Автор Тема:  И аз имам хепатит Ц  (Прочетена 11461 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ani.n.m

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 34
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
И аз имам хепатит Ц
« -: Февруари 12, 2016, 00:03:58 »
Здравейте на всички! Моля ви, кажете ми нещо каквото и да е, защото от неизвестността в която се намирам на моменти ми идва да се метна под някой влак. На 31 години съм. Майка на прекрасно момиченце на 2 г и половина и съпруга на страхотен мъж. До скоро бях по майчинство. Сега се замислям, че от около година нямам същите сили, както до преди това. Уморявах се лесно, не ми стигаше съня. Отслабнах, защото започнах да тренирам фитнес у дома и спазвах здравословен фитнес режим. Дали случайно е било всичко това? Режима ми 90% се е покривал с правилното хранене при увреден черен дроб. Преди 3 месеца се върнах на работа и започнах да чувствам умората. Реших, че трябва да си намеря по лека работа. Все се надявах на отпуски, болнични, почивни дни. Обявиха кръводарителска кампания и аз се включих, защото бях сигурна че съм здрава, исках да направя добро и да си почина. Е... Резултата хепатит ц.... Дали съдба или ирония ми предстои да видя. Ще умра ли?!?!? От тогава изпитах доста симптоми. Дали е внушение? Ноусещам черния си дроб, даже понякога ме пробожда и ми тежи. Не мога да спра да плача при мисълта че няма да съм до детето ми докато расте. Аз просто искам да я виждам как расте и да бъда до нея. Първо не повярвах. На третия ден вече го приех. Четох какво ли не. Чувствах се долна. После си казах какво пък, аз съм силна и през това ще мина. Само на силните им се дават такива неща. Не мога да спя. Крия се и плача. Ще се лекувам. Ще мина през всички кръгове на ада само да оцелея и да съм със семейството.  Страх ме е да не е цироза вече и да е късно. Защото ми се подува леко корема. Нямам тъмна урина. Леко ме сърби в тая област. Дали е дошло времето и сега се появяват симптомите? Или е внушение след като разбрах? Наистина не съм усетила нищо освен умората от около година. Ще полудея. Днес бях супер спокойна, а вчера мисля че имах мозъчна мъгла. Беше трагедия. Ако не бях на работа сигурно щеше да ми е смешно. Дали е внушение или наистина са симптоми. Сега лежа защото като седя ми е дискомфортно. Дали съдбата е благосклонна и ми помага, защото исках да направя добро? И защо ми се случва на мен, която никой не мрази, на всеки прави добро, нямам лоши намерения към никой и винаги помагам на всеки с каквото мога. Предполагам, че е нещо старо или е на година и половина след зверско вадене на зъб. Но ако е скорошно възможно ли е такива прояви, които отговарят на цироза?!?!? Или аз криво го разбирам. Бях на преглед при д-р Цветкова в св. Иван Рилски. Тя каза: ти не си болна! Как разбра? Каза, че дроба ми е леко увеличен с 1см. Пусна ми изследване асат и алат с 5 единици са ми завишени. Другото го чакам от германия да пристигне. Не искам да ходя на работа. Гледам хората на вън и си мисля: този може да е болен милия и изобщо не подозира. Искам да предупредя всички. Да помогна на всички като мен, които не знаят. Спокойна съм до някъде, че бащата на детето е страхотен и дори да ме няма той ще я обича като майка и ще се грижи за нея, както прави и сега. Гледам се в огледалото и не ми се вярва че съм болна. Майка ми каза че от есента съм жълта. Да, малко бях наистина. Това с умората го свързах с недоспиването и свалените кила със спорт и по оскъдните порции. Кажете ми нещо, каквото и да е. Разкажете ми за вас, за някой, който се е излекувал. Просто искам да знам. Как да тълкувам всичко това. Как ще спя докато ми дойде резултата? Искам да започна да се лекувам веднага. Страх ме е да на умра. Сигурно всички от това ги е страх. Ако вярвам, че ще се оправя, а не обратното ще помогне ли? Или да чакам най-лошото? Аз само него си предтсавям и тогава изпитвам всички симптоми. Но вече спрях да мисля за лошото, а дроба е подут. И всякаш балончета се пукат в него и сърби и....

