Автор Тема:  hiv+ от 3 години и сега в болница за хепатит Б  (Прочетена 4349 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен petrovhiv

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Остър хепатит В
Re: hiv+ от 3 години и сега в болница за хепатит Б
« Отговор #15 -: Март 05, 2016, 20:45:37 »
Благодаря ти, Мравче ;) :congrats:
Това с храната е наистина абсурдно и доста се бият нещата, но гледам да не ям пържено и съм намалил овкусителните съставки в салатите до минимум. Супички, ориз, картофи, бяло месо риба и повече зеленчуци и плодове. Това гледам да хапвам. А днес си направих страхотна каша от коприва със сирене ;)
И за колелото ми сгана ясно ...без да се задъхвам е ключа  :witch:
От както ме изписаха ...нещо забелязвам че ме наболяват ставите...поне два пъти се случва на ден. И при по резки движения. Нормално ли е това или е знак че Алат и асата отново излизат извън норми...и че отново нещо се случва.
Прендизолон кортико вземам също и хелпапротекторите. Възможно ли е да е от тях?!

Страхотна пролет, Мравче  :flowers:

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #16 -: Март 05, 2016, 21:35:16 »
Здрасти,
Добре се храниш без пържено, само да напомня и без люто и никакъв алкохол.
Възможно е болките в ставите ти да са от Преднизолона, но ако се засилят - сподели с лекуващия те лекар. Има вероятност и от хепатита да те болят ставите, с две думи - може и от двете накуп да те болят....
И един съвет - не бързай с физическите натоварвания. Болен черен дроб не обича физически натоварвания.
Пиши, когато имаш актуални резултати  и успех :)
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен petrovhiv

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #17 -: Март 06, 2016, 11:54:27 »
 :bye2:
Избягвам пържено определено. А за алкохола не ми е страст и нямам проблем с него. Доколкото с цигарите не е така, но съм ги намалил наполовина, а надявам се след известно време да ги спра.
Тези болки в ставите разбирам, че може да са от лекарството, но относно хепатита не е ли реакция на организма при първоначалните симптоми на хепатита....означава ли, че се презаразявам отново?!
Поздрави ;)

Неактивен feroin

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 26
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #18 -: Март 07, 2016, 03:24:13 »
Здравей и от мен,мисля,че в твоя случай нещата ще се оправят относно ХЕПАТИТА така като си искарал остра фаза на заболяването и с времето ще изчистиш хепатита.Относно МЕДАКСОНА  ти е вливан защтото при теб има две инфекции,което му казват кръстосана риякция.Имам френд,който за жалост и той е хив позитивен от скоро с кръстосана риякция с васерман, лекуват го с този медикамент така,като васермана не се повлия от обикновеня антибиотик и по този начин му откриха хив инфекцията.Има надежда скоро да намерят лек и за хив молясе горещо за това.Пожелавам ти скорошно оздравяване и главата горе има хора,който ви обичат и ценят,огледай се и около теб има такива  сигурен съм ние сме с вас!!!!!      :flowers:

Неактивен mravche_ot_gorata

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 131
  • Put another dime in the jukebox
    • Профил
  • Вид лечение: Безинтерферонова терапия (ДААС)
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #19 -: Март 08, 2016, 23:58:08 »
:bye2:
 А за алкохола не ми е страст и нямам проблем с него. Доколкото с цигарите не е така, но съм ги намалил наполовина, а надявам се след известно време да ги спра.

Поздрави ;)

Хах, при мен е обратното - не пуша, но не мога да спра да пия. Е, вярно, че не е много, но повечето вечери пия по една бира.  :pardon:
Шегувкам се тук, но ти как си, петров?
... че трябва твърдост, кураж, постоянство,
че страхът е подлост,  гордостта - пиянство.

Неактивен petrovhiv

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #20 -: Март 11, 2016, 18:28:44 »
Всеки със слабостта си, Мравче....ще се спрвяме кой както може то е ясно ;)
Почивам си вкъщи един месец съм болничен.
Много хора с които говоря ми казват, че болничния ще ми се удължи. Ама да видим дали ще стане...накрая на месеца като отида за изследвания пак.
Искам да попитам някон който е по на ти с медикаментите за хепатит Б.... Приемам Виреад, 100% сигурно ли , че ще изчисти вируса от мен?

Неактивен feroin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #21 -: Март 11, 2016, 18:52:20 »
Най-вероятно да защото си прекарал остра форма,но това винаги е относително за всеки човек,ако организма ти пройзведе достатъчно анти тела ще го изчистиш.Въреки това изчистване на какъвто и да е вирус няма те остават наши пленици до края на живота ни но имуната система гг подържа в летално състояния и те немогат да се предават на други.Такива вируси са епщаинбар цитомегаловирус някои видове шарка,и по този начин се подържат анти тела естествена ваксинация.Много е важно през оздравителния период да не пиеш алкохол и да подържаш малко диета.След 6-7 месица пусни хабиес-антиген трябва да е отрицателен това значи,че си придобил имунитет и вируса е овладян,ако след този период покаже полужителен това значи,че е преминал в хроничен.

Неактивен petrovhiv

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #22 -: Март 11, 2016, 19:22:05 »
Дсно да не се стига до хроночен вариант  :scream:
Алкохола не е проблем....гледам да си спазвам диета
Утре даже мисля да си правя фрикасе....позволено ли е?  :laugh:

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2716
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #23 -: Март 12, 2016, 00:38:05 »
Да.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен feroin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #24 -: Март 12, 2016, 13:04:41 »
Алкохол,токсични медикаменти,люто,силни подправки,кафе В ГОЛЕМИ КОЛИЧЕСТВА,мазно от животински произод,над 10 цигари дневно,силни чаени отвари,сладко В ГОЛЕМИ КОЛИЧЕСТВА,АСПИРИН В НИАКЪВ СЛУЧАЙ ПО КАКЪВТО И ДА Е ПОВОД,патладжан,пържени храни,са противопоказани за черния дроб.Всичко друго можеш да похапваш.Препоръчвам ти прием на витамин ц и има екстракти от котешки нокът да си направиш един курс за подсилване на имуната система,ще е добре но не прекалявай и хубавите неща в големи количества са вредни.Консултирай се със експерт медик,дали си карал хепатит  А и Ц ако не си дали е възможно да се ваксинираш,така като при теб има комулативно заболяване,и не трявва да позволяваш да се инфектираш с други вируси.Но това го прави само и единствено след консултация със спецалист  виросолог,вкоито си сигурен,че има лекари,който си мислят,че разбират а дефакто са много далеч от медицината. :chat:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007