Автор Тема:  Предстои ми 3-тата инжекция  (Прочетена 7237 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен do4ka.1981

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 23
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Предстои ми 3-тата инжекция
« -: Февруари 09, 2008, 19:32:55 »
Здравейте!

Във вторник 11.02. ще си бия 3-тата инжекция интерферон. И искам да споделям моите радостни притеснения- може да се каже, че нямам никакви странични ефекти- освен леката неадекватност до 10 часа след инжекцията, вътрешна топлина и някакво незабележимо главоболие.
Бачкам както преди, правя секс, смея се,ям, всичко ми е на 6, нито веднъж не съм вдигала температура, дори и първия път. Може би това, че съм на метадон оказва някакво влияние.
Но да не се радвам много-може би организмът ми още е здрав и силен, не е изтощен от лекарствата и затова е така. Сигурно след 2-3 месеца ще рухна. Именно това ме притеснява, дали ще ми се случи. Неизвестното ме побърква-основно депресия, липса на сили и дух, и падането на коса.Вече съм се заредила с препарати против косопад, ампули аналгин, витамини, кремове, и пр.
Забравих да кажа-аз съм с хепатит С, генотип 1б, с нормални, понякога малко над нормата стойности на чернодробните ензими, а виремията ми е 78 000-т.е. ниска, и дано да ми е 6 месеца лечението-април ще разбера. Стискайте ми палци.
Имам само един проблем-преди лечението пиех всеки ден и то не малко повече от нормалното. Колкото и да е тъпо - за 12 дена-съм пила поне 3 бири, 100 гр. твърдо, 1ч. вино- МНОГО ТЪПО.Но разберете,че не е така лесно. Не искам да пия по време на лечението, правя всичко възможно.
МОЛЯ ВИ, кажете ми какви вреди съм си нанесла, знае ли някой??????????Сигурно си преебавам лечението. Въпреки че познавам хора, които са пийвали по малко и са здрави вече.
Искам да си контактувам с хора, които са минали през лечението и такива, които сега го правят, за да ме успокояват-защото определено съм изплашена. Ако не беше гаджето ми - сигурно щеше да е страшно.

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2371
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Предстои ми 3-тата инжекция
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2008, 21:42:53 »
Здравей!
Добре дошла във форума!
Не се притеснявай - щом си понесла добре първите инжекции - вероятно така ще е и с останалите!
Аз днес си сложих 14-тата и мога да се похваля, че не съм "рухнала", нямам температура, нямам болки в ставите, само първия ден чувствам лека отпадналост. Трябва да си позитивно настроена - да вършиш обокновените всекиднивни неща и да се стремиш да мислиш само за добър край на лечението.
Съветвам те напълно да спреш алкохола - за да не си намаляш сама шансовете за излекуване!
Що се отнася до косопада - ако още отначало използваш някакви препарати против косопод - може и напълно да се пребориш с него. Аз ползвам вече 4-ти месец ампули и шампоан и мога да кажа, че нямям все още никакъв косопад, който да ме притеснява!
Радвай се, че понасяш леко лечението и забрави за алкохола!
Успех и хубав край на лечението ти желая!
Мери
« Последна редакция: Февруари 09, 2008, 21:46:02 от Mery »
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен desi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 120
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2008, 22:25:43 »
Здравей и от мен !
Хубаво е че вече си на лечение и то ти понася добре без странични ефекти - дано и занапред да е така. За алкохола мисля че е излишно да ти казвам че е противопоказен, но сама си решаваш. Успех в лечението и пиши как протича.