Неактивен ralkataaaaaaa

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 574
    • Профил
  • Вид лечение: Боцепревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Re: И аз имам хепатит Ц
« Отговор #1 -: Февруари 12, 2016, 08:15:22 »
Здравей,миличка,първо се успокой -не се умира от хепатит ц ако се лекуваш :) На първо време си пусни ПСР за да разбереш колко вирус имаш в кръвта,след  това от болницата ще ти подготвят документи за здравната каса за започване на лечение. И спокойно,старай се да си по-спокойна,пази си силите,ще ти трябват :) Можеш да четеш нашите публикации в темите "предстои ми лечение", "на лечение съм" ,"завършено лечение" и т.н. там всичко сме описали подробно :)
Животът - това е изкуството да се научиш да вървиш, въпреки стискащите обувки...

Неактивен ani.n.m

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 12, 2016, 10:27:26 »
Здравей. :) много ти благодаря, че ми отговори. Дано е така. Дано не е късно. Чакам резултата с нетърпение.Ще се опитам да съм спокойна, макар че в работата ми е яко стрес и физическо натоварване за болен като мен.

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 300
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #3 -: Февруари 12, 2016, 11:58:42 »
Здравей „AZ”, макар в момента твоята паника и това, че вече си се отписала да ми се струва абсурдно, но като че ли повечето от нас минават през подобни състояния, когато научат,  че имат хепатит С. От това, което си написала е ясно, че нямаш цироза, била си и на преглед, според мен си внушаваш повечето неща. Ако наистина си се заразила преди година и половина (което обаче съвсем не е сигурно – помисли си за всички случаи, в които е било възможно чужда кръв да влезе в твоята) е малко вероятно да имаш сериозно увреждане на черния дроб. Ако нямаш друга инфекция (примерно и хератит Б или да си изкарала хеп. А), увреждането става бавно, с години, понякога и десетилетия, а и в повечето случаи това се случва без да има външни признаци. Бременността и раждането, връщането ти на работа, както и стреса, които изпитваш сега може да са засилили някои от симптомите на хепатита (като умората). Под дясното подребрие минават черва, нерви и какво ли не, едва ли пробожданията са ти от черния дроб. Това, че си се опитала да направиш добро като дадеш кръв  е имало положителния ефект да разбереш за вируса, съответно да  си следиш състоянието, да не консумираш алкохол, което е важно и като му дойде времето да излекуваш вируса. Разбира се има много хора, които са се излекували от хепапит С, дори и с най-старите терапии, а вече има нови лекарства, които са с огромен процент успеваемост, (в момента  Сдружението се бори те да станат достъпни за всички българи - можеш да се включиш в тази инициатива) и нямаш основания да мислиш за умиране. Изследването, което чакаш от Германия вероятно е ПСР, което ще ти установи количеството вирус в кръвта. След това сигурно ще ти направят биопсия за да установят състоянието на черния дроб и ще те насочат към някакво лечение. Дотогава живей нормално като здрав човек. Не си докарвай излишни притеснения и нерви от чакане на резултати, психическото ти здраве ще ти е нужно. В този форум и сайта на Хепактив можеш да научиш абсолютно всичко за хепатита и лечението му.

Неактивен ani.n.m

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2016, 16:32:44 »
Здравей БУБА. Благодаря и на теб, че се включи, намери време да прочетеш и желание да напишеш. Аз съм адски объркана от всичко и не зная какво да мисля и чувствам. Исках да споделя с някой като мен, защото в сайта и тук е пълно с информация, която може да те побърка. Както стана с мен. Последното беше когато четох за Анита. Гледах и видео. Съвсем се довърших. Да, резултата е че е жива и здрава. Но нали не на всеки отпускат такова лечение. Аз като чета тук оставям с впечатлението, че повечето не се излекуват. Разбрах, че прабаба ми е живяла 20 години с цироза. Предполагам автоимунно, защото не се е тровила с нищо. Или оък зараза с хепатит и после това. На 80 години е починала. Хранила се е само и единствено с тиква и лимони. Отчаях се. Отчайващо е не може никой да отрече. Тъпото е че не може да се тълкува по нищо какъв ще е края или кога ще е. Но при Анита е щял да бъде много скоро. Това не е ли страшно? Когато бях бременна четях отново, но така не се панирах никога. Имах здрав разум и шесто чувство. Отсявах само важното и питах лекарката понякога. Тя ми се смееше за някои неща, но аз просто обичам да знам защо е така и т.н за всичко съм си такава любопитна. Знам и че повечето случаи, за които се говори много и пише са единични. Или поне се надявам да е така. Тези, които се лекуват или раждат без проблеми за пример не си правят труда да го раздуват в нета, защото никой ме се впечатлява от доброто. Само лошото и страшното ни трогва и вълнува. Нали все за най-лошото обичаме да пишем и да говорим в новините. Аз за това не ги и гледам. Имам си мой красив свят. Този с детето, мъжа и мечтите ми за бъдещето. Обещавам си да започна да вярвам. Повтарям си цял ден думите, с които ме успокои и ми казваш да си пазя нервите, че има за какво да ми трябват. Звучи много .. Разумно. Успях да се накарам да поспя. Останах си в къщи днес, не отидох на работа, за да си почина малко от всичко. Благодаря ви, че ви има и давате подкрепа. А за включването в кампании и помощ относно лечение на подобно болни - ще направя каквото мога в момент, в който съм в състояние да помогна на някой. Че сега на себе си не мога :) Обещавам си го на мен. И на вас!

