Автор Тема:  Тълкуване на резултати  (Прочетена 2025 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chemy

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Тълкуване на резултати
« -: Февруари 19, 2016, 20:21:21 »
Здравейте,
съвсем нова съм във форума. 2000 г. откриха при мен HCV, бях тестова пациентка на Професор Мечков и д-р Балабанска, проведох курс на лечение с интерферон /роферон А/ и рибавирин в рамките на 2 години. Повлиях се добре, всичко беше нарез имам правени 2 пср изследвания отрицателни и така   до вчера.  Ориентирах се към програма инвитро и там ми направиха много изследвания, но пср ме изненада лошо: Бихте ли коментирали тези резултати

HCV - hepatit C вирус PCR количествен      1702.95 IU/ ml   2060.57 copies/ ml
ASAT   ALAT са ми в нормите
ASAT 36.45 U/I       ALAT 19.54 U/I

Възможно ли е при два отрицателни ПСР  сега да се появи ....?????
« Последна редакция: Февруари 19, 2016, 21:01:36 от chemy »

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
  • Резултати: Успешнo
Re: Тълкуване на резултати
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2016, 22:20:59 »
Здравей,

За жалост вирусът се е върнал. Все пак къде е правен ПСР-ът? Колко години са минали от края на лечението ти и от последния отрицателен ПСР? Има и вариант да си заразена отново. Има и вариант резултатът да е грешен... Дано е грешен!
Съветвам те да се свържеш с д-р Балабанска. Тя по настоящем работи в болница Токуда (казвам го в случай, че е минало много време и си й загубила координатите :) )
Успех!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен chemy

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2016, 22:50:41 »
За съжаление при нея направих ПСР и мисля, че е малко вероятно да е грешен, но ще повторя и другаде. Тя коментира резултата, че е бил в ниска концентрация, но спонтанното изречение в началото "ех, защо се е появил" ме безпокои. Незнам дали е могло да се заразя отново, дали е възможно или съм провокирала дремещия вирус. Предишните ПСР-и бяха правени в зората на тестовите лечения и аз бях една от малкото повлияли се/тогава интерферона +рибавирин бяха тестово лечение/ мисля си, че по скоро тогавашните ПСР-ри да не са били прецизни и той да си е дремел умаломощен......гадост

Тези нива много ли са високи ,няма отразени референтни стойности

Неактивен Аника

• Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2016, 23:40:00 »
Наистина много съжалявам за това, което ти се случва. Натоварването ти е много ниско, но самия факт, че го има си е кофти. На ехограф как изглеждат нещата?
Какво те съветва д-р Балабанска?
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен chemy

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 20, 2016, 10:36:50 »
Още не съм правила ехограф, преди 7-8 месеца беше добре. Д-р Балабанска ми каза, че единствения ми шанс е лечение за 95 хиляди за три месеца но немога да мина по каса, това е шокираща цена за мен . Притеснявам се от предстоящата ми операция на тръбите и опитите инвитро и мисля да търся консултация в "Иван Рилски
« Последна редакция: Февруари 20, 2016, 10:41:51 от chemy »

Неактивен chemy

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2016, 10:44:46 »
Незнам това стария вирус ли е нов ли е .., какъв тип е само знам, че е много важно бързо да реагирам. Ще съм благодарна за насоки

Неактивен Rumi_

• Публикации: 1548
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2016, 16:27:05 »
chemy, преди колко време си приключила първото си успешно лечение? Възможно е ново заразяване?????!!!!

Неактивен chemy

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2016, 16:52:14 »
Завърших лечението си 2002 и ми правиха 2 пср, казаха че са отрицателни. нямам документи в мен бях тестов пациент. А за повторно заразяване възможно ли е.. с друг генотип, не че знам какъв е бил стария. Как да подходя, от къде да започна

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 300
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #8 -: Февруари 21, 2016, 11:44:45 »
Първото ти лечение е било доста отдавна и на мен ми се струва по-вероятно още тогава да е оцеляло минимално количество вирус, което предишната апаратура да не е могла да засече. Сега изследванията са много по-прецизни (доколкото знам засичат над 25 IU/ml, а в чужбина даже над 5 IU/ml.).  Не си ли пазиш изследванията с резултатите от  биопсията през 2000г и генотипа? Щом си била на едногодишно лечение, сигурно генотипът е 1.
На твое място бих си направила някое неинвазивно изследване на черния дроб и ако през тези години вирусът, дори с нищожните си стойности, не е увредил сериозно дроба бих продължила с инвитрото. След това лечението, защото точно в момента, с тези по-нови и най-нови лекарства възможностите за лечение ми се струват твърде неясни – не знам защо са ти казали, че не можеш да минеш по каса и че единствената опция са ти новите безинтерферонови лекарства, които да си плащаш, ще трябва да видим новите критерии за да разберем. Сложи двете възможности на кантара с аргументи „за” и „против”, виж кое ще натежи и тогава вземи решение.
Дано Господ ти даде и двете – и бебе и изчистване на вируса!

(Ако това, което Д-р Балабанска ти е казало е вярно поне разбрахме  цената на новото лечение – 95 000лв -  няма как да не съм дълбоко потресена от хищносттта на фармацефтичната индустрия.)

Неактивен chemy

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: Февруари 21, 2016, 16:39:01 »
на мен не са ми давали никакви резултати всичко е прилагано в някакво дело по тестовата програма, в мен имам само епикризата от 5-та градска с която ме изписаха и в нея е отразено само с какво са ме лекували, дозите и резултатите с които съм постъпила там. Благодаря за съвета, струва ми се разумно да постъпя така.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007