Автор Тема:  Нова среща с положител резултат за Хепатит C  (Прочетена 4212 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pepsilight

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 35
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте!
Това е моята история от преди 7 години. http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=1767.msg20827#msg20827 С две думи, 2009г при профилактични изследвания имах положителен резултата за Хепатит С, който след 2 нови изследвания през 1 месец в ХЕИ Варна се опроваргаха и резултаите бяха отрицателни.

През тези 7 години имам 3 прекрасни деца (родени секцио). В края на третата бременност ми се появиха ужасни сърбежи по цялото тяло, не можех да спя по цяла нощ. С първата бременност имах същите оплаквания, но тогава не им обърнах внимание. На 25.01.2016 си направих чернодробни изследвания:
Алкална фосфатаза - 265.34,
Билирубин общ - 17.29,
билирубин директен - 6.63,
ГГТ - 19.46,
Асат - 56.03,
Алат - 88.19.
На 04.02.2016 повторих изследванията:
Алкална фосфатаза - 281.30,
Билирубин общ - 24.96,
Билирубин директен - 10.26,
ГГТ - 23.21,
Асат - 84.14,
Алат - 172.39. Единствено ГГТ-то е в норма.
На 05.02.2016г. родих със спешно секцио. Направен ми беше консулт с гастроентеролог, гледа ме на ехограф - Черен дроб - хомогенен д нормални размери и запазен елстицитет, Жлъчен мехур - б.о., слезка - неувеличена. Назначено лечение - Трансметил 2*1 в банка, Витамин Ц ампула в банка и Цинарикс 3*2. Диагноза 1 - Реактивен хепатит с холестаза на бременността; Диагноза 2 - Вирусен Хепатит С.
Днес, месец след секциото, по препоръка на гастроентеролога си направих отново изследвания:
Алкална фосфатаза - 90.28,
Билирубин общ - 17.84,
Билирубин директен - 2.71,
ГГТ - 11.50,
Асат - 19.96,
Алат - 12.82.
И за да предотвратя отново вземането на кръв при евентуални лоши резултати, си пуснах на своя глава Хепатит С, който излезе POSITIVE - 5.88. Може ли този резултат да е отново фалшива тревога като преди 7 години? Като цяло тези високи чернодробни резултати през бременността и самата бременност, могат ли да повлияят на резултата за Хепатит С? Ако действително имам този вирус, може ли да съм го предала на децата си и мога ли да кърмя?

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Нова среща с положител резултат за Хепатит C
« Отговор #1 -: Март 08, 2016, 20:53:58 »
Ако някога организмът ти се е срещал с вируса на хепатит С, изследването anti HCV ще ти е положително за цял живот.
Единственото изследване, което може в този случай да потвърди или отхвърли хронична инфекция е HCV RNA. Ако резултатът е отрицателен, спонтанно си се излекувала. Ако има цифра, значи инфекцията е хронична. Дано съм ти била полезна.
Успех!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен feroin

• Немедицинско лице
  • **
  • Публикации: 26
    • Профил
« Отговор #2 -: Март 08, 2016, 21:14:48 »
Да права е Анка трябва да направиш това иследване,но мисля,чя при теб нещата няма да са с лош резултат АЛАТ и АСАТ могат да се променят дори и при здрав човек те не са константни величини.За сигурност пусни това иследване то ще ти даде най-точен отговор дали имаш ХЕПАТИТ Ц. Мисля,че за бебока няма да има проблем след като си родила секцио.Не забравяй ако имаш хепатит трябва мигновено с бебока да идеш на лекар не се бави в иследването. :baby3:

Неактивен Pepsilight

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #3 -: Март 09, 2016, 00:34:46 »
След като не е проблем за бебчето, защо да хода на лекар с него?

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2703
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #4 -: Март 09, 2016, 20:05:59 »
Не е нужно да ходиш с бебето на лекар, хепатит С се предава изключително трудно от майка на дете (около 3%). Ти си направи ПСР, за да видиш какво става с твоя хепатит.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Pepsilight

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #5 -: Март 09, 2016, 20:45:37 »
Качествен или количествен ПСР трябва да пусна? Гастроентеролог ли трябва да ми го назначи?