Неактивен ani.n.m

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #5 -: Февруари 12, 2016, 16:46:14 »
Искам още нещо да попитам: мога ли да пия мента глог валериан? И аспирина също? Пиех магнезий и вит Ц, но вече не смея. Вредно ли е? Взех си днес вердин. Аз се храня на често и по малко от година, с цел да засиля метаболизма си. Пия над 3 литра вода на ден. Ям сутрин въглехидрати - обикновено овесени ядки с мед, банан и канела и фреш лимон и портокал пак с мед. До скоро и грейпфурт, но вече - не! На обяд салата с пилешко месо не мазно. Или пуешко. Радко риба - бяла, филета само. Понякога леща и боб. Леща обичам. Ядях по 2,3 яйца на ден, вече и едно не смея. А вечер преи сън чаша прясно мляко с бисквити. Сега започнах да хапвам тиква. Четох доста противоречиви мнения относно лимона например. Също и за захарта. Да, те се превръща в мазнини, но нали вредни са тези от животински произход и тежките? Аз винаги съм мразела мазното. Така че това не е проблем. А принципа с мазнините го има и при плодовете и тяхната захароза. Вие как се храните и пазите ли диета? Тя помага ли ви?
« Последна редакция: Февруари 12, 2016, 17:19:16 от Az »

Неактивен Таня Митева-Димитрова

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 113
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #6 -: Февруари 12, 2016, 22:17:18 »
Все едно съм в моя профил :)-същите писания. Не си сама нито в здравословните неблагополучия, нито в душевните терзания. Имаш късмета да открият проблема навреме и да има лечение. Няма да ти казвам да спреш да се безпокоиш и да не се хвърляш в разни филми, защото при мен такива съвети не помогнаха. Изживях си го, побърквам всеки ден прекрасния си съпруг и продължавам с пълна пара. Аз пия по 4 менти глог и валериан всеки ден. И още един куп добавки. Изчакай си ПСР резултатите, виж как ти е черния дроб (и моя беше увеличен миналия Декември, и аз бях полудяла от тревога...и още съм ...) и вече ще можеш да прецениш как да се храниш, какво да пиеш и как да се лекуваш. Определено няма да умреш от сегашното си състояние и вярвам, че ще имаш възможността да се излекуваш без да стигаш до крайности :)