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2008, 22:34:45 »
Здравей!
На каква доза метадон си? Недей да пиеш, нищо няма да ти стане ако не пиеш. Отнеси се по-сериозно към това лечение. Вероятно метадона притъпява проявата на странични ефекти при теб. До сега не бях чувала, че хора на метадон се подлагат и на интрфероново лечение. Разкажи повече за себе си, моля те!
Поздрави!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2008, 09:41:45 »
Извинявай, не искам да ставам гадна, но ако смяташ да продължаваш да пиеш, защо изобщо се лекуваш? Спри да пиеш, за бога, ако трябва намалявай алкохова постепенно. Помисли за живота си!!! Искаш ли да живееш или не? Радвай се , че си се откопчила от дрогата, но се опитвай да не я заместваш с алкохола, защото отърване няма да има. Успех от мен. Говоря така, от личен опит с мой близък човек, така че ме извини.

Неактивен migle

• Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2008, 10:21:16 »
Не искам да давам съвети, но щом питаш.
Абсолютно е забранена употребата на алкохол по време на лечение с интерферон.Мисля, че намалява деиствието му.Също допълнително товариш черния дроб и целия организъм.

ПС някъде из форума беше обсъждан въпроса за това, че алкохола спомага за репликацията на вируса

Поздрави
Миглена

Неактивен do4ka.1981

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2008, 11:11:23 »
Много се радвам, че толкова хора ми отговориха. Благодаря за подкрепата!
Хора, ще направя всичко възможно да не пия.ОБЕЩАВАМ!
На 60мг или 6 кубика метадон съм в център "Хоризонт", от близо 2 години съм там. А вече от 2005 хора на метадон, които наистина са добре, могат да селекуват. Тя д-р Симонова от ВМА, д-р Томов сега от "Хоризонт", преди от НЦН-то са ходили на някакви конференции в Европа/САЩ, за да се приеме това и в България, защото бяхме май единствената държава, която да не разрешава на метадонови да се лекуват.
Обещавам Ви , че ще ви пиша много за всичко, но трябва да уча- че имам изпити и то в деня на инжекцията и следващите два също. Уча в НБУ-сега завършвам магистратура.

Неактивен nevron

• Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2008, 11:39:45 »
Браво, човече!
Радвам се, че си спряла. Остава да спреш и скапания метадон, защото всички знаем какво е и неговото влияние върху организма. Надявам се да продължиш да посещаваш форума ни, и ние от своя страна да можем да ти бъдем полезни с нещичко.
Поздрави!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен niki

• Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 92
    • Профил
« Отговор #8 -: Февруари 10, 2008, 14:40:39 »
Не искам да давам съвети, но щом питаш.
Абсолютно е забранена употребата на алкохол по време на лечение с интерферон.Мисля, че намалява деиствието му.Също допълнително товариш черния дроб и целия организъм.

ПС някъде из форума беше обсъждан въпроса за това, че алкохола спомага за репликацията на вируса

Поздрави
Миглена

Употребата на алкохол за хора с хепатит С е забранена не само по време на лечение. Хората с хепатит не трябва да пият никога - преди, по време на, и след лечение. Това е. Откакто знам че съм носител, не съм помирисвал и капка алкохол, значи е възможно човек да не пие, значи е възможно и ти да не пиеш. Със сигурност увреждането протича многократно по-бързо, когато се употребява алкохол.
Надявам се това да те стресне донякъде и да ти помогне да бъдеш по-корава по отношение на прием на алкохол. Поздравявам те че се бориш със зависимостта, с болестта и ученето. Желая ти успех във всичко!

P.S.: Не съм чувал за лечение от шест месеца за генотип 1б. Приетата продължителност на лечение е приблизително една година, независимо от виремията или степента на увреждане. Кой ти каза за тази продължителност?

Неактивен desi

• Немедицинско лице
  • Публикации: 120
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
« Отговор #9 -: Февруари 10, 2008, 17:14:16 »
За продължителността на лечението и аз се учудих, да не би да си сбъркала генотипа ? Защото както Ники каза лечението при генотип 1 е около година, а при генотип 3 е 6 месеца.

