Автор Тема:  Моля за мнение за резултати от ПСР - Хеп С  (Прочетена 16904 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mravche_ot_gorata

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 131
  • Put another dime in the jukebox
    • Профил
  • Вид лечение: Безинтерферонова терапия (ДААС)
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Моля за мнение за резултати от ПСР - Хеп С
« Отговор #30 -: Април 28, 2016, 11:47:10 »
Имате ли представа какво означава "ПМТ"? Разгледах си документите и видях в анамнезата, че съм била с " леко редуцирана ПМТ".
Намерих в Гугъл някаква перкутанна механична тромболиза (дано не бъркам), нищо не ми говори. Едва ли е важно, ама защо пък да не го науча  :girl_wink:

Иначе днес си тръгвам. Пак ще пиша - най-късно като излезе епикризата. Казаха ми след вторник.
 :flowers:

мравчето
... че трябва твърдост, кураж, постоянство,
че страхът е подлост,  гордостта - пиянство.

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #31 -: Април 29, 2016, 10:39:05 »
Здравейте, отново

първо: голям срам, как не се сетих за ПМТ - разбрах го какво е. Един вид, слабичка им се виждам на докторите  :girl_haha:

сега по същество:
вчера прегледах внимателно Акталните критерии за лечение и видях ето това:

Цитат
Пациентите, инфектирани с ХЦВ генотип 3, могат да бъдат лекувани със следните комбинации с ДДАС и интерферон: Софосбувир 400 мг дневно, Пег-ИНФалфа седмично и Рибавирин ежедневно, дозиран на кг тегло (1000мг и 1200мг съответно за под 75 кг и над 75 кг) за 12 седмици.

Мислите ли, че това ми предстои? Ако е така, значи ще имам честта да пия заветното хапче от 1000 щ.д.  :yahoo: Ехаааа. Както забавно се е изразил Преслав в тази тема:
Цитат
Какво ли е чувството да държиш в едната си ръка чаша вода за 5 стотинки а в другата хапче за 1 500лв.
  :medicine:

Ще видим
Пожелавам на всички хубави празници  :party:
мравчето
« Последна редакция: Април 29, 2016, 11:13:31 от mravche_ot_gorata »

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #32 -: Май 09, 2016, 11:41:55 »
Здравейте,

реших да напиша едно нещо, може да е от полза за тези, на които им предстои биопсия във варненската Св Марина. Човек предварително се чуди и търси, та затова:

1. По-добре е да не се ползва болничния от болницата. Удивително е, но той идва с диагноза "Хроничен вирусен Хепатит С". Нищо не може да се направи, за да се смени, автоматично е зададено. Няма никакво значение, че съм била за биопсия, която може да се прави по най-различни поводи. Това ако не е нарушаване на тайната на пациента, не знам какво е.

Затова:

2. Просто човек може да си вземе 5 дни отпуска: първият ден са само изследвания, вторият е биопсията, третият може да се напусне болницата, на четвъртия се ходи за изписване и на петия е добре да се почива още. В зависимост как се пада приемът в отделението спрямо почивните дни, може и по-малко отпуска да се ползва.

3. Вярно, че отделението дават още 9-10 дни, но те са със същата диагноза. От личен лекар не може да се вземе болничен след престой в болница, трябва ЛКК. Там всеки си решава. Тъй като биопсията не е кой-знае какво, може да се ходи на работа, ако е на бюро.

За съжаление престоят ми в болницата беше в края на месеца, изписаха ме в почивен ден и нямаше какво да направя - счетоводство вече бяха оформили отсъствията ми като болничен, и заплатите бяха преведени. Ако беше по друго време, щях да откажа болничния и да искам отпуск със задна дата - пак доста неудобно нещо и което може да доведе до някакво наказание, но за предпочитане според мен. А в случая останах в партер.  :shocked1:

Още не съм отишла на работа, не знам дали като се появя няма да проведат с мен някой гаден разговор и да ми бият шута. Няма да се изненадам. Според мъжа ми това няма да стане, но ... кой знае

След като си взех болничния, бях в мрачен шок, а когато съм в потиснатост, гледам да не пиша, че имам навика да се излагам.  :witch:

Ами, това е.
мравчето

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 300
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #33 -: Май 09, 2016, 11:58:55 »
Здравей за втори път днес :)