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 300
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2016, 22:38:55 »
Здравей отново, да не ми се разсърдиш, но ми се струва че в момента имаш по-голяма нужда от психолог, отколкото от гастроентеролог :). Аз пък ще ти кажа първо да се успокоиш и да приемеш проблема не като присъда, а като изпитание, с което ще се справиш!  „какъв ще е краят и кога ще е” не може да го „тълкува” никой – нито здрав, нито болен, но ти до разсъждаваш  за „края” на този етап ми се струва нелепо.
Значи... от къде да започна – нормално е да си объркана, наистина във форума има вече прекалено много истории,  (по времето когато аз пишех активно в него беше по-лесно да се ориентираш). Това че си останала с впечатление, че повечето хора не се излекуват от хеп. С е погрешно. С най-старите терапии (интерферон и рибавирин) поне 50% от лекуващите се изчистваха вируса. С последващите тройни терапии (интерферон, рибавирин + протеазен инхибитор) мисля, че процентът е поне 70%. В България, включително от писалите в този форум,  доколкото знам тези проценти бяха по-високи защото повечето от лекуващите се са млади хора със добри начални показатели, които повишават успеваемостта. Много от изчистилите вируса не пишат вече тук, което е обяснимо, защото са решили проблема, който ги е довел до форума, затова си попаднала предимно на неотговорили на лечението. Новите безинтерферонови терапии са  с до 98% успеваемост и основния ни проблем е дали и кога ще са налични за всички заразени в България. За добро или лошо ти си открила вируса си точно в такъв преломен момент. Бих казала, че си по-скоро  късметлийка, но пък е малко непредвидимо какво лечение ще ти предложат и кога.  За да разбереш дали и доколко имаш причина за притеснения първо трябва да получиш резултата от ПСР-а. Той ще покаже дали изобщо имаш вирус в кръвта или си се самоизлекувала. Тъй като са ти повишени АСАТ и АЛАТ и имаш увеличен черен дроб, най-вероятно още имаш вирус, но все пак това трябва да се потвърди. След това трябва да се установи колко ти е увреден черния дроб. Ако си се заразила преди година и половина може изобщо да нямаш фиброза . Дори да имаш тя може да е минимална. Имам чувството, че ти си останала с впечатление че хепатита води автоматично до цироза. Това не е така! Според статистиката, която съм чела само около 30% от заразените изобщо някога стигат до това усложнение. Преди това може да имаш различни степени на увреждане на дроба (фиброза), които се степенуват от Ф1 до Ф4 и между преминаването от една в друга степен обикновено минават години. Ако нямаш търпение да чакаш лекарката да те изпрати на изследвания и биопсия защо не си платиш един фиброскан или фибротест, които да те ориентират в какво състояние ти е черния дроб?
Това че баба ти е живяла с цироза 20 години и е доживяла 80 год. изобщо не е отчайващо, на мен ми се струва дори обнадеждаващо, но явно на теб в момента всичко ти е в черни краски.

Относно диетите се надявам някой друг от форума да ти помогне, защото аз не съм пазила такава. Това че се храниш толкова здравословно със сигурност е в твой плюс. Моята лекарка беше прагматична и не смяташе, че някаква специална диета или дори хепатопротекторите могат да окажат съществено влияние върху действието на хепатита, но разбира се добре е да помагаш на дроба си, а не да го товариш. Няма спор само за забраната (силното ограничаване) на алкохола. Мисля, че и останалите светила - гастроентеролози също не са на едно мнение за диетите. Единственото, за което са единодушни е, че черното кафе (по едно две кафета на ден) влия благотворно върху функционирането на черния дроб, а в ГОЛЕМИ количества цитрусовите плодове (в частност грейпфрутите :) ) му вредят, но това е всичко. Така че и по този въпрос не мисля, че трябва да се вманиачаваш - стресът вреди на черния дроб повече и от мазнините :).
Не виждам никакъв проблем да пиеш мента глог и валериан, дори в твоя случай е препоръчително. За нервите ти казах че ще ти трябват първо заради разправиите с болниците и здравната каса покрай отпускане на лечение, и второ ако все още изписват интерфероновите терапии (с които така се надявах, че са приключили) – заради самата терапия, която ще ти  ги подложи на достатъчно изпитание.
От други лекарства– знам, че за особено вреден се смята парацетамола и разбира се кортикостероидите. По принцип ограничавай да приемаш лекарства за щяло и нещяло, и казвай на лекарите за хепатита, преди да ти ги предпишат.
Понеже видях и другата ти тема за предаването на дете от майка ще си напиша мнението тук.  Това с ограничаването на "влажните" целувки към детето ми звучи абсурдно. Хепатит С се предавам само ако заразена кръв влезе в кръвоносната система на незаразен.  Огромният брой случаи на заразяване е при венозни инжекции с нееднократно използвани спринцовки или кръвопреливане. Случва се предаване и при използване на нестерилни инструменти при зъболекар, козметик, татуировки, но не познавам някой доказано заразен по такъв начин. Другото е по-скоро теоретично. Лекарката ти нали е ясно с разликите между хеп. Б и С? Изобщо на мен не ми е известен случай на предаване на хепатит С по битов път -  както виждаш и съпругът ти не е заразен, но разбира от тук насетне общи нокторезачки, самобръсначки, четки за зъби, пинцети, пили е желателно да се изключат.  Вероятността за предаването на хепатита от майка на дете е около 5% и става при самото раждане и, а детето разбира се могат да го изследват ако е на 2 години и половина. 
Оф май няма да се справя с обобщението по всички въпроси, дано друг да продължи или да намериш отговорите из темите :). Успех!