Неактивен Stefan

• Публикации: 175
    • Профил
« Отговор #10 -: Февруари 10, 2008, 20:05:01 »
Zdrasti,

хубаво е че си почнала лечението. метадона до колото знам не ти пречи, но алкохола мисля че не трябва да близваш повèче защото може да си прецакаш лечението. а щом си генотип 1 то тогава лечението ти си е 48 седмици. добре е че нямаш странични ефекти. и аз така бях в началото но после към третия месец почнах да се чувствам по изтощен и депресиран, но ако мислиш позитивно ще се справиш.

успех и до скоро!

Неактивен tedibon

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1342
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #11 -: Февруари 10, 2008, 20:57:24 »
Здравей,Теди !Мисля,че дотук достатъчно хора ти казаха мнението си за употребата на алкохол и аз съм на това мнение!Но мисля,че трябва да спреш,защото така може и да не постигнеш очаквания успех от лечението!Само помисли, колко хора имат нужда от това лечение ,и какъв невероятен шанс ти имаш! :-[

Неактивен do4ka.1981

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2008, 21:25:40 »
За пиенето - ще се боря.
А за продължителността на лечението- ми казаха от КГХ,ВМА. На схемата за протичане на лечението пише: на 3-тия месец -12-та седмица от началотона лечението- се прави ПСР и от резултата ще се разбере дали има вирусологичен отговор и дали лечението трябва да продължи до 12-ти месец. Има ги и тея късметлии с генотип 1б да се оправят на 6-ти месец, но май аз много си повярвах. Просто искам да вярвам в чудесата.

Неактивен vandal

• Немедицинско лице
  • Публикации: 147
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #13 -: Февруари 10, 2008, 22:12:07 »
Ами пробвай да не пиеш..като излизаш с приатели, които пият например първоначално излизай за малко - 1-2 часа, поръчай си 1 сок изпий го и се прибери, за да не се изкушаваш...така няколко пъти докато свикнеш.Вкъщи си намирай занимания за да не мислиш за алкохол...импровизирай...
Аз преди да науча за хепатита си порках стабилно - всяка вечер по 100-200-300 грама водка или ракия със салатка.Идилийка...в петъка, събота и въобще като излизам...повечко.Като разбрах че имам хепатит първоначално намалих концентратите моментално.Просто много обичам например с приателчета да пием бирички или вкъщи със салтаки и  ми беше кофти да се разделя с това.
Последно пих на Нова година и тва беше.И както по горе съм описал съм намалил алкохола...И сега като излизам, хората пиат около мене, ама на мен не ми пука много, много и свикнах със сокчета и колички...е признавам, че от време на време не ми издържа душичката и си поръчвам по малко бира...но 1-2 малки бири в седмицата не вярвам да обърнат каруцата.

Успех

Неактивен niki

• Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 92
    • Профил
« Отговор #14 -: Февруари 10, 2008, 23:43:34 »
За пиенето - ще се боря.
А за продължителността на лечението- ми казаха от КГХ,ВМА. На схемата за протичане на лечението пише: на 3-тия месец -12-та седмица от началотона лечението- се прави ПСР и от резултата ще се разбере дали има вирусологичен отговор и дали лечението трябва да продължи до 12-ти месец. Има ги и тея късметлии с генотип 1б да се оправят на 6-ти месец, но май аз много си повярвах. Просто искам да вярвам в чудесата.

Това което казваш е така. PCR теста е именно за това. В случай че човек отговаря на лечението, то се продължава до една година. Ако не отговаря, мисля че се прекратява, което не ти го пожелавам. Но при всички случаи, то ще е една година за генотип 1. Ако се лекуваш с Пегасис и Копегус, ще цитирам директно от сайта:

"... Продължителност на лечението

Продължителността на комбинираното лечение на хроничен хепатит С с рибавирин зависи от генотипа на вируса. Терапията на болните, инфектирани с НСV с генотип-1 или генотип 4, независимо от вирусното натоварване, трябва да продължава 48 седмици. ..."

http://www.roche.bg/roche/default.aspx?page=products&prodid=3

Вярвай и ще успееш!
« Последна редакция: Февруари 10, 2008, 23:56:27 от niki »

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007