За болничния предполагах, че ще е така, но честно казано дълбоко ще се учудя ако имаш някакви проблеми в работата и ако изобщо някой ти е прочел диагнозата в болничния или тя го е развълнувала. На мен поне досега не ми се е случвало - хората не бяха, а и досега не са особено наясно с хроничния хепатит, те не четат по цял ден във форуми както ние носителите на вируса, а и дори да са наясно - какво толкова - това е хронично заболяване на черния дроб, нито ти пречи да работиш, нито е заразно за тях. И без това по време на лечението може да ти се наложи друг болничен, по-добре е да знаят.  (опс изпратих си съобщението преди да съм го довършила :) - продължавам)
"Неприятен разговор" и "биене на шута" ми се струват нелепи очаквания, но ако по някаква случайност те сполетят, тези хора трябва да бъдат осъдени за мнооого пари.
Сега виждам, че няма да ти се размине интерферона с този генотип :( , но пък ще е само за 3 месеца - това се понася далеч по-лесно и е добра новина.

Поздрави
« Последна редакция: Май 09, 2016, 12:05:16 от Buba »

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #34 -: Май 09, 2016, 12:21:35 »
Здравей за втори път днес :)

За болничния предполагах, че ще е така, но честно казано дълбоко ще се учудя ако имаш някакви проблеми в работата и ако изобщо някой ти е прочел диагнозата в болничния или тя го е развълнувала.

Бубе, благодаря за окуражаването  :love5:

Цитат
"Неприятен разговор" и "биене на шута" ми се струват нелепи очаквания, ...

хах, да - виждам, че съм прекалила със силните думи  :pardon: Нооо, както казваше една моя преподавателка в университета - "Всеки се разтоварва със силни думи." Смятай колко щях да оплескам поста, ако го бях писала, докато бях мноооого отчаяна

:flowers2:
мравчето

Неактивен Таня Митева-Димитрова

• Немедицинско лице
  • Публикации: 113
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #35 -: Май 09, 2016, 22:41:17 »
Мравке, не четат. А аз като съм ходила в счетоводството за болничен за ПСР преди време и съм казвала за какво е, гледаха ме все едно се лигавя и излизам в болнични за някакви измишльотини. Не виждат, не знаят и не искат да знаят. Бях казала, че като събирах колеги за тестове за хеп. Ц и обяснявах за заболяването, ме гледаха, излушаха ме, благодариха ми и после си се загледаха в компютрите. Освен всичко имам ТЕЛК и си ми дават полагаемите се допълнителни дни отпуск, приспадат ми данък инвалиди. Да чукна на дърво, не съм усетила никакво напрежение в отношението към мен.

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #36 -: Май 12, 2016, 23:04:22 »
Здравейте
 :bye2:

взех си епикризата, ето какво става:
...
АЛАТ: 82
АСАТ: 54
Биопсия: Материал от чернодробен паренхим с дифузноогнищна стеатоза, фиброзно разширени портални пространства (ПП) с къси фиброзни септи и единични мостови фиброзни повлекла без формиране на псевдоделчета. ПП със слаб до умерен лимфоцитен инфилтрат, с piece-meal некрози в до 50% от циркумференцията на над 2/3 от тях, без циркумферентни или некрози. Във всички делчета се установява поне по една огнищна некроза.
ПМ Заключение: Хроничен С-вирусен хеп по клинични данни с умерена до изразена активност – 14 по МИХА и фиброза 3 / А2 F2 по METAVIR
...

Доц. Иванова каза: Положението е малко особено.
Тъй като ЗК иска поне Ф3 по Метавир, сигурно няма да ме одобрят. Тя все пак ще подготви документите, за да опитам.

Последните дни не знаех какво да искам: дали да нямам увреждане и да си живуркам така още време, или да имам достатъчно увреждане, за да ми отпуснат лечение. Сега не е нито едното, нито другото.

Бях така убедена в толкова много неща, и всичките се оказаха погрешни. Миро,  :girl_wink: ако четеш, ето - сгреших в повечето си твърдения, :oops: освен в това, че няма да се лекувам по стария начин. Най-вече понеже това лечение не го предлагат...  А сега май ми се струва, че щеше да е не толкова лошо.

И естествено вече не мисля, че съм късметлийка.

ами, това е. ще видим нататък какво ще става.