• Профил
« Отговор #6 -: Март 09, 2016, 21:48:03 »
Количествен. Или си плащаш 150 лв, или за да ти бъде безплатен по здравна каса, трябва да се насочиш към гастро клиника, да те планират за прием, да си вземеш направление от личен лекар за хоспитализация и да постъпиш в болницата, за да ти се направят всички изследвания както си му е реда.

Неактивен feroin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #7 -: Март 10, 2016, 00:29:16 »
С бебето имах предвид ако теста покаже полужителен.Относно 3та % никога човек не трябва да забравя,че може да попадне точно в тези 3%,съдбата по някога си прави шеги с нас.И на мен 3 лекари ме обеждаваха,че нямам хепатит Б понеже иседванята в София показаха отрицателен резултат ,след година разбрах,че не са пуснали хепатит б а хепатит ц.Вероятността да се случи такова объркване е 99%на 100,но ето,че на мен се случи.Сега като правя иследвания гледам подробно всичко,защото загубих една година да се занимавам с глупости и до сега можеше да съм на половината от лечението даже и към края.ПАРЕН ОТ КАША ТАРАТОР ДУХА. :smile:   :wink3:   :smile:

Неактивен Pepsilight

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #8 -: Март 10, 2016, 07:17:30 »
да постъпиш в болницата
На този етап това няма как да стане, кой ще ми гледа децата и бебе на месец? Изследването във всяка лаборатория ли се прави?
Нещо, за което се сещам да питам. Октомври 2014г. бях кръводарител на баща ми в София. Ако и тогава резултата е бил +, не е ли трябвало да ме уведомят по някакъв начин?

• Профил
« Отговор #9 -: Март 10, 2016, 07:27:12 »
Не, прави се само в специализирани лаборатории.
Не, не са длъжни да те уведомят, човек е длъжен да се върне да си провери резултата в Центъра по кръводаряване..така е според закона.

Неактивен feroin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #10 -: Март 10, 2016, 12:10:17 »
Иследването се прави в спецализирани лаборатори,но съм чел тук във форума,че някой лаборатори правят грешни резултати.Лично ако питаш мен направиго в болница Св.Иван Рилски те са лидер в това отошение,а и иследването е скъпо 150 лева не си заслужава да се плати такава сума за отговор може и да има може и да няма така,чя постави всички ползи и загуби на кантар и сама реши какво да направиш.Относно въпроса центровете по кръводаряване дали казват това има ли хепатит или не,аз лично съм питал в център за това исках да разбера когато съм дарявал кръв дали съм бил с хепати.Там ми отговориха,че винаги казват на пациента независимо дали е лично или по телефон,но винаги уведомяват пациента,ако немогат да се свържат с него изпращат увидомително писмо на лекуващия лекар.Това го знам от самия кръвен център в които дарявах кръв.Не вярвам да са ме излъгали.За това преди даряване на кръв попълваш тази анкета и там пише,че ако има нещо ще те уведомят за резултата.

Неактивен Pepsilight

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #11 -: Март 10, 2016, 17:27:43 »
Ще изчакам да видя, какъв ще е резултата утре в ХЕИ и от там вече ще го мисля, ако и там е +.
Точно, че в кръвния център попълваш толкова данни и ще е супер безотговорно да не те уведомят. Не е шега работа.

Неактивен feroin

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #12 -: Март 10, 2016, 19:34:21 »
Спокойноооо  :smile: нямаш хепатит всичко ще е наред щом не са ти звънали от центъра по кръводаряване значи нямаш.Стискам палци всичко да е наред.Пиши като са готови резултатите. :chat:

• Профил
« Отговор #13 -: Март 10, 2016, 20:31:17 »
Центровете по кръводаряване не са длъжни да известяват донорите, ако има проблем с кръвта им!

Неактивен Pepsilight

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #14 -: Март 11, 2016, 15:13:57 »
Взех си изследването от ХЕИ - отрицателно е! Не знам, какво става. Жената ми каза, че е пуснала пак 2 пъти посявка и двата пъти е отрицателно.
Не мога да си го обясня, как 2 пъти в рамките на 7г. ми се случва това. Чак се чудя да пусна още веднъж в някоя друга лаборатория, но ще мога ли да имам вяра и на тези резултати? Дайте ми съвет, моля!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007