Автор Тема:  Оздравяващ остър хепатит Б или хроничен?  (Прочетена 1062 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GACH

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте и от нас!

Честита Нова Година пожелавам на всички много здраве, надежда и сбъднати мечти! :flowers:

Искам да ви разкажа нашата история за все още недиагностициранa форма на хепатит Б. Става въпрос за съпруга ми.
Началото на септември 2015 г. във връзка с проблеми с бъбреците започнахме да ходим по лекари и при едно доплерово изследване на коремните органи на 05.10.2015 г. се установи "дифузен чернодробен процес".  Личният ни лекар ни пусна изследвания на 08.10.2015 г. , АСАТ - 33, АЛАТ - 28, ГГТ - 26, и ни посъветва да пуснем хепатитни маркери за Б и С. И така от 08.10.2015 г. живеем в кошмара HBsAg - положително, поне за Хепатит С е отрицателно.
Преди да напиша резултатите по дати от всички изследвания, искам да Ви кажа, че в края на август и началото на септември имаше пожълтяване на тена на кожата, тогава си мислехме, че е от плажното масло. Началото на септември между 10- ти  и  14 - ти,  урината му беше много тъмна като кола, но само един ден. За съжаление септември не сме пускали изследвания свързани с хепатита, АСАТ или АЛАТ, което можеше да ни даде по-точна информация, а не да чакаме 6 месеца, за да видим остър или хроничен е. Чакането в тази ситуация е много трудно!!!
Ще опиша в хронологичен ред изследванията:

13.10.2015 г
повторихме HBsAg - положително
HBeAg - отрицателно
Anti - HBc IgM - отрицателно

17.10.2015 г
АСАТ - 12
АЛАТ - 16

След това се наложи да влезне в болница за операция за отстраняване на камък в уретъра и така минаха още 20 дни, 11 от които в болница и наливане с антибиотици и болкоуспокояващи.
На 03.11.2015 г. ходихме в Токуда при д-р Цонев на преглед. Той ни каза, че трябва да се направи Фиброскен и да се пусне HBV-ДНК и всеки месец да се следят АСАТ и АЛАТ.

05.11.2015 г.
АСАТ - 17
АЛАТ - 33
ГГТ - 51 ( само това е повишено, но доктора каза, че нормално след толкова много лекарства)
Фиброскан - няма фиброза
Леко увеличени размери на черен дроб - 160 мм.
HBV DNA - 14 374 IU/ml , 118 013 copies/ml 

24.11.2015 г.
Anti-HBs  0.01 mIU/ml - отрицателно
Anti-Hbe  0.01 S\CO - положително
размери на черен дроб - 143 мм. в норма

16.12.2015 г.
АСАТ - 16
АЛАТ - 28
ГГТ - 37
ALP -81
Пуснах ме втори PCR:
HBV DNA - НЕ СЕ ОТКРИВА

21.12.2015 г.
anti-HBsAg <5.0 mIU/ml - отрицателно
HBsAg - Положителен

23.12.2015 г.
Количествено определяне на HbsAg  1258.32 IU/ml

Средата на януари 2016 г. ще повторим количественото определяне на HbsAg, защото трябва да следи в динамика. Февруари трябва да се видим отново с др. Цонев и да направим  PCR HBV DNA. Надявам се да не съм Ви досадила с толкова информация!
Според Вас има ли вероятност да е в оздравяваща фаза на остър хепатит? В таблицата за  диагностика на хепатит Б има такава комбинация:
HBsAg положителен   
Anti-HBs отрицателен
Anti-HBc IgG
HBeAg - отрицателен 
Anti-HBe положителен
Оздравяващ остър хепатит B, ниска инфекциозност !
http://www.hepactive.org/content/articles/diagnostics/laboratory_diagnostics/hepatitis_b
Не приема хепапротектори! Това което направихме през ноември е алкализиране на организма за 2 седмици с повишаване на PH над 8.0 - 8.5 с добавката Алкамин. От 17 дни подсилваме имунната система с препарат "Immune Support" - комбинация от биологично активни вещества с положителни свойства в колоиден разтвор. Препаратът подобрява реактивността на организма и способността му да се справя с инфекции. Препарата има изразено антиоксидантно, общоукрепващо и имунокоригиращо действие.
Много четем по темата, от три месеца само това правим, но информацията се повтаря на повече места и всичко е в строги рамки. Нашата надежда е "оздравяваща фаза на остър хепатит Б". Знам, че не е начална фаза, защото АСАТ и АЛАТ са в норма, но доколкото знам те влизат в норма за около месец, а също Anti-HBc IgM, но след втория месец почва да се преобразува в Anti-HBc  IgG. Отрицателния PCR един месец и половина по-късно може ли да говори за започнало изчистване на вируса? Ще съм Ви много благодарна, ако може да споделите информация, която имате и да ни помогнете! Това, да не знаеш, какво всъщност се случва може би по - страшно, от това да знаеш, че е хронично и да се бориш с всички сили, за да победиш предизвикателството, което съдбата ти поднася!

« Последна редакция: Януари 02, 2016, 23:41:44 от GACH »

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2716
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Оздравяващ остър хепатит Б или хроничен?
« Отговор #1 -: Януари 03, 2016, 08:25:21 »
Здравей,

и добре дошла във форума!
Мисля, че просто трябва да изчакате да минат 6 м. (т.е. до март), за да се изясни всичко. Знам, че ви е притеснено и искате потвърждение, че е оздравяващ остър, но и лекарите не могат да правят такива констатации, ами чакат да минат 180-те дни.
Д-р Цонев е чудесен лекар и съм сигурна, че ще ви консултира добре. Ще чакаме следващите изследвания!

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007