мравчето

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2701
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #37 -: Май 13, 2016, 09:14:29 »
Тя да ти подготви документите, подай си протокола, и ако имаш писмен отказ от ЗК, ще заведем дело срещу Касата; имаме невероятния късмет да разполагаме с чудна адвокатка, която това дело ще го води про боно.
Никъде в консенсуса не е записано, че на пациенти с Ф2 ще им се отказва, пише че тези с Ф3 са с предимство.
Късметлийка си, защото:

1. си разбрала, че имаш хепатит С сега. Друго е като го разбереш след 20 години с цироза
2. имаш достъп до лекари. Някои хора и това нямат.
3. имаш нас :)
4. има все пак лечение, за което можеш да кандидатстваш. Да ти разкажа ли как умират пациентите с цироза в съседна Сърбия, които имат само интеферон?

Така че я пак си преосмисли нещата.
 :girl_wink:

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 300
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #38 -: Май 13, 2016, 12:46:21 »
ех Мравче и аз не знам какво да ти кажа... Точно в същото положение очаквам да попадна и аз благодарение на новите критерии за лекарства - да не знам дали да се надявам да имам по-малко увреждане (което е естествено човешко желание) или по-голямо за да получа достъп до лечение. В крайна сметка, истината е, че по-малкото увреждане категорично е за предпочитане. При теб най-вероятно вирусът ти не е от скоро, а и ензимите ти са завишени - мисля, че трябва да се лекуваш. Напълно споделям логиката на Силвана - макар в консенсуса са оставили достатъчно неясно определението "с предимство" и как се прилага, според мен то означава, че ако има постъпили повече заявления отколкото е бюджета за годината, ще се лекуват първо тези с Ф3 и нагоре, а не че другите нямат право на новото лечение. Щом 1/3 от годината е минала и са одобрени 15 от 300 възможни, е много по-вероятно парите да останат неусвоени, а не да не стигнат за всички нуждаещи се.  Единственото, което може да попречи е бюрократичното мислене на чиновниците, които не разсъждават и не тълкуват, а гледат да прилагат правилата максимално ограничително и роботски,  за да се презастраховат. Логиката на съда, обаче, рядко е такава. Затова правилно си решила да пробваш и е чудесно че сдружението ти предлага помощ. Не разбрах в твоя случай, ако ти откажат новото лечение имаш ли право на старото и ти би ли го приела? Това също опция, и без това ще си на интерферон и рибавирин и при най-новата терапия, както ще издържиш 3 така и 6 месеца, а успеваемостта при генотип 3 е много висока и при предишните методи. Не си прави генерални изводи - ще преглътнеш и тази ситуация и нещата ще си дойдат на мястото накрая.  Прегръдки

Неактивен ralkataaaaaaa

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 574
    • Профил
  • Вид лечение: Боцепревир + пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #39 -: Май 13, 2016, 14:08:33 »
Мравче,и аз съм със същата диагноза,моята фиброза 3 е по МИХА,не по Митавир и явно и мен нямаше да ме одобрят за новото лечение,макар че моята биопсия е от преди 3 години и половина и не се знае колко още ми е увреден дроба. Ако ЗК побърза малко да одобри поне 300 за тази година,догодина ще се лекуват и фибрози 2,обаче те направо се излагат с тези 15 човека. А колкото до старите лечения,повярвай ми за втори път се лекувам с тях и хич не ти и трябват. Макар че ти си генотип 3 и твоето лечение щеше да е само 6 месеца със старите терапии,докато моите са по 1 година  :sad3: За високите АЛАТ и АСАТ ти препоръчвам да пиеш Трансметил за около месец,за да спаднат бързо и след това да минеш на Хепатофелин или Карсил. Аз така правех докато започна лечение,Трансметил е скъп,но за месец можеш да си позволиш да го пиеш,защото тези завишени ензими продължават да увреждат дроба. Пускай си всеки месец чернодробни ензими и следи да не се вдигат нагоре,поне докато започнеш лечение. Другите неща Силвана ти ги е написала точно и ясно :)  :flowers: 
Животът - това е изкуството да се научиш да вървиш, въпреки стискащите обувки...

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #40 -: Май 14, 2016, 07:55:16 »
Здравейте,

момичета, много ви благодаря!