Неактивен ani.n.m

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #8 -: Февруари 13, 2016, 16:36:23 »
Прочетох отговорите ви сутринта и цял ден за вас си мисля пак. Искам много неща да ви кажа, но най-важното е, че ви пожелавам от все сърце да сте здрави и да имате пълноценен живот. Буба благодаря ти, че си отделила толкова време и мисли да ми отговориш така подробно и приятелски. Знам, че не е лесно да си загрижен за някого и да се опитваш да го вразумяваш някак. Препрочитам по няколко пъти всичко и се изпълвам с равновесие и надежда. А за психолога си много права  :laugh: много ме разсмя. Таня, и в нас е пълна лудница. Мъжа ми точно това каза - болнично заведение за психично болни и избяга. Хич не ние скучно - рев, писъци, после се гушкаме всичките :) Аз снощи четох едни теми за положителното мислене и как влияе на болестите и така се стегнах, но като се събудих пак се чувствах по онзи гнусен начин, все едно съм прокажена. Като прочетох коментарите ви  рязко се освежих. Благодаря ви и на двете за спооделянето и надеждата, защото когато човек е болен от нещо май това му трябва в най-големи дози.

По повод на надеждата мисля, че не е лошо да има тема с позитивни мисли на хора с такава съдба. Аз си записах някои разсъждения и макар, че са си мои, а и може би не са кой знае какво, реших да ги споделя тук. Може би ще дадът нещо на някой. Дори и един човек да вземе нещо от тях ще се радвам. И обещавам, когато един ден се излекувам да разкажа на всички.

Живота е толкова пъстар! Ту си на върха от щастие, ту си в тинята. Но в това има някава красота. Ако беше само хубав щеше да е скучен. До скоро с такава радост приемах всяко предизвикателство. Но след този огромен шамар който получих, паднах и се изплаших. Приземих се. Като дете на което майка му се кара и удря. То е в шок и не знае как да реагира. Изпитва страх и се парализира. Е, и аз така. Обаче аз вярвам в едно нещо - силата на мисълта. Вярвам, че един отчаян човек изглежда болен, после другите започват да го отбягват и той се чувства още по зле. Става един кръговрат и човек не намира сили поразен и от болестта си да се вдигне, да си каже "ще променя това". Това е и депресия. Трябва много да обичаме себе си. Ама много. И да вярваме всеки ден в доброто. Трябва да сме спокойни, отпуснати, целомъдрени. Когато имах разни дребни проблеми, които според някои хора например бяха големи, аз никога не се предавах и винаги вървях на пред. Отивах, питах, исках, настоявах, но без да съм нахална. Не е нужно да се бориш като звяр за да получиш нещо. Трябва да си деликатен, но и поне малко хитър и да изплъзнеш от ръцете на другия онова което искаш. Той дори да те хареса и да иска да ти го даде. Така правя аз обикновено. Но сега станах малко неуверена в себе си и не зная точно какъв е начина да си поискам обратно здравето. А толкова го искам!!!! Сещам се, че когато много ксках нещо в ония спокойните дни се зареждах с търпение и бях убедена, че нещото ще стане. Ама винаги ставаше. Сега ми е малко по-трудно. Може би..не!сигурна съм, че съдбата праща нарочно такива изпитания. Плача на моменти, защото се съжалявам. Аз не обичам да ме съжаляват. За това не искам и да казвам на никой за това. За да не гледат на мен като на болна. Ще кажа на някой позитивен на който му пука поне малко за мен. Или който има сходна съдба. Боже, колко е важно човек да има вяра! Не искам деня ми да е обсебен от мисли за оздравяване, защото това ще значи, че съм яко болна и имам голяма нужда. Да, аз имам, но не с цената на всичко. Нали има и други важни и хубави неща - детето, мъжа ми, слънцето, птичките, вятъра, рисуването, общуването. Не искам да се вманиачавам. Значи тактиката е следната. Старая се да имам добро настроение. Спирам да чета статистики, цифри и чужди съдби с лош край. Започвам да чета и да мисля за силни хора. Боже, съдбата е голяма работа. Но май ме харесва. Как е поставила нещата. Първо да съм болна не е ясно от кога. Второ да съм в работата на която съм сега ( за малко да я сменя) точно в този момент, за да разбера че съм болна. Видях плаката за кръводаряване и датите му написах, а през ума не ми мина да отида. Добре че с една колежка се сближих, за да стане дума, че тя ще ходи. Тя не дойде в крайна сметка, но накара мен по този начин да отида и така разбрах. Вярвам, че в живота ми се дават точните хора по точното време. Това дете също не ми е дадено напразно. То ми е огромен стимул. Ами в този смисъл явно съм необходима тук на земята и има нужда от мен! Обещавам си да помагам на такива като мен с каквото мога някой ден когато вече съм здрава. Аз вярвам наистина, че това ще се случи. Да, много ме е страх от смъртта, но толкова искам живота! Искам да виждам, да усещам, да се радвам, да плача, да прегръщам, да обичам, да помагам. Знам, че ще има шанс! Явно някога съм направила нещо ужасно и сега това ми е наказанието. Може би в минал живот. Или пък просто в този живот трябват повече силни хора и съдбата сега ми е подготвила държавен изпит. Значи ще го мина! Аз през всичко минавам. Особено за хората, които обичам или за тези които са добри и на които държа. Няма да се притеснявам и това ще го мина!

