Автор Тема:  Оптимист съм  (Прочетена 2479 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sonia

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Оптимист съм
« -: Февруари 07, 2008, 14:34:23 »
Много се зарадвах, че все пак съм успяла чрез запознанството си с вас да вдъхна поне малко вяра, оптимизъм и спокойствие. някой ме попита кога сам правила първото лечение с интерферон и рибавирин - на 40 год. Но ако сте прочели по внимателно аз /а и другите участващи/ не успяхме много да повярваме нито в това лечение, нито в резултатите, които се изнесоха в пресата и пред институциите - просто някакви не дотам позитивни бяха и взаимоотношенията ни с експериментиращия екип. Стана така, че от самото начало малко се позагуби доверието и ние проведохме лечението с усещането, че не ни е много ясно на какво всъщност точно сме се подложили. Аз все се каня да попитам някого - интерферона към който ви насочват сега пигилиран ли е - с други думи веднаж седмично ли се прави или три пъти. Аз съм оптимист, но не относно достигнатото медицинско ниво, което ще направи помощта за нас по близка. Не - напротив, щом и до днес в БГ така масово се заразяват хора с хепатит С, аз мисля, че около самото заболяване има още доста неястноти. А пък за лечението .... има за какво да помечтаем. Оптимист съм относно защитните сили на човека, относно относителността на всяка диагноза спрямо конкретния човешки организъм, относно възможността на всеки индивид да не се подчини и да направи опит да се противопостави и изхода от тази борба. ;)Или времето, което тя ще му осигури евентуално. На този етап ми се иска след толкова много години да пробвам още веднъж с прахчетата на билкаря от Гигенци и сигурно ще го направя. За интерферона ще поразмисля още. Все пак имам доста и опит и информация и познанства .... ще се почудя още малко. Интересно ми е също да издиря някои от другите, които участваха в проведеното изследване. Щебъде много полезно за всички ни. Имаше и по-млади и по възрастни от мен. Сега обещавам да пиша винаги като открадна време. /Работя с много натоварен режим и то е което ми липсва освен перфектното здраве :)/.

Неактивен ios57

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 81
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Оптимист съм
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2008, 15:18:09 »
Здравей, Соня!
Аз съм може би една от най-възрастните във форума. И може би след теб по дългосрочност на заболяването. Все пак при мен не е съвсем сигурно точно кога съм се заразила/ не съм пожълтявала/ Но най-вероятно, при сходни на твоите обстоятелства - тежка бременност, секцио и две кръвопреливания - преди и след раздането. Всичко това през 1986 год. За хепатита разбрах едва през 2005 год. Като всички други и аз бях стресирана. Исках да се лекувам веднага..... Но се оказа, че съм с автоимунно заболяване и не подлежа на лечение. След това успях да се добера до проф. Чернев /благодарение на форума - добре че го има и че има един толкова всеотдаен човек като Радо - специални благодарности/. Та.....той ми каза, че има някакви шансове за лечение и ми назначи биопсия /до тогава не искаха да ми направят такава, защото не съм за лечение/. И се оказа, че резултатите са повече от добри - съвсем лека степен на  фиброза. След това нещата с лечението пак малко се объркаха и сега просто не знам, какво да предприема - дали да упорствам за лечение или ...........
Това, което си писала също ме разколебава...... Пропуснах да спомена, че общото ми състояние е повече от добро/нямам общи оплаквания/. Мислила съм си: След като 21 год вирусът е нанесъл толкова мин. поражения, какво би сторил за напред........И така въпроси на които все още не съм си отговорила!
Но все пак съществува и вероятност да съм се заразила и по - скоро - например от заболекар и тогава вече нещата се променят.
Доста дълъг стана постът, но твоята история ме провокира да споделя и моята.
С поздрави: Данчето
Когато нещата отиват по дяволите, не отивай с тях!

Неактивен Sonia

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 07, 2008, 16:35:26 »
За Радо - освен благодарност и поздравления - какво друго бих могла да кажа. За твоя случай - при толкова малки изменения /моята биопсия преди лечението беше далеч по неприятна като резултати/ на чернодробната тъкан и при наличието на спътстващ проблем наистина си струва да се замислиш преди да предприемеш такова сериозно и нееднозначно лечение, каквото е това с интерферон. По скоро за сега дръж нещата под наблюдение, предприемай си разните му там алтернативни методи за подпомагане на работата на черния дроб и като цяло добри и положителни за целия организъм, но не бързай с активната химия. Не зная - но така мисля, че както нещата са по комплексни, а същемременно хепатита не толкова агресивен - не бива да се прибързва с методите на лечение.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2008, 22:02:16 »
Здравей Соня!
Радвам се, че благодарение на хората тук си успяла да станеш по-позитивна.
Явно имаш много опит в борбата с болестта и се надявам всички тук да си вземат една малка част от твоя оптимизъм.
Би ли могла да разкажеш в отделен пост това, което се е случило на вашата експериментална група, за лечението и изобщо всичко за което се сещаш.
Може би някой ден във форума ще се появи и друг от тази група и също ще може да разкаже своите впечатления.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007