За старото лечение - не знам дали все още се отпуска. Доц. Иванова го формулира горе-долу така: "Положението е малко особено. За да отпусне лечение, Касата иска Ф3 по Метавир, а Вие имате 3, но по МИХА. Има вероятност да Ви откажат. Но аз ще Ви подготвя документите и Вие все пак ще ги подадете. Може да Ви откажат, а може да Ви включат в списък на чакащи. Във всеки случай е по-добре да се опита. Поне ще имате номерче."

След това ми даде списък с изследванията, които се искат. Вчера си ги пуснах, но едното ще бъде готово след 10-15 дни. Когато са готови, ми каза да й занеса копия от тях, както и копие от епикризата.

Иначе, Бубе, сигурно бих се съгласила и на старото. Аз някак се бях подготвила, че ще се води битка  :carate: и така или иначе битката ми включваше интерферон... Все пак новото се различава с едно хапче. Освен това, доколкото прочетох от Критериите, новото лечение също може да се удължи до 24 седмици при определени резултати. Това най-общо показва, че съгласието ми не е от такова значение.  :mocking: И за още нещо "узрях", особено като видях резултата от биопсията - да се махне вируса изведнъж придоби приоритет.  :doubleup:

Ралка, верно Трансметил са ми изписали този път, заедно с Карсила. Ами, ще го пия, какво да се прави  :medicine:

Силве, много ти благодаря за подкрепата!  :love5:

Това е засега,
усмивчици и  :flowers:

мравчето

Неактивен ralkataaaaaaa

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #41 -: Май 14, 2016, 09:05:13 »
Мравче  :flowers: точно така,няма да се отказваш,ще се бориш за това лечение.На теб поне ще ти подготвят протоколи,а доста хора и то с цироза още чакат лекуващите ги да се наканят да им подготвят документите .Не е лошо да напишеш тук какви изследвания ти искат,за да знаят и другите,които ще подават протоколи какво ще им трябва :)Трансметила смъква много бързо показателите и аз го пиех редовно :) Не знам дали е от него,но при първото лечение страртирах с 5 000 000 ПСР ,докато при второто с 580 000 тъй като редовно го пиех :) Вместо Карсил пиех Хепатофелин,струва около 25 лв. на месец,но има много повече съставки от Карсила и в капсулите са в течна форма за по-бързо усвояване :)
Животът - това е изкуството да се научиш да вървиш, въпреки стискащите обувки...

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #42 -: Май 15, 2016, 14:40:38 »
Не е лошо да напишеш тук какви изследвания ти искат,за да знаят и другите,които ще подават протоколи какво ще им трябва :)

Ето ги изследванията, които ми иска докторката засега:
- Серология за СПИН
- anti Hb c total
- TSH

второто ходи в Германия, затова ще е готово след 10-15 дни

Вместо Карсил пиех Хепатофелин,струва около 25 лв. на месец,но има много повече съставки от Карсила и в капсулите са в течна форма за по-бързо усвояване :)

Аз се отнасям с подозрение към протектори с повече съставки в допълнение към силимарина.  :book_read: От различните статии оставам с впечатление, че за силимаринът има "доказателства", че влияе добре. Другите са по-скоро предположения, без научна подкрепа. За Трансметила разбрах - той няма силимарин, а онова, другото  :book_read: адеметионин.

мравчето

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2701
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #43 -: Май 17, 2016, 06:06:33 »
Бе защо изпращат едно просто изследване за хепатит В чак в Германия?
За трансметила съм останала с впечатление, че е ненужно скъп на фона на не чак толкова завидните резултати, които показва.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен ralkataaaaaaa

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #44 -: Май 17, 2016, 09:25:41 »
 От Карсил и Легалон нямаше никакъв ефект,при мен дори се повишиха ензимите.При Трансметил лошото е,че докато се пие смъква ензимите,спреш ли го и се вдигат,но поне за сега няма друго по-ефикасно.Пробвах и с олио от черен сусам,никакъв ефект,пих 6 месеца суроватка вместо вода и ядах по 500 гр. обезмаслена извара на ден,но ензимите ми си бяха все около 60.Последните 6 месеца преди да започна лечение пих Трансметил и от 60 Алат ми беше около 40 и виремията ми си остана ниска ,не стана милиони.Поне при мен де,при някои хора може и да не действа така.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007