Неактивен olga61

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 81
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #9 -: Февруари 13, 2016, 19:52:34 »
Здравейте! Може и аз да напиша малко? Прочетох всичко, написано до сега . Колко е близко и познато и ка искам да кажа на АЗ- не се тревожи, ще се излекуваш, и това ще мине, бъди силна, вярвай. 14 години аз живях с вируса, часове висях в този форум-четох истории, съвети, статии, търсех информация, намирах отговори, досаждах на хора в лични съобщения и им благодаря за отговори и търпение. Минах лечение. Преди една година свърши. Една година без хепатит С. Така мисля, последен ПСР беше отр. Все помалко се сещам че бях болна. Всякакви неприятни усещания в областа на дроба намаляха. Вярно, преди винаги сутрин, като отворя очи, мисълта веднага отиваше там-боли ли? Тежко ли му? До сега не мога да повярвам-че успях. Надявам се, че успях. Никой не застрахован- че може да се разболее. Всички ние, инфицирани, минаваме през болка , страх, отчаяние. Но важно да вярваме- в себе си, да имаме близки, които ни подкрепят и се нуждаят в нас. Благодаря на този ФОРУМ и всички ВАС, които четете и пишете, които намират време да споделят твоята болка и да се порадват с теб за успех, благодаря на Бога ,че ми помогна да се реша и да издържа! Моля се на Бог да помага на тези, на които им предстои лечение! Нека да бъдат силни и позитивни! Благодаря на тези, които прочетоха моите думи!

Неактивен Ме

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 53
    • Профил
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #10 -: Февруари 14, 2016, 13:50:17 »
Здравей, горе главата!
Добре би било да си направиш ваксина за хеп. Б, след като си пуснеш изследвания за хеп. Б.

Неактивен ani.n.m

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #11 -: Февруари 17, 2016, 20:16:09 »
За хеп Б влиза в изследването на кръвта при даряването, тъй че нямам Б. За ваксина ме е страх. Знам, че е тежка и трудно се понася. Мерси за съвета и за куража :)

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2698
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #12 -: Февруари 18, 2016, 10:08:51 »
Ваксината за хепатит В се слага на всички новородени от 1992 г. насам. Ако те я понасят с лекота, не виждам един възрастен от какво може да го е страх. Не е тежка и не се понася трудно. Ваксина като ваксина, само дето може да ти спаси живота.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен ani.n.m

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #13 -: Февруари 18, 2016, 20:40:35 »
Силвана, благодаря за съвета. Така съм чувала, че е при децата, защото когато я биха на моето дете всички, включително и педиатърката ме предупредиха, че се понася най-трудно. Но си права, че ако се касае за живот е нужно да се направи. Лекуващия лекар ли трябва да ми я предложи или аз да си поискам сама? И в кой момент?
Видях, че резултата от ПСР ми е готов и утре отивам да го взимам и при лекуващата. Но моля да ми кажете, ако отида с този резултат при нея и после реша да я сменя ще може ли? Тя със сигурност е по тези болести и вярвам, че ще ми разчете резултата. Когато си дадох направлението ме изпратиха в нейния кабинет, а другите гастроентеролози са на друго място в болницата.  Ако след това отида в Токуда платено и реша да се лекувам там възможно ли е? Или трябва да искам ново направление?
Това са ми резултатите от първото изследване:
ASAT       36       U/l     4 - 31     PHOT
ALAT       39       U/l     0 - 33     PHOT
GGT        40       U/l     0 - 50     PHOT
ALP        56       U/l     35 - 104     PHOT
« Последна редакция: Февруари 18, 2016, 21:28:31 от Az »

Неактивен ani.n.m

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #14 -: Февруари 19, 2016, 13:51:50 »
ХЦВ РНА 155 генотип 1 ли означава? Някой може ли да каже нещо? Това най-лошия вариант ли е?

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007