Автор Тема:  Здравейте търся отговор  (Прочетена 4473 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Martin83

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 33
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Остър хепатит В
Здравейте търся отговор
« -: Май 14, 2016, 18:24:57 »
Здравейте скоро си направих изследване на тестостерона и ми беше нисък. Нормалните стойности при мъжете са от 2.40 ,а моите стойности са 2.25 . Та да ви питам това може ли да има нещо общо с черния дроб понеже преди съм боледувал от хепатит Б . А други сериозни болести съм нямал. Благодаря ви.
« Последна редакция: Май 15, 2016, 01:03:55 от Martin83 »

Неактивен Martin83

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Re: Здравейте търся отговор
« Отговор #1 -: Май 15, 2016, 00:14:26 »
Моля някой да ми отговори. Да знам дали трябва да се консултирам със специалист.

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #2 -: Май 15, 2016, 00:39:20 »
Здрасти,
При много увреден черен дроб (цироза), която за щастие ти нямаш е възможен и хормонален дисбаланс.
Консултирай се с лекар, вероятно ще трябва да се изследват и другите полови хормони, за да се види дали има промяна и при тях.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен Martin83

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #3 -: Май 15, 2016, 00:49:10 »
Аз не знам дали нямам цироза . Ноктите са ми бели с розово около върха. А в Интернет пише,че са така при цироза. Но чернодробните ензими са ми в норма. Кожата ми е по жълта и така съм вече10 години. А ноктите са ми променени от 3 години. И имам мастна тъкан около под мишниците и гърдите Просто като ходя на лекар в болница Иван Рилски все ми казват нищо ти няма. Сега ще видим какво ще стане като видят и тестостерона. Дано нямам цироза.

Неактивен Martin83

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #4 -: Май 15, 2016, 13:43:46 »
Ако някой знае и себе сблъсквал с подобен проблем. Дали може да е от черния дроб. Прибположение,че всички изследвания за цироза са ми отрицателни. Скенер са ми правили и всички кръвни изследвания и показват ,че  нямам цироза. Но иначе по симптомите които имам и които пише в Интернет все едно имам. Зачервени длани и ходила. Жълти склери. Не целите напълно. Малинови устни, по тъмно жълто лице. Бели нокти като часовникова с розово около върха. А лекарите даже и биопсия не искат да ми направят. И сега трябва да си правя Fibroscan защото те нищо не желаят да ми правят. Благодаря ви предварително.

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 300
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #5 -: Май 15, 2016, 16:02:11 »
Мартин83 това което описваш са вероятно третостепенни признаци на цироза, (но може да се дължат и на много други фактори), а при теб липсват основните и дори вторичните симптоми, на какво основание можеш да се страхуваш, че имаш цироза? Нямаш хепатит, кръвните ти изследвания са в норма, нали? - не става въпрос само за АСАТ и АЛАТ - албумин, билирубин, имаш ли намалени тромбоцити, хемоглобин? Нямаш асцит, варици, нямаш никакви признаци.. Освен това на ехограф и скенер цирозата се вижда и без биопсия, не допускам лекарите в "Св. Иван Рилски" да сгрешат с подобна диагноза.  Аз също така не виждам пряка връзка между намаления тестостерон и предполагаемото ти увреждане на черния дроб (не си написал в какви мерни единици ти е изследването, аз поне такива референти стойности от 2.40 за този хормон не видях, но ако има проблем е за ендокринолог). За твое успокоение направи си фиброскан, ако действително нещо не ти е наред няма лошо, че търсиш причина и решение, но се надявам след него поне вариантът цироза да ти отпадне завинаги.

Неактивен Martin83

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #6 -: Май 15, 2016, 17:25:26 »
Cmv igg серум 196.7 при 1.1 пише положителен.  Общ билирубин 23.35 при стойност 20.5 Дир. билирубин в норма. Холестерол в норма. Асат алат в норма. Ггт в норма. Албумин в норма 47.7 в стойност от 35-55. INR 0.90 в норма. AFP  в норма,АФ в норма. Скрининг Ана,ама,агма  в норма. Имам омазнен черен дроб и беше увеличен преди 3 месеца 156 ММ на ехограф. Скенера съм го правил преди 1 година. Надявам се тези изследвания да показват,че нямам цироза. Благодаря ви.

Неактивен Аника

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #7 -: Май 15, 2016, 19:56:43 »
Да, цитираните от теб резултати показват, че няваш цироза.
Направи консултация с ендокринолог за хормоните.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен Martin83

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #8 -: Май 15, 2016, 20:22:26 »
Благодаря за отговора радвам се да го прочета. А между другото преди половин година бях в болница и там ми правеха Екг и друго изследване за сърцето, не беше ехограф и ми казаха,че имам увредени корени на сърцето,понеже по някога,както и сега ми се появяват черни тръстички под ноктите на ръцете. Но уж пише,че това било инфекциозен ендокардит,но лекарите го отхвърлиха. А в болница бях понеже имам много често пищене в ушите и болки в главата. Но сега остана само по някога пищенето  в ушите. Но ще се консултирам с лекар.

Неактивен Martin83

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #9 -: Май 16, 2016, 09:44:50 »
И още едни изследвания правих HbsAg отрицателен,Hbc total положителен и HbeAg отрицателен. Което какво значи?

Неактивен Syuleyman

• Немедицинско лице
  • **
  • Публикации: 29
    • Профил
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #10 -: Май 16, 2016, 10:32:55 »
Че си боледувал от хепатит, но сега вече имаш анти-тела, и съответно трябва да забравиш за хепатита и да спреш да си внушаваш. Спри да ядеш свинско месо, пилешко, колбаси, полуфабрикати, преработени и консервирани храни и хормоните ще ти се оправят според мен.

Неактивен Martin83

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #11 -: Май 16, 2016, 10:59:08 »
Благодаря ти за хубавия отговор:)

Неактивен болен-здрав

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 99
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #12 -: Май 16, 2016, 23:12:40 »
 Здравей, Мартине!
Аз имам съмнения, че при увреждане на черния дроб се уврежда метаболизма, оттам и натрупванията на мастна тъкан. Ти мисля, беше споменал, че ходиш на фитнес? Консултирай се с инструктор, силовите тренировки ускоряват обмяната на веществата. Опитай да вкараш и малко диета, високобелтъчна и много пиене на вода!
Поздрави! УСПЕХ!

Неактивен Martin83

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #13 -: Май 17, 2016, 00:03:17 »
Аз не ходя на фитнес. Не съм го споменавал. А натрупани мазнини имам и то за около три месеца бях качил с около 15 кг от горе . Но тогава имах страшно много апетит. Та какви съмнения имаш,че черния ми дроб е увреден и затова трупам мазнини. То черния ми дроб след хепатита от преди 10 години също беше увреден, ама не бях качил никакви килограми, а след 10 години вече качих и то доста. Та това какво значи,че пак трябва да си мисля глупости като за цироза, фиброза ли?

Неактивен Martin83

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #14 -: Май 17, 2016, 01:12:57 »
И забравих да спомена, че имам тъмни кръгове около очите, а преди ги нямах. Спя си минимум 8 часа. А тези кръгове вече ги имам около година и нещо. Лицето ми е тъмно жълто. А преди хепатита бях с бяла кожа,след хепатита кожата ми остана жълта но беше лимоново,а сега след 10 години от хепатита ми стана тъмно жълта. Това какво значи???

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007