпространено и ти не си виновна за него. Ако някой посмее да те посочи с пръст и да ти насажда чувство за вина, от теб зависи да защитиш себе си и да се изправиш. Аз също съм от малък град, това че живея в София в момента, не променя факта, че съм от Троян и знам как се възприемат хора като мен. Но докато самите ние се крием и имаме негативно мнение за себе си, така ще продължат да ни гледат и останалите. И аз в началото не смеех да кажа, че имам хепатит, сега споделям този факт спокойно. Да, трудно е, но докато не започнем да излизаме наяве, това отношение като към "плъхове'' ще продължи.

Както е казал Ганди "Бъди промяната, която искаш да видиш в света" :)

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007