Автор Тема:  Токсичен хепатит?  (Прочетена 5996 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Токсичен хепатит?
« Отговор #15 -: Юли 13, 2016, 19:29:20 »
Благодаря за отговора! А възможно ли е да се възстанови увреждането?
При такова минимално  увреждане, разбира се че е възможно. Щом вече го няма "причинителя" дробът ще се възстанови.
Но имай предвид, че и здрави хора, без наличие на вирус, без алкохолна или медикаментозна употреба и т.н. могат да имат Фиброскан F0/F1
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен ivan66

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #16 -: Юли 13, 2016, 20:29:35 »
Още веднъж Благодаря! Днес става една година откакто срях "моя причинител". :-)
днес си направих изследвания:
АЛАТ - 26
АСАТ - 24
ГГТП - 21
и то след като до преди 10 дена бях на антибиотици

Неактивен Аника

• генотип 1
    • Профил
« Отговор #17 -: Юли 13, 2016, 21:57:47 »
 :congrats:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен jkolev

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Чернодробна стеатоза
« Отговор #18 -: Юли 18, 2016, 16:08:01 »
Говорейки за алкохолен хепатит:

Да, би трябвало да се възстанови напълно, ако причинителя на увреждането е елиминиран, и увреждането не е нарушило структурата на черния дроб за да достигне до цироза (което уж е необратимо и е терминално заболяване). Аз доколкото знам. Не съм лекар. Но пълното възстановяване след фиброза - отнема време. Поне 1 година - без токсичния агент - в случая алкохол. И добра храна.

Пич, какво да ти кажа, и аз съм като теб, но, май по-зле.

Също нямам вирусен хепатит какъвто и да е, на фона на повечето участници във форума тук. Просто глупост. Self Damage.
На 32 години бях тогава. Тоест преди 4 години  - АСАТ, АЛАТ и ГГТ ми стойностите ми и за 3-те бяха около и над 900.

За жалост се сетих да отида на лекар и да си направя изследванията - едва когато почувствах липсата на апетит, който винаги съм си имал през живота си до преди това. Дори да съм тежко болен с температура от ГРИП или нещо такова - никога не съм си губил апетита, или поне не помня да се е случвало. Страшен шок за мен, като го усетих това. Досетих се какво може да се е случило, и веднага отидох на лекар.

Предистория:
В рамките на 1 година преди да се случат симптомите (които м/у другото искам да кажа много интересен факт - при мен се случиха РЯЗКО - от страхотен апетит и пълен с енергия "вчера" -> до липса на апетит и лесна уморяемост  -> "утре") Та така: причината: В продължение на 1 година преди това пиех средно дневно по 500мл водка или ракия. Но няма значение, каквото и да е 37-38 % етанол съдържа. Като последните 3 месеца от тази 1 година - дневната ми доза достигаше 700мл на ден. Бях в тотална депресивна невроза, и въпреки това не търсих психолог или психиатър - хората които помагат в такива случаи. ГРЕШКА! И накрая точно преди да се появят симптомите - няколко дни пиех почти по 900мл/ден - ВОДКА!!!! Can you f...... believe it? Толеранс бях развил страхотен, трябваше ми все повече и повече количество за да ме "хване".

Диагноза. Алкохолен хепатит и стеатоза. Слава богу - без пожълтяване.
Лечението: Трансметил, Карзил - 2 месеца, незабавно и пълно спиране на ВСЯКАКЪВ алкохол, и разбира се диета.

След 1 седмица АСАТ АЛАТ вече ми бяха спаднали от 900 на 300-400. А след 2 месеца лечение бяха вече, като твойте последните.... 17 и 20 ... или нещо такова. Премахваш причинителя, престава и възспалението (в моя случай беше пределно ясно и просто). Още 10 месеца след това не близвах алкохол, водех здравословен живот, работех и се хранех добре, и считам че за това време фиброзите ми би трябвало да са изчезнали.

2 години след това - никакви проблеми. Няма да разказвам в тази тема после какви глупости почнах да правя пак....;/ И за това съм тук във форума. Но друга тема ще отворя.

Спокойно, най-вероятно черния ти дроб ще се възстанови напълно. Направи си ваксина за А и Б хепатит ако не си. Не пий. Значи, ако неможеш да пиеш малко, по-добре НЕ ПИЙ изобщо. Ако имаш нужда от алкохол за успокоение на нерви, то тогава  няма как да пиеш малко :( Ако е такъв случая при теб - по-добре иди на психиатър за да ти изпишат успокоителни хапчета. Мнооооого по-малко токсични са от алкохола повярвай ми. Примерно: поне 20 пъти по-малко токсични. От личен опит го знам. Ако това се случи при теб и ти изпишат хапчета: ЗПОМНИ ЕДНО - НИКОГА, АМА НИКОГА не смесвай успокоителните хапчета с алкохол, защото може да умреш така както си спиш. Да не говорим, че отново постепенно започваш да увреждаш черния дроб. Беумие след безумие.

Неактивен jkolev

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #19 -: Юли 18, 2016, 18:23:30 »
помогнете с разчитането на резултати от фиброскан:
Median 5.4
IQR 1.1
IQR/med 20%
F0-F1

ivan66, Моля те да ми кажеш къде го направи този Фиброскан?
Някой друг може ли да ми каже? Колко струва? С направление става ли ?

Мисля че и аз трябва да си направя, но преди това трябва да ми се оправи стеатозата, което ще отнеме може би 2 месеца, защото разбрах че при наличието на стеатоза - резултатите от фиброскан-а относно фиброза - не били никак точни.

Аз за съжаление за втори път допуснах грешката да злоупотребя с алкохола, макар и не чак толкова зле колкото първия път. Не съм губил апетит, но АСАТ АЛАТ реших да си направя и към 400-500. Преумора, малко сън, слаба храна, един ден водка, 1 ден литър и полувина бира + 1 месец ужасни неудачи в работа, семейство и ето ме пак съм на същото лечение. След само 3 дни лечение и неприемане на алкохол АСАТ ми спадна вече повече от 50%.
Както вече казах, ще отворя нова тема. Аз и хапчета взимам (Ксанакс 0.5) и го смесвах с алкохол, как не съм се умъртвил без да искам :(

Само за фиброскан-а ми кажи, моля те?
Ето референция към мой въпрос зададен в друг раздел: http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=4710.0

Неактивен Аника

• генотип 1
    • Профил
« Отговор #20 -: Юли 18, 2016, 19:15:27 »
Здрасти и добре дошъл! :)
Фиброскан има в Токуда. Цената беше 150 лева. Не се покрива от Здравната каса.
Мисля, че скоро ще има или вече има и във Варна. Спазвай диета лятото, за да намалее стеатозата и направи изследването наесен.
Успех и помни, няма ли причинител, дробът се възстановява, разбира се стига да не си достигнал онази "точка", от която връщане назад вече няма...
Успех! :)

Неактивен jkolev

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #21 -: Юли 18, 2016, 21:10:25 »
Здрасти и добре дошъл! :)
Фиброскан има в Токуда. Цената беше 150 лева. Не се покрива от Здравната каса.
Мисля, че скоро ще има или вече има и във Варна. Спазвай диета лятото, за да намалее стеатозата и направи изследването наесен.
Успех и помни, няма ли причинител, дробът се възстановява, разбира се стига да не си достигнал онази "точка", от която връщане назад вече няма...
Успех! :)

Значи и към днешна дата има само в Токуда, така ли?
Добре. Мерси за отговора.
Знам, че малко off-topic, но при вирусен хепатит C, слизат ли АСАТ и АЛАТ в нормата, и задължително ли е да се подържат винаги в нормата?
Резултат от лечение (както сте написали в аватара си): "Успешно", именно това ли значи? Че ги държите (АСАТ и АЛАТ) там "където трябва" ?

Вероятно си правите периодични изследвания. Какво сходство. То и аз така :( След първата ми "изцепка" 1 година след това, започнах да пия само по поводи, а ако прекаля и повода стане повече от 2-3 дни, ходя да си правя изследване АСАТ, АЛАТ  :laugh: и все ми излизаха някакви "смешни" цифри 17...19, аххх коварно, защото аз така някак си се успокоявах, и си позволявах все повече да увеличавам честотата "поводите", и да намалявам честотата на "изследванията".

Каква ирония - любовта към чашката a.k.a Хроничен алкохолизъм, е донякъде сходно с HepC, само където заболяването е на психиката, и не е заразно. Човек с хроничен вирусен хепатит може да се чувства ощетен, но вероятно е обичан. Човек болен от Хроничен алкохолизъм за съжаление потенциално губи работата си, отблъсква от себе си най-скъпите му и близки хора и остава сам

Но радостното е според мен, че и двете са лечими и поправими. И Хеп C и Хроничния алкохолизъм. Хеп C със правилна терапия и здрав имунитет, а Хроничния алкохолизъм - със позитивни емоции, щастливи събития.....

Благодаря за отговора още веднъж, пожелавам Статус: Успешно - да е forever  :congrats:
« Последна редакция: Юли 18, 2016, 21:26:04 от jkolev